Co warto kupić?

LukeSpidey

Stały bywalec
PSN
LukeSpidey
XBL
LukeSpidey
Zakładam temat dla niezdecydowanych przy zakupie gier.

Zaczynam.

Teraz na PSStore jest ciekawa promocja. Kilka tytułów w naprawdę fajnych cenach, ale do niektórych nie jestem pewien.
Chodzi m.in. o Mortal Kombat XL. Kiedyś za czasów PC grałem w bijatyki, ale na konsolj nigdy. Generalnie ludzie chwalą grę a mnie interesuje głównie granie single, więc pyta, czy warto? 59 zł to praktycznie okazja na grę ze wszystkimi dodatkami. Nie wiem jednak jak się ma sprawa grania na padzie.

Drugi tytuł, nad których się zastanawiam to Night in the woods. Gra ma niezłe oceny, ale opinia osób, które dały jej szanse jest bezcenna w porównaniu do suchych cyferek. Ktoś z Was to ogrywał? Warto?

SinfulScholar

Badass
PSN
BartholomewPL
Mortal Kombat XL spoko tylko ostatnio w pudle kupowałem go za jakieś 75 zł nówkę.
no i też czekałem na edycje XL a finalnie przeszedłem tylko fabułę, zrobiłem parę krypt, wyzwań i walk dodatkowymi postaciami. również dobrze mogłem wziąc X i praktycznie nic bym nie stracił.
a sama gra jest fajna i chyba to najłatwiejsza do opanowania bijatyka na rynku ale już też wprowadzono jakieś fizyki czy inne bajery przez które wydaje się ona być dużo wolniejsza od 9 (przynajmniej takie mam wspomnienia z poprzedniczek).

Mexiss

Badass
PSN
Astarr
XBL
Mexthar
Steam
Astarrpl
Drugi tytuł, nad których się zastanawiam to Night in the woods. Gra ma niezłe oceny, ale opinia osób, które dały jej szanse jest bezcenna w porównaniu do suchych cyferek. Ktoś z Was to ogrywał? Warto?
Byłem najarany na tą grę. Ba! Nawet kupiłem preorder na NS. Moja animacja, lubię teenage drama, dialogi i budowanie relacji. Innymi słowy moja bajka. Czytałem każdy pierdół, przeprowadziłem każdy dialog, cisnąłem obie minigierki. Wszystko to nie miało sensu...

Fabuła była durna. Główna bohaterka jest tak durna i irytująca, że nie dało się jej lubić. Co chwilę zadawałem sobie pytanie jakim cudem pozostali bohaterowie jeszcze jej nie udusili. Treści w grze jest całkiem sporo, ale poziomem przypomina gimnazjalne wypracowanie. Ktoś próbował podjąć cięższe tematy, a nie miał umiejętności lub wyobraźni żeby je pociągnąć. Wychodzi na to, że w grze fabularnej największa wadą jest jej durna i pretensjonalna fabuła, która dosłownie do niczego nie zmierza, oraz jej główna bohaterka, której nie da się lubić.

Rzadko kiedy mam preorder na jakąkolwiek grę, ale tutaj wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że będę dobrze się bawił. W dodatku chciałem wesprzeć deva. Niestety nie moim zdaniem definitywnie nie zasłużył na moje pieniądze.

Takie 4/10

SkazaME

Stały bywalec
PSN
SkazaCreed
Steam
Auxsios
Ja natomiast się nie zgodzę co do "Night in the Woods". Nie jest to może gra wybitna, ale mocne 7/10 spokojnie jej daję. Klimat jest naprawdę niezły, a i bohaterowie są fajnie napisani, chociaż trzeba dać im szanse i trochę się nad nimi zastanowić. Dlaczego tacy są i dlaczego tak się zachowują. Bo faktycznie na pierwszy rzut oka główna bohaterka, Mae Borowski, to taki rozpieszczony gówniarz, który niczego nie traktuje poważnie, olewa rodziców, którzy stają dla niej na głowie, a przyjaciele i ich życie ma się kręcić wokół niej. Tak ona przynajmniej wygląda i zachowuje się przez większość czasu gry, ale pod koniec, bez zdradzania fabuły, można dostrzec, że i ona zaczyna wchodzić w dorosłość. Spora w tym zasługa jej przyjaciół, którzy są kilka szczebelków wyżej i nie jedno widzieli i przeżyli, mimo podobnego wieku co Mae. Bardzo w tej grze robi też klimat małego, upadającego miasteczka. Possum Springs to miasteczko, gdzie są dość subtelnie pokazywane problemy zwykłych ludzi. Upadające firmy, markety, zaniedbane miejsca. Mae na początku gry wraca po jakimś czasie do domu i wielokrotnie dziwi się jak jej ukochane miejsca z dzieciństwa popadają w ruinę.

Mexiss

Badass
PSN
Astarr
XBL
Mexthar
Steam
Astarrpl
Ja rozumiem, ze to jest postać z problemami psychicznymi. Problem w tym, że scenarzysta napisał fabule i postać, która jest totalnym dupkiem z którym nie chce się mieć dk czynienia. Od początku do końca gry. Kumpela protagonistką tez jest totalnie irytująca. Każda postać wydaje się być napisana z elementarza młodego (nie)zdolnego scenarzysty i przepisał słowo po słowie konspekt na daną postać. Co gorsza, to jest gra której siłą miała być właśnie historia i postacie. Powtórzę się, ale szczerze odradzam zakupu.

SkazaME

Stały bywalec
PSN
SkazaCreed
Steam
Auxsios
To co dla Ciebie jest problemem, dla mnie jest zaletą! Mnie Mae i Bea podobały się jako bohaterki, zwłaszcza ta druga, która miała naprawdę nieźle napisany charakter, który idealnie pasował do sytuacji życiowej w jakiej się znalazła. Taka sarkastyczna, oziębła gotka, która zmuszona była zrezygnować ze swojej przyszłości, żeby zająć się ojcem i rodzinnym biznesem. Trochę gorzej wypadali dwaj kumple, głownie misiek w kapeluszu. Dlatego warto IMO zagrać dla bohaterów i samego klimatu małego miasteczka. Za to główna intryga, a dokładniej jej zwieńczenie jest słabe. Tego bronić nie zamierzam. Warto kupić na ładnej przecenie i samemu się przekonać. Ja swego czasu kupiłem za ok. 70 zł i nie narzekam.

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Moim zdaniem się odbijesz, ale mozesz sprobowac. Z tym że ja bym bez pro do tej gry nie podchodził, bo kiepsko chodzi na noobie.

SimonX

Mieszkaniec forum
PSN
sbronko
XBL
SimonX PL
Steam
sbronko
SW
SW-5547-7535-5789
Last Guardian - warto?
To jest gra z tych, ktore jedni kochają, a drudzy wyśmiewają. Ja polecam, bardzo mi się podobało, kupiłem historię, polubiłem bardzo stwora, nie miałem problemów ze sterowaniem. Nawet niedomagania wydajności mnie nie odrzuciły (a były spore, bo grałem na noobie).
Nie wiem po ile to teraz stoi, ale niezależnie imo warto sprawdzić, bo jak się spodoba to przeżyjesz magiczną przygodę, a jak się nie spodoba,to sprzedasz i zapomnisz.

• Popieram
Reactions: Simplex

LukeSpidey

Stały bywalec
PSN
LukeSpidey
XBL
LukeSpidey
Teraz jest promocja na PSStore na FIFA 19 za 80 zł. Czy warto? Nadmienię, że seria od EA mi siedzi, ale nie mam ochoty płacić pełnej ceny za FIFA 20, która lada chwila wychodzi.

knur

Moderator globalny
W Ea Access jest ta FIFA a roczny abo kosztuje tyle samo, jeszcze się na 20 zalapiesz. Czy warto? Jak chcesz sobie pograć w singla albo lokalnego coopa to tak, do fut już nie ma co teraz podchodzić, bo za późno.

dziki

Badass
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
ja gralem na PieCu, to ponoc gra od tworcow Bastiona. Mi nie siadlo, ale Bastiona tez jakos wybitnie dobrze nie kojarze, chociaz z tych 2 gier IMO lepszy. Jakis cyberpunk tam jest, ale IMO raczej go niewiele, a gadki z mieczem bleeee... Gre kladzie slaby, prosty, powtarzalny gameplay. W kwestii klimatu/cyberpunka Ruiner lepszy.