Czy VR umiera czy nie umiera? ;)

Voland

Stały bywalec
Jul 18, 2020
220
144
Bangkok
www.instagram.com
O, to Poly jeszcze żyje? ;)

Jak ja klikam w tego linka, to mam wrażenie, że nie…
e0efe5be376a383505b433669504a19a.jpg

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,346
2,071

LaggyLuke

Badass
Jul 16, 2020
1,061
946
DK
Może nie całkowicie, ale z pewnością jego rozrywkową gałąź.
Ta grucha (podobnie jak pokazana poprzednio moszna mocowana do nadgarstka, która ma symulować łapanie obiektu) będzie miała strasznie wąski zakres zastosowań więc odpada jako kontroler do gier VR który jednak musi być czymś w rodzaju szwajcarskiego scyzoryka.
MS nadal pracuje nad Hololens dla armii, więc pewnie sporo pomysłów się przy tej okazji wypluwa, ale - jak już mówiłem - ja temu kariery w grach nie wróżę.

O ile w przyszłości nie skończy się na bezpośrednim przekazywaniem impulsów do/z mózgu to właściwą drogą rozwoju będzie coś takiego:

Dorzucić feedback dla ramion + działającą bieżnię i mamy namiastkę holodecka (oczywiście po drodze miniaturyzacja i redukcja kosztów ;)).

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,346
2,071
Rock i Borys o VR i konferencji Facebooka:

Plusik za małą ilość "marudzenia" na VR i patrzenia na tą technologię z nadzieją w głosie... ale minusik za kilka małych wpadek merytorycznych (widać że chłopaki nie mają styczności z VR).

Voland

Stały bywalec
Jul 18, 2020
220
144
Bangkok
www.instagram.com
widać że chłopaki nie mają styczności z VR
też na to zwróciłem uwagę np. nie mają pojęcia że można od lat oglądać filmy na dużym ekranie w VR ;)
Ewidentnie są nie w temacie, ale i tak bardzo fajny odcinek. W przypadku filmów zrozumiałem bardziej, że chodzi o jakość, ew. wygodę. Obecnie to wciąż nie jest alternatywa dla w miarę dobrych TV. Teraz jak Varjo Aero wyszło, to przynajmniej rozdzielczość jest okay, ale dalej chyba zostaje problem braku synchronizacji odświeżania z klatkami no i to jednak wciąż ogromny, kablowy headset z latarniami.

A co do klatek – jest jakiś soft na Questa w jakim można oglądać filmy bez niepotrzebnego szarpania? Domyślam się, że to niestety bardziej problem sprzętowy, niż programowy.

amzuk

Mieszkaniec forum
Aug 24, 2019
695
542

Według Valve VR umiera niestety. Jest jeszcze szansa, że to nieprawda, gdyż nie jest to oficjalna informacja, a jedynie przypuszczenia z trzeciego źródła.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,828
15,967
Krakow
mkwadratpodcast.pl
  • Popieram
Reactions: amzuk

amzuk

Mieszkaniec forum
Aug 24, 2019
695
542

Według Valve PCVR umiera niestety
Poprawiłem.
Myślę, że nawet na VR jako całość nie liczą ( bo skąd im różnica, czy ktoś kupi Half Life Alyx, żeby grać na Queście, czy Valve Index)?

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,346
2,071
Gabe Newell: Valve is Making “big investments” in New Headsets and Games: