COVID-19

slepa_kostucha

Aktywny forumowicz
U mnie np dyskont spożywczy nie dba o ilość osób w sklepie. Ale natomiast dwa małe sklepy osiedlowe maja limit do dwóch osób naraz.
W jednym z tych sklepów osiedlowych Pani wprowadziła ostre przepisy sanitarne. Ma płyn do dezynfekcji przy wejściu i prosi każdego wchodzącego o użycie inaczej nie obsłuży :)

Srebrny_Lis

I Am Robot
PSN
orson1234
Steam
maszyna do pisana oto czym jest pc
A propos płynu. Byłem u lekarza i chciałem ręce popsikac. Płyn byl czymś.... przyklejony do lady :)

Nie wiedziałem i go oderwałem. Jezu, jak kobita złapała rage to szok :)

Nie wiem, kradną im te płyny?

Srebrny_Lis

I Am Robot
PSN
orson1234
Steam
Byłem w kilku sklepach, głównie z ciekawości. Chciałem zobaczyć czy przestrzegaja liczenia ludzi. Biedronka nie liczy, w Zabce sporo ludu itd.

Spoko, nie to jest problem. Problemem jest to że Rząd stracił legitymizację tak dużej czesci społeczeństwa że nawet sieć jak Biedronka ma wyjebane

Co to oznacza? Jeśli przydarzy się nam jakieś poważne zagrożenie to będzie tragedia z tymi ludźmi.

Ale jest i twist

W sumie sport jest religia :)

Last edited:

Srebrny_Lis

I Am Robot
PSN
orson1234
Steam
Panicz nie jeździ autobusami ;)

(nie wchodziłem, nie miałem czasu, obczaiłem tylko sytuację. Pojechałem do bukmacherów tylko wygrac kasę :))

gseed

Prezes
Ale jest i twist

W sumie sport jest religia :)
Swego czasu chodziłem do tego klubu na siłkę :).

Srebrny_Lis

I Am Robot
PSN
orson1234
Steam
Słowacja chce przetestować wszystkich powyżej 10 roku życia

Bardzo dobrze. Pokaże się że jest chorych czy bylo z 60 proc ludzi i skończy się medialne bujanie czerwonymi na banerami

• Popieram
Reactions: carloz and TurboGad

Furio

Mieszkaniec forum
Steam
furio2000
Wczoraj dostałem wyniki, test negatywny, także nie dopadł mnie wajrus. Można planować przyszłość :)
Miałeś jakieś objawy?
Od 6 października byłem przeziębienio-grypowy. Raczej standard jeżeli chodzi o tego typu infekcję. Przez jeden dzień mi się wydawało, straciłem trochę smaku i węchu, ale to równie dobrze może być objaw przeziębienia czy grypy. Mogłem też sobie wkręcać :)
Ale jak w późniejszej fazie choroby zacząłem kichać, to już raczej byłem przekonany, że to nie Covid19.
Test zrobiłem, bo dużo ludzi w pracy widuje. Chcieliśmy mieć pewność.

Muminek

Mieszkaniec forum
PSN
fisiek_ck
Steam
PC nikogo
Słowacja chce zrobić te testy z krwi na przeciwciała. Trochę to bez sensu biorąc pod uwagę ich wątpliwą wiarygodność co do tego konkretnego typu wirusa. Z resztą jeśli nawet to musieliby zamknąć granice i testować 100% obywateli żeby to miało jakiś sens.

Srebrny_Lis

I Am Robot
PSN
orson1234
Steam

Bardzo dobrze. Pokaże się że jest chorych czy bylo z 60 proc ludzi i skończy się medialne bujanie czerwonymi na banerami
W Anglii szacuje się, że 0.5% miała. No ale co tam gupie naukowce wiedzo.
W Holandii np gupie naukowce mówią że nie ma dowodów na skuteczność maseczek, gupie naukowce

Last edited:

projektkong

Badass
Słowacja chce zrobić te testy z krwi na przeciwciała. Trochę to bez sensu biorąc pod uwagę ich wątpliwą wiarygodność co do tego konkretnego typu wirusa. Z resztą jeśli nawet to musieliby zamknąć granice i testować 100% obywateli żeby to miało jakiś sens.
Oni właśnie mają plan zrobić testy wszystkim* obywatelom :oops:
*no dobra nie wszystkim (dzieciakom do 10 lat nie będą robić)

meatbag

Prezes

W Holandii np gupie naukowce mówią że nie ma dowodów na skuteczność maseczek, gupie naukowce
1. Link please.
2. Non-sequitur.

• Popieram
Reactions: Barts

Srebrny_Lis

I Am Robot
PSN
orson1234
Steam

1. Link please.
2. Non-sequitur.

Ja tam cie znqm, naukowce mówiące to co ty uważasz to som mondre, inne naukowce som gupie. Ok, można i tak :)

A czy Holandia ma rację to oczywiście nie wiem, nie jestem specjalistą od tych rzeczy. Ale to naukowcy, więc muszą mieć rację co nie?

meatbag

Prezes
Rząd to nie naukowce. Ad hominem pozostawię bez komentarza, bo są same w sobie wystarczającym.

Srebrny_Lis

I Am Robot
PSN
orson1234
Steam
Przecież Rząd to zlecił do zbadania i na podstawie wewnętrznej ekspertyzy podjął decyzję. No tak że głupie naukowce nie zawsze są zgodne, miejmy to wyjaśnione :)

meatbag

Prezes
A masz dostęp do tej ekspertyzy? Skąd wniosek, że mówi, że są nieskuteczne? Zwłaszcza gdy jest pełno dostępnych badań dowodzących skuteczności?
Wiesz co, ty lepiej poważne decyzje w życiu zlecaj wróżce. Przynajmniej będą na czymś bazowane.

Srebrny_Lis

I Am Robot
PSN
orson1234
Steam
Mam dostęp do tej ekspertyzy, Rząd Holandii wysłał mi ją na Gmaila :) :)

Czyli, bo chce zrobić prcr. Ile procent społeczeństwa Słowacji będzie mieć wynik pozytywny po testach?

Też nie wiem czy te testy pokażą kto już miał. Ale podaj jak szacujesz, ile procent aktualnie będzie zarażonych?

meatbag

Prezes
Nie aktualnie, bo testy mają być na pzeciwciała.
Jak mam szacować inaczej niż bazując na dostępnych danych? Powiedz lepiej jak ty swoje 60 wyjąłeś, to będzie ineresujące.

Srebrny_Lis

I Am Robot
PSN
orson1234
Steam

Nerwowo. Ja miałem taką sytuację że stoje w kolejce do analityki, na zewnątrz. Pani za mną nie ma maski. Odwrocilem się i pytam czy ma chusteczkę, ona zrozumiała ze pytam o maseczkę i wkurw na maksa.

Gdy jej powtórzyłem, że proszę o chusteczkę to przepraszała

Wczoraj kobietę w tramwaju pobili bo zwróciła uwage

• Popieram
Reactions: Jay

Mexiss

Prezes
PSN
Astarr
XBL
Mexthar
Steam
Astarrpl

Nerwowo. Ja miałem taką sytuację że stoje w kolejce do analityki, na zewnątrz. Pani za mną nie ma maski. Odwrocilem się i pytam czy ma chusteczkę, ona zrozumiała ze pytam o maseczkę i wkurw na maksa.

Gdy jej powtórzyłem, że proszę o chusteczkę to przepraszała
Pieprznięta baba, co zrobisz? 🤷🏻

• Popieram
Reactions: Barts

Muminek

Mieszkaniec forum
PSN
fisiek_ck
Steam
PC nikogo
Łubudu budujo szpitale polowe, pierwszy w miejscu symboliczno patriotycznym na stadionie narodowym. 500 łóżek! Ja jestem naprawdę ciekaw skąd wezmą kadrę. Pomijając fakt że większość personelu medycznego pracuje na więcej niż jednym etacie i przekierowanie kogoś oznacza ubytek dwóch etatów w innym miejscu to nie ma teraz szpitala który ze względu na covid nie ma problemu z kadrą.

Muminek

Mieszkaniec forum
PSN
fisiek_ck
Steam
PC nikogo
Emerytów do covida? Nie wiem jaka jest kadra medyczna wojska zawodowego ale jest na pewno bardzo wyspecjalizowa więc nieliczna. WOT? Pamiętaj że osoba z WOT też ma gdzieś jakiś etat.