Czasopisma o grach (polskie i zagraniczne)

Sparrow

Stały bywalec
PSN
wrobelmon
XBL
wrobelmon
Steam
wrobelmon
Prasa drukowana umiera od lat, ale póki żyje to i wątek z poprzedniego forum wart jest kontynuacji.

Czasy gdy kioskowe półki uginały się pod ciężarem rozmaitych Clicków!, Komputer Świat GRY czy Neo Plusa minęły bezpowrotnie. Na szczęście nadal możemy cieszyć się comiesięczną porcją ściętych drzew pod postacią CD-Action, PSX Extreme i Pixela.

Wątek zaczniemy od ujawnionej kilka godzin temu okładki nowego numeru CDA, która jest, cóż... breathtaking. Szkoda, że pełne wersje już takie nie są.

Sparrow

Stały bywalec
PSN
wrobelmon
XBL
wrobelmon
Steam
wrobelmon
Ciężko uwierzyć, że tyle ludzi kupowało CDA tylko dla płyty. Ja już nawet w pececie nie mam napędu DVD. Z drugiej strony Pixel ma chyba jeszcze mniejszy nakład. Szkoda obu pism, bo zawsze się fajnie uzupełniały - CDA recenzje, Pixel teksty o dupie Maryny.
To chyba nie tyle kwestia braku płyty co kiepskich pełniaków. Nie dodają lepszych bo nikt już nie chce sprzedawać pismom gier. Wielokrotnie pisali o tym redaktorzy CDA. Nie są to słowa bez pokrycia, gdyż bardzo podobne gry do tych co CDA dają też obecnie pisma w Niemczech i Czechach.

Orson

Padawan
Bardzo ładnie, mocno pachnie.

Co do Dżuja to ja nie przepadałem za nim. Pisał często o rzeczach dla mnie totalnie nieinteresujących- telefonach, tabletach itd. Ostatni bodaj duży tekst to o Stadia. Zero zastanowienia się jak to będzie działać itd, miast tego powtarzanie zapowiedzi od googla. No super, ale umiemy czytać i to sobie sami też w razie zainteresowania poczytamy.

Sparrow

Stały bywalec
PSN
wrobelmon
XBL
wrobelmon
Steam
wrobelmon
Od lat nie kupuje. Zaskoczeniem jest nawet to, że ta gazeta czasopismo ( ;) ) nadal istnieje. Jestem po prostu ciekawy czy mają ciekawe teksty, którymi warto się zainteresować.
Jak podoba Ci się ta z PSXE to i w CDA powinieneś znaleźć coś dla siebie. Dział publicystyczny jest dosyć obszerny. Pismo kosztuje obecnie tylko 11 zł więc majątku nie ryzykujesz :). No i zawsze można przejrzeć przed zakupem w saloniku, na cdaction.pl masz zawartość nowego numeru (premiera we wtorek).

Sparrow

Stały bywalec
PSN
wrobelmon
XBL
wrobelmon
Steam
wrobelmon
11 zł to wciąż za dużo by czytać o E3.. miesiąc po E3.
CDA to nie jest teraz w jakiś foliach żeby gimbaza nie wyciągała kodów? Bo z folią ciężko się będzie przeglądało w sklepie :p
Nie jest foliowane. Kod jest na zdrapce przyklejonej na przedostatniej stronie pisma. Trzeba patrzeć przed zakupem czy jest karta i czy nie zdrapana.

Sparrow

Stały bywalec
PSN
wrobelmon
XBL
wrobelmon
Steam
wrobelmon
Taka ciekawostka z zachodu. Pewnie sporo osób pamięta polskie Komputer Świat GRY, które nie istnieje już od kilku lat. Kolejny numer niemieckiego pierwowzoru, czyli Computer Bild Spiele będzie ostatnim. Pismo zwija się po 20 latach istnienia. W swoim czasie było chyba największym w Europie pismem o grach PC.