Co kupić? W poszukiwaniu dobrego sprzętu

scooby666

Badass
Chciałbym tylko przypomnieć, że mowa jest o użytkowniku @Blue !!!
Stwierdzenia "Szansa wycieku zerowa praktcznie" , "Obstawiam ze szansa na wyciek z takiego zamkniętego układu jest mała" są ryzykowne.
Wszyscy wiemy jak skończyłoby się zainstalowanie takiego chłodzenia a komputerze @Blue ;)
Pewnie by jemu i sąsiadowi mieszkanie zalało.

Blue

Prezes
Stwierdzenia "Szansa wycieku zerowa praktcznie" , "Obstawiam ze szansa na wyciek z takiego zamkniętego układu jest mała" są ryzykowne.
Wszyscy wiemy jak skończyłoby się zainstalowanie takiego chłodzenia a komputerze @Blue ;)
Spaliło by mi moje 1070 GTX i musiałbym kupić 3080 za 8k!

Szozi

Mieszkaniec forum
Spaliło by mi moje 1070 GTX i musiałbym kupić 3080 za 8k!
Za min 7 miesięcy

czajuprime

Mieszkaniec forum
PSN
czajuprime
Panowie, taką konfigurację mojemu chrześniakowi zaproponowano do grania. Wyceniono mu ją na 8600 ciężko uciułanych PLN. Dla mnie trochę LOL tyle kasy wydawać na CS-a czy BeamNG.drive, no ale jego kasa, niech robi co chce.

Będę wdzięczny za info co jest nie tak z tą konfiguracją. Co jest przestrzelone, co jest za słabe, na co szkoda kasy itd.

Podobno do tego kompa ma być monitor 4K, więc tu mam kolejną wątpliwość czy taki monitor ma sens do tego kompa.

:psx_sta:

Płyta główna X570 Gaming X AM4 4DDR4 HDMI/USB 3.1

Procesor AMD Ryzen 9 5900X 3,7GHz 100-100000061WOF

Grafika RTX3070

Pamięć DDR4 Viper Steel 16GB/3200(1*16GB) Grey CL16

Dysk 500GB SSD Samsung 970 EVO PLUS MZ-V7S500BW

Obudowa Fractal Design Define R5

Zasilacz Thermaltake Smart SE 730W Modular Gold

System MS Windows 10 Home PL x64 DVD OEM

Last edited:

Simplex

Apostoł VR, Moderator Globalny
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
A czemu obudowa to model sprzed 2 lat? Nie lepiej Fractal 7 jak już?

Co do do reszty to się nie znam, ale się wypowiem ;)
Procesor wygląda na jakis totalny overkill, ale jak musi mieć 300 fps w CSie i jednocześnie streamować na twitchu i obrabiać wideo to może taki ma być? Dla mnie procesor za prawie 3 koła to jakiś żart.

Pamięci to już srekal skomentował. Zamiast procka za 3 koła to już bym chyba wolał 32GB RAM.

Monitor 4K to też chyba overkill. Może lepiej jakiś ultrawide?

• Popieram
Reactions: Jay and czajuprime

Simplex

Apostoł VR, Moderator Globalny
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Nie wiem, intel teraz dość dobrze konkuruje w niższych segmentach. Jeśłi komputer ma być głownie to gier, to chyba nadal intel lepszy, srekal się zgodzi a angh sie nie zgodzi ;)

Może coś takiego:

albo:

• Popieram
Reactions: czajuprime

angh

Prezes
PSN
angh
Panowie, taką konfigurację mojemu chrześniakowi zaproponowano do grania. Wyceniono mu ją na 8600 ciężko uciułanych PLN. Dla mnie trochę LOL tyle kasy wydawać na CS-a czy BeamNG.drive, no ale jego kasa, niech robi co chce.

Będę wdzięczny za info co jest nie tak z tą konfiguracją. Co jest przestrzelone, co jest za słabe, na co szkoda kasy itd.

Podobno do tego kompa ma być monitor 4K, więc tu mam kolejną wątpliwość czy taki monitor ma sens do tego kompa.

:psx_sta:

Płyta główna X570 Gaming X AM4 4DDR4 HDMI/USB 3.1

Procesor AMD Ryzen 9 5900X 3,7GHz 100-100000061WOF

Grafika RTX3070

Pamięć DDR4 Viper Steel 16GB/3200(1*16GB) Grey CL16

Dysk 500GB SSD Samsung 970 EVO PLUS MZ-V7S500BW

Obudowa Fractal Design Define R5

Zasilacz Thermaltake Smart SE 730W Modular Gold

System MS Windows 10 Home PL x64 DVD OEM
procesor troche za duzy, zaoszczedz na procesorze biorac na przyklad 5600x i wez 32 GB ram, przynajmniej 2x16, albo 4x8.
500gb to zart, adata sx8200, przynajmniej 1tb, poluj na 2
Zasilacz bierz platinum, jak mozesz. 750 jest ok, mniej nei bierz (z niskim obciazeniem bedzie cichutki). Ja mam corsair, i polecam taki. Ale wiekszosc 'firmowych' powinna byc ok juz teraz.

czajuprime

Mieszkaniec forum
PSN
czajuprime
Dzięki z wszystkie uwagi. Widzę, że chyba jakaś małpa składa komputery w tym sklepie. :cautious:

Celujemy w pamięci 2x16GB 3200MHz CL16. Patriot czy Corsair? Czy bez różnicy?

Wybraliśmy sobie wstępnie płytę Elite. Sklep proponuje Gamer X V2, ale czy ta płyta + pamięci jw. ma sens? Nie widzę obsługi takich częstotliwości RAM-ów w opisie MB.

mataman

Stały bywalec
Jak wyżej, chociaż ja bym wziął Intela 10400F, będzie taniej niż Ryzen 3600, a lepiej. Później bym zmienił na 11gen i5 11600KF lub nawet 11700KF

Płyty na nowym chipsecie będą od 19 stycznia. Wtedy bierze Z590 plus powyższy procek.

Ramy bym wziął Patriot viper 4000mhz i jest maszyna na lata.

AMD w tym momencie jest za drogie.

Flimbox

Aktywny forumowicz
Ja od miesiąca czekam na swoja 3060Ti zamówioną w RTVEUROAGD ale wątpię że ją kiedykolwiek zobaczę. Paranoja.

Z innej beczki zamiast ładować kasę w kartę stwierdziłem że może wymienię monitor.

Co polecicie?

Warunki konieczne.
-24-27 cali (27 milej widziane)
-1440p
-dobra czerń, matryca VA
-miło by było aby miał min 120Hz
-nie zakrzywiany

Nieistotne plusy
-wbudowane głośniki.

• Popieram
Reactions: Jay