Co kupić? W poszukiwaniu dobrego sprzętu

angh

Badass
PSN
angh
dokladnie. Jezeli pytasz o konfiguracje, kto co uzywa, co do siebie pasuje to sie pytac. Ale 'chce usb, chlopaki radzcie' to jest bardzo niszowe, oraz niespecjalnie ma sens. Chcesz usb 256 kupujesz usb 256. Google wystarczy. Albo masz jakis problem i sie nad czyms zastanawiasz, w sensie podjales jakis wysilek, masz 3 modele do wyboru rozniace sie czyms znacznym i chcesz, zeby ktos pomog zdecydowac, ktory z nich lepiej spelni twoje wymagania.
Pytam, bo może ktoś z forumowiczów kupił ostatnio jakiś szybki pendrive i ma coś ciekawego do powiedzenia. Albo orientuje się w pamięciach i wie, co się obecnie kupuje, a czego się unika.

Wyguglać sobie umiem, "fast usb flash drive" też umiem sobie wpisać, ale po pierwsze trzeba przegrzebać się przez stare artykuły, po drugie przez nierzetelne artykuły. Ktoś akurat z forum mógł niedawno przez to przejść i dokonać sensownego wyboru oraz podzielić się wnioskami.

W tematach o switchu co jakis czas ktoś poleca lub pyta o karty SD. Dlaczego ich nie odsyłasz do googla?
@angh To drugie ;) Google.
kolega wygooglal za ciebie;)
spoko, po prostu mam juz z pracy skrzywienie, ze caly czas ktos sie pyta o rozwiazania bez wlozenia wlasnego wysilku. W sensie roznica miedzy 'jak zrobic A' a 'zaczalem robic A, ale mi nei wychodzi bo c, d robia dziwne bledy'. Pytanie 1 ignoruje bo wienm, ze przyleci zaraz z B, a na pytanie 2 jak najbardziej odpowiem, bo wiem, ze to nie ja odwalam czarna robote;)

W tematach o switchu co jakis czas ktoś poleca lub pyta o karty SD. Dlaczego ich nie odsyłasz do googla?
Bo nie siedze w temacie o Switchu i malo mnie interesuje, kto co tam wypisuje? Ale jak mialbym sie domyslac, to z PC dziala kazdy USB, a na Switch nie kazda karta SD, wiec pewnie 'drobna' roznica jest.

Pistak

Mieszkaniec forum
PSN
Bercik_Heniu
Przerabiał ktoś już jakiś repeater, albo inne ustrojstwo do zwiększenia zasięgu bez utraty prędkości? Na parterze stoi światłowód 300mbps, na piętro ledwo sięga po wifi. Nie mam pojęcia jak bez kabla przedłużyć go na piętro bez utraty prędkości.

Pats_

Mieszkaniec forum
Mam ten sam problem co Pistak, powerline adapter chyba nie będzie działał jak elektryki zrobili piętra w innym czymś-tam (fazie?).
No, nie będzie.
Sam używam kilku adapterów sieciowych od TPlinka (różnych) i do tego do czego potrzebuje - to się sprawdza (czytaj, netflix czy yt). Jeśli się ma większe wymagania to zostaje wiercenie :)

możesz się też ewentualnie bawić takimi wzmacniaczami - ale tu niczego nie gwarantuję :)

W teorii tak to działa:

Last edited:

petrumi

Junior
XBL
petrumiPL
cześć, widzę interesujący mnie problem to także zapytam. Jak w mieszkaniu zrobiłem sobie kilka lat temu LAN cat.5 ale Wifi to tak sobie działa. Mieszkanie 90m w kwadracie, gdzie salon i kuchnia to połowa i 3 pokoje to druga. W salonie stoi UPC router i tu wszystko śmiga ale w drugiej strony wpiąłem do sieci starego grata z 56Mbit. Myślę nad zakupem jakiegoś nowoczesnego routera, którego ustawię w środku mieszkania (mam tam HUB z LAN).

Czy te nowoczesne 4-6 antenowe routery 5Ghz są faktycznie warte uwagi? Obecnie mam dwie sieci Wifi (nie umiem na tym drugim ustawić inaczej) a chciałbym ustawić jedną...

Simplex

Apostoł VR, Moderator Globalny
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
To ja mam (chyba) podobne pytanie.
Mam modemorouter UPC (Gigabox) oraz Mi Router 4A Gigabit. Obecnie mam gigabox przełaczony w tryb bridge i do niego podpięty ten Mi. Prędkość jest fajna, ale na 5GHz moc sygnało mocno maleje w sypialni (po drodze sa dwie ściany). Mam też przeciągniety kabel cat.5 do sypalni i podpiętego tam gigabitowego switcha.
Czy da się jakoś tak skonfigurowac sieć, zeby wyłączyć tryb bridge w gigaboksie (żeby działał jak router wifi) oraz podpiąć router Mi do tego switcha w sypialni w taki sposób żeby "na zewnątrz" widziana była tylko jedna sieć wifi (dwie w sensie 2,4 i 5GHz) i w zależności od mocy sygnału urządzenia same podpinały się albo do wifi gigaboxa albo wifi Mi?
Mam nadzieję, że ktoś coś z tego zrozumiał :)

Buster Dogg

Mieszkaniec forum
PSN
Buster-Dogg
XBL
Buster Dogg Pol
Steam
busterdogg
Chyba musiałbyś wpiąć tego Mi kablem do switcha i ustawić go w tryb Access Point i skonfigurować na nim WiFi w taki sam sposób jak w Gigaboxie (w sensie ten sam SSID, hasło). Gigabox musiałbyś też przestawić z trybu bridge na Router.
Jak nie zadziała to chyba alternatywą są mesh routery, ale one tanie nie są.

• Popieram
Reactions: Simplex

Barts

Stały bywalec
Hejo, ja też się zapytam. Dawno nie kupowałem sprzętu, a potrzebuję następujące bezprzewodowe kombo mysz i klawiatura od Logitech, najlepiej Bluetooth.

Całe lata używałem zestawów MK520 (jeden w domu, drugi w pracy) i było git. Niestety, obecne laptopy mają np. jeden klasyczny slot USB, więc zużywanie go na nadajnik Nano jest słabe. Idealnie by było, gdybym mógł wziąć ze sobą mysz w podróż bez klawiatury. Jakaś sensowna klawiatura i mysza, bez RGB i wynalazków, w miarę możliwości nie jakoś strasznie droga?
(mysz za 400zł odpada, rozumiem że to fajne, ale mnie nie stać)

Also: czego się teraz używa do przeglądania obrazków? Windowsowe wbudowane gówno nie daje rady z animgifami, zwykle używałem IrfanView, ale to już nie trąci myszką, tylko wali szczurem. Jest jakiś współczesny program który jest darmowy i w miarę sensowny?

projektkong

Badass
Also: czego się teraz używa do przeglądania obrazków? Windowsowe wbudowane gówno nie daje rady z animgifami, zwykle używałem IrfanView, ale to już nie trąci myszką, tylko wali szczurem. Jest jakiś współczesny program który jest darmowy i w miarę sensowny?
Irfan jest jak najbardziej OK, ale jeśli tak bardzo Ci nie pasuje, to możesz sprawdzić:
- XnView
- FastStone Image Viewer

• Popieram
Reactions: Jay