COVID-19

scooby666

Mieszkaniec forum

Lepsze staty. Najbliższe dni pokażą czy Chińczycy mocno kłamali co do liczby zarażonych i zmarłych. W Korei Południowej już prawie 1000 osób jest, we Włoszech prawie 300.

Bloodergo

Prezes
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Co pan, ja nie jestem rolnikiem.
Z każdym kolejnym tygodniem zaczynam coraz mocniej obawiać się, że jest coś na rzeczy.

Acrid

Prezes
Staff member
Coraz częściej wpadają newsy o odwołanych eventach czy problemach z dostępnością. To pierwsze to w gruncie rzeczy racjonalne podejście do tematu? Drugie boli bardziej i ma większy wpływ na byle Kowalskiego.

Bloodergo

Prezes
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Ja chciałbym wiedzieć tylko jedno - czy to jest bardziej groźne/zaraźliwe niż zwykła grypa.

Wkurza mnie też pieprzenie PL rządu o tym, że w PL nie ma koronowirusa.. skoro nie robią żadnych testów prewencyjnych.

dziki

Badass
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
a gdzies robia? Moge dzis pojechac do Mediolanu i wrocic pojutrze. Kumpel ma jakas paranoje i codziennie mi podsuwa jakies korononewsy. Jakbym mial sie bac, ze na to umre to wpierw pojechalbym nakupic makaronu na miesiac, a potem zamknal sie w mieszkaniu i nie wychodzil dopoki sie ta drama nie skonczy. Chociaz na dzien dzisiejszy bardziej prawdopodobne jest pewnie, ze na mnie w tym domu szafa spadnie i zabije.

regisek

Badass
PSN
regis_pl
Steam
regisekpl
Ja zalecam moim starszym schorowanym bliskim by wykupili zapas leków na 2 miesiące do przodu. To nic nie kosztuje a może pomóc.
Ogólnie wątpię byśmy ucierpieli z powodu wirusa jako takiego ale właśnie problemy z dostępnością, wykupione apteki, zatłoczone przychodnie i szpitale - to się może na nas i na starszych osobach odbić.
Coraz częściej pojawiają się głosy żeby nazwać rzeczy po imieniu - to pandemia której nie uda się "zatrzymać" - trzeba działać na rzecz ogólnej higieny, świadomości i właśnie działania podstawowych rzeczy.

dziki

Badass
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
No robią we Włoszech. Dlatego też mają pozytywne wyniki. W Polsce nie robią, więc nie ma problemu :D
Poprawione: w PL nie ma problemu wiec nic nie robia. We Wloszech zaczeli robic, bo maja problem. No chyba, ze gdzies w EU/na swiecie sprawdzaja dokladnie kto wrocil wlasnie z Mediolanu? Jesli to ma byc pandemia to i tak najprawdopodobniej zachorujesz, no chyba ze zrobisz jak napisalem

PSN
PIKACZ1978
Steam
DZIBRIL1978
Dzisiaj w radio mówili o jednym typie w PL, który wrócił skądśtam i sam się zgłosił do szpitala. Coś tam podobno ma.
Władze lotniska stwierdziły, że mają wszystkie środki do badania pacjentów, ale nikt im nie powiedział, że mają to robić, więc olali.

Bloodergo

Prezes
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
We Wloszech zaczeli robic, bo maja problem
No nie. We Włoszech robią od miesiąca i właśnie przez to, że robią mają problem. Przecież to nie jest tak, że się nagle wykluło we Włoszech. Po prostu robią testy i trafili na chorych.
W Polsce nie robią, wiec chorych "nie ma".

• Popieram
Reactions: Tytus

regisek

Badass
PSN
regis_pl
Steam
regisekpl
W Polsce to inny problem jest, właśnie gadałem z kumplem którego żona pracuje na izbie przyjęć. Grypa szaleje, robi się izolatki po szpitalach, już w tym sezonie hospitalizowano z tego powodu 10k ludzi.

Bloodergo

Prezes
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Podobno jest już w 2 miejscach w Polsce? Bielsko Biała i Poznań ;d
Gwarantuje, że jest znacznie więcej i jest od dawna. To nie jest tak, że wirus widzi granicę Polską i się nagle zatrzymuje.
Nie ma żadnych kontroli. Ludzie z Włoch/Chin bez problemu wysiadają na naszych lotniskach. Nie ma żadnej prewencji, nie można nawet się przebadać na obecność tego wirusa. No i powodzenia z dostaniem się do lekarza pierwszego kontaktu w tym okresie ::p

Sir Łapencjo

Stały bywalec
PSN
http://psnprofiles.com/sir_Lapencjo
To ja wam powiem coś zabawnego:
Dokładnie w tym hotelu (jeśli to faktycznie jest ten sugerowany w artykule) mam wykupione noclegi na konferencję za dwa tygodnie:)

Screwball

Badass
PSN
skrubolski
SW
SW-1184-2264-3823
We Wloszech zaczeli robic, bo maja problem
No nie. We Włoszech robią od miesiąca i właśnie przez to, że robią mają problem. Przecież to nie jest tak, że się nagle wykluło we Włoszech. Po prostu robią testy i trafili na chorych.
No chyba nie do końca.

I tu też coś ci nie poszło:

Wkurza mnie też pieprzenie PL rządu o tym, że w PL nie ma koronowirusa.. skoro nie robią żadnych testów prewencyjnych.

pozdr

Screwball

Badass
PSN
skrubolski
SW
SW-1184-2264-3823
I tu też coś ci nie poszło:
Wiceminister zdrowia powiedział :D Idź do lekarza i poproś o takie badanie.
Jak masz objawy to ci zrobią.
Dzisiaj oglądałem wywiad z jakimś super-ważnym-lekarzem i po pierwsze mówił, że testy są w Polsce robione (podał jakąś liczbę), ale też tłumaczył dosyć rzeczowo, że robienie takich testów wszystkim chętnym by mocno sparaliżowało naszą już i tak mocno nadwyrężoną przez paranoików służbę zdrowia. Swoją drogą kto chodzi do szpitala jak się boi tego wirusa? Pierwsze miejsce, które bym omijał.

pozdr

dziki

Badass
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
jak ktos ma objawy to polecam dzwonic na 112. Przyjedzie ekipa w OP1, ladny rekaw zainstaluja, bedzie powrot do dziecinstwa jak w E.T.

Bloodergo

Prezes
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
ale też tłumaczył dosyć rzeczowo, że robienie takich testów wszystkim chętnym by mocno sparaliżowało naszą już i tak mocno nadwyrężoną przez paranoików służbę zdrowia. Swoją drogą kto chodzi do szpitala jak się boi tego wirusa?
Nie no, jasne - w przypadku takich historii nagle każde przeziębienie zamienia się w Ebolę. :D

Ale babeczka z firmy dzisiaj wróciła z Włoch - o ile tam już na przylocie dwa tygodnie temu wybadali termometrami, tak na lotnisku w PL nikt się nawet nie przejął.

Chociaż widzę, że sportowców zaczęli badać - https://www.sport.pl/pilka/7,65041,25732706,artur-wichniarek-pokazuje-jak-dzialaja-polskie-sluzby-ws-koronawirusa.html#s=SMT_Link_13

Barts

Stały bywalec
To jest tak - dopóki media straszą wirusem, to nie ma problemu. Jak zaczną uspokajać, że nic się nie dzieje i nie ma powodu do obaw - wtedy makaron, alko i zamknięcie się w domu.

• Popieram
Reactions: Danio and dziki

Bloodergo

Prezes
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam

MikeL

Mieszkaniec forum
nasza zwykła grypa przy której bez przeszkód przychodzimy do miejsca pracy i z uśmiechem na ustach zarażamy wszystkich wokół.
Takie zachowanie to raczej przy przeziębieniu, które często jest mylone z grypą. Z tą ostatnią nie ma żartów, gdyż powikłania mogą być poważne.

Bloodergo

Prezes
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Trochę sarkastycznie podszedłem, ale niestety nie raz mi się zdarzyło, że ktoś w pełni zaawansowanej grypie przyszedł do pracy, bo "przecież się dobrze czuje".

• Popieram
Reactions: Iron_medic