Co kupić? W poszukiwaniu dobrego sprzętu

Muzi

Prezes
@Muzi W sensie pokupować to wszystko osobno? Czy po prostu obecnie są zawyżone ceny na rynku?
Nie śledzę aż tak rynku jak choćby Panowie powyżej i ja mówię tylko o GPU. Tak ceny GPU są obecnie bardzo zawyżone. Jak mogą z zakupem GPU poczekać lub kupić gdzie indziej nieco taniej bo o wiele taniej teraz raczej nie będzie to to najlepsze wyjście. Chyba, że to nie ma znaczenia i przepłacanie to nie problem. Zanim rynek się nie zepsuł to referencyjną 3080 od Nvidii można było dostać za 3.2k.

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Zanim rynek się nie zepsuł to referencyjną 3080 od Nvidii można było dostać za 3.2k.
Nie można było. W sklepie nvidii w momencie ruszenia preorderow guzik "notify me" zmienił się od razu na "out of stock" zamiast "add to cart", bo okazało się że sklep nvidii był dziurawy jak ser szwajcarski i boty wykupiły wszystko zanim oficjalnie ruszyły preordery.

3080 w cenie ok 3200-3700 dostała garstka szczęśliwców którzy zamówili w pierwszych 3 minutach od ruszenia preorderow czyli 17 września o 15. Ja nadal czekam na moje 3080 za 3700. Niedługo będzie rocznica :D

Dziki Kaczor

Prezes
PSN
Dziki_Kaczor
Steam
Dziki Kaczor
Ok, dzięki. Jak patrzę na szybko to wiele taniej nie ma, więc trzeba by polować. Powiedz to dzieciakowi, że dostanie za parę miesięcy główny komponent xD Trudno, jak widać na biednych nie trafiło, skoro chcą kupować teraz taki sprzęt za hajc z komunii (sic!).
Ja im mówię, że teraz drogo, ale z drugiej strony to tak od pół roku mówię... I nie wiadomo jak długo jeszcze to potrwa.

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Tak, w praktyce promilowi graczy udało się kupić. A 99,99% się nie udało. Czyli każdy kto chciał to kupił, pod warunkiem że załapał się do tego promila. Czyli żadnych problemów z dostępnością nie było, bo w praktyce dało się kupić :)

Pats_

Badass
PSN
Rojkowski
XBL
Rojkowski
Steam
Pats
Ja dopiero co kupiłem LG 32UN880 31,5" (4k@60, HDR) i jestem MEGA zadowolony.
Chciałem 16:9, ten Twój to zdaje się 21:9, więc pewnie Ci nie podejdzie, ale jestem bardzo mile zaskoczony tym modelem, bo nie bylo mnie stac na 32UL950.

Zupełnie bez związku, mój poprzedni monitor jest na sprzedaż w odpowiednim temacie ;)
Właśnie się zastanawiam, czy dam radę wysiedzieć na 21:9, co prawda wiem że się przyzwyczaję po jakimś czasie... no ale i tak, mam gdzieś z tyłu głowy, że może jednak ... nie. Badam trochę rynek póki co, no i nie chce tym razem zapłacić 5000 zł itd. :)