Cyberpunk 2077 - czy CDPR dowiózł, czy nie dowiózł?

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
Kumam to poświęcenie przed premierą. Pewnie też bym dał z siebie nieco więcej, niż zwykle, mając świadomość udziału w nie tylko największym, popkulturowym projekcie, jaki kiedykolwiek urodził się w Polsce, ale w ogóle jednym z głośniejszych na świecie w obecnych czasach. No kurwa to, co się działo (w sumie cały czas się dzieje), było naprawdę wielkie.

Ale teraz? Co za przyjemność sprzątać gówno przez kolejne miesiące, jaka tu jest motywacja? Chyba tylko ślepa lojalność. Tzn. rozumiem, że ludzie chodzą tam do pracy i ta praca jest teraz dużo bardziej przyziemna, niż była wcześniej. Spoko. Ale dlaczego ktoś miałby dla takiej pracy poświęcać swoje prywatne życie (tzn. o ile je ma)? Zresztą trochę ludzi przecież z CDPR w ostatnich miesiącach odeszło. W sumie ciekawe jaka to jest skala i jak idzie im rekrutacja na sprzątanie gówna, które trafiło wiatrak.

pozdr

Naars

Prezes
Aug 22, 2019
2,875
3,786
31
Wrocław
Zgadzam się ze @Screwball. Gdybym pracował w CDPie i wiedział, że zarząd kazał wypchnąć grę mimo, że cała załoga mówiła "jeszcze nie, dużo jeszcze zostało do zrobienia" i kazaliby mi teraz zajmować się żmudnym i nudnym testowaniem, a ja byłbym np. grafikiem, to bym się srogo bulwersował i protestował. Już crunch był ciężki, a teraz miałbym jeszcze bezterminowo wykonywać robotę, na którą się nie pisałem? O, takiego wała. Co mnie obchodzi, co "ludzie" myślą, jestem szaraczkiem w wielkiej machinie, w dupie to mam.

• Popieram
Reactions: Screwball

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
Jun 27, 2019
4,653
4,974
43
Zielona Wyspa
A tam wciąż jest krancz? Z jakiego powodu? Profesjonalna road mapa ich goni? :D

No przeciez szykuja wersje na next geny - gdyby to bylo proste, to juz dawno bysmy ja mieli.

A poza tym...

Podaj mi jeden, sensowny powód, dlaczego miałbym pracować w takiej firmie zajmujac się nie tym, po co tam przyszedłem (przed premierą gry to jeszcze zrozumiałe).

Podaj choc jeden sensowny powod dla ktorego ktos chcialby sie zatrudnic w CDPR w obecnej sytuacji ;)

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
Nowe fryzury dla V tylko wkurzą ludzi.
Pewnie tak, ale "ludzie" często nie zdają sobie sprawy, że ludzie odpowiadający za skórki/fryzury/ciuchy/zbroje dla konia to nie ci sami ludzie, którzy zajmują się naprawianiem bugów w grze.
Oczywiscie, ale… takie coś tylko wkurzy ludzi. To już lepiej wysłać ich do działu QA z STDkami w rękach i wykonywać kartka pod kartce testy.

Wat. Jakaś wyższa szkoła zarządzania zasobami ludzkimi. Wprawdzie zatrudniliśmy pana jako artystę od modeli 3d, ale przez następny tydzień będzie pan nosić biurka.

O Pane. W Polszy takich innowacyjynch "HR-owców" nie brakuje w mniejszych firmach (w większych też się znajdą). Sam znam jednego gościa, który nawet byłby w porządku gdyby nie takie podejście...podniesione do kwadratu. Typ jest świecie przekonany, że jak brakuje rąk do pracy na produkcji to czymś nienormalnym jest, że tych braków nie można załatać pracownikami biurowymi! "Zakres obowiązków", też coś! Dla takich osobników to i prawo nie stanowi problemu. Jeden taki to nawet prezesem wielkiej spółki paliwowej jest...

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
Co mnie obchodzi, co "ludzie" myślą, jestem szaraczkiem w wielkiej machinie, w dupie to mam.

Ale nawet nikt by do ciebie nie miał pretensji.

Podaj mi jeden, sensowny powód, dlaczego miałbym pracować w takiej firmie zajmujac się nie tym, po co tam przyszedłem (przed premierą gry to jeszcze zrozumiałe).

Podaj choc jeden sensowny powod dla ktorego ktos chcialby sie zatrudnic w CDPR w obecnej sytuacji ;)

Praca przy nowym projekcie. Bardzo chętnie sam bym tam poszedł.

pozdr

• Popieram
Reactions: olas

inf.in.it

Stały bywalec
Jun 27, 2019
272
277
Auć!
Obawiam się, że upadek wizerunku marki jest już tak głęboki, że nawet gdyby Redzi naprawili i ulepszyli tę grę do poziomu Wieśka - co nie wydaje się możliwe - to i tak się nie pozbędą tej aury obciachu.

I5ka7NI.jpg

• Popieram
Reactions: meatbag and Kosmos

Voland

Stały bywalec
Jul 18, 2020
220
143
Bangkok
www.instagram.com
Czyli te wszystkie patche na niewiele się zdały? Gra nadal mocno niedomaga na kąąsolach i to, że Sony dopuściło ją do sprzedaży to wyraz łaski, a nie dowód, że faktycznie ją nareperowano?

Błędy to tylko jeden problem. Drugim jest to, że to dużo uboższa gra niż zapowiadali i nie ma żadnego end-game’u.

• Popieram
Reactions: Punkstyler

SkazaME

Stały bywalec
Jul 1, 2019
421
337
Szczecin
Ja tam chciałbym, żeby dalej naprawiali ten tytuł i wreszcie zaczęli coś do niego dodawać. Ogromnie mnie cieszy, że od patcha 1.23 nie muszę już iść do ustawień i zmienić wszystko na język polski za każdym razem jak uruchomię grę. Teraz jeszcze proszę o to, żeby moja postać nie robiła się na chwilę łysa kiedy wchodzi na motocykl i samochody wreszcie zaczęły się wymijać na ulicach. Jak to zrobią to mogą pracować nad DLC i dodać NG+. Nie chcę, żeby porzucali ten projekt i robili Wiedźmina 4, którego na ten moment nie potrzebuje. Cyberpunk ma niesamowity potencjał i mam nadzieje, że spróbują go chociaż trochę wykorzystać. W taki redemption arc jak NMS nie wierzę, ale byłoby miło.

• Popieram
Reactions: Sir Łapencjo

gseed

I Am Robot
Sep 13, 2019
5,884
4,845
Drugim jest to, że to dużo uboższa gra niż zapowiadali i nie ma żadnego end-game’u.
Zarzut o endgame mnie zawsze śmieszy w przypadku każdej długiej gry (niekoniecznie mówię o CP)

Tytuł na +50h dobrej zabawy, ale nie ma endgame na dodatkowe 200h kopiuj-wklej więc słabo. WTF?

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Ogromnie mnie cieszy, że od patcha 1.23 nie muszę już iść do ustawień i zmienić wszystko na język polski za każdym razem jak uruchomię grę
Mnie tez, to był jeden z powodów dla których przestałem grać. To musialo być mega skomplikowana funkcja skoro jej implementacja, skoro jej implementacja zajęła ponad pół roku ;)

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Moze ktoś zrobił ale ja nie widziałem.
Chodzi o odpalenie płytowej wersji CP77 bez patchy i porównanie z obecną wersja. Okazuje że że były tam rzeczy które zostały wycięte w Day one patchu.
W tej wersji była na przykład trojwymiarowa obracalna mapa, można było włączyć podgląd 3d przedmiotów w "inwentarzu".

randydisher

Mieszkaniec forum
Jun 28, 2019
737
710
Nadciąga nowy apdejt, podobno tym razem wreszcie z jakimś dlc.

„To była krótka kampania marketingowa przypominająca o aktualizacji 1.2 oraz o tym, że Cyberpunk 2077 jest dostępny w sklepach cyfrowych dla graczy PC, Xbox i PlayStation. Informacje o wszelkich przyszłych aktualizacjach zostaną opublikowane w odpowiednim czasie za pośrednictwem naszych oficjalnych kanałów”.

Mój komentarz: Hahahahaa, CDPRed są żenujący

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
Biedny wykop. Wszystko się zaczęło na wykopie, ktoś wrzucił na Reddit i wszyscy się odnoszą do reddita jako źródło ;)
No ale te filmiki parodiujące są po angielsku, to też ludzie z wypoku robili?
Które filmiki?

No tam chyba wszystko to są takie bieda filmiki (bardziej screen z efektami) z tą flutedropową wersją piosenki z CP.
Przykładowo:
pozdr

Pistak

Badass
Jun 27, 2019
1,463
1,480
DBL
Biedny wykop. Wszystko się zaczęło na wykopie, ktoś wrzucił na Reddit i wszyscy się odnoszą do reddita jako źródło ;)
No ale te filmiki parodiujące są po angielsku, to też ludzie z wypoku robili?
Które filmiki?

No tam chyba wszystko to są takie bieda filmiki (bardziej screen z efektami) z tą flutedropową wersją piosenki z CP.
Przykładowo:
pozdr
Więc właśnie, te filmiki też tworzy Polak ;)

• Popieram
Reactions: Simplex