Co kupić? W poszukiwaniu dobrego sprzętu

Danio

Badass
PSN
arahjista
Chcę sobie do laptopa dodatkowe 8gb ramu dokupić, pytałem ostatnio w komputerowym jakie zamówić to mi pan doradził taką - klik. Ale gdzieś wyczytałem, że RAM w tym laptopie to od Samsunga jest. A to z aukcji to jakiś Hynix. Nie muszą być dwie identyczne kości by działały razem? Czy może one są identyczne specyfikacją i będą bez problemu działać, to że jedna z Samsunga, a druga inna nie ma znaczenia?
Laptop taki jakby coś - klik.

tolman

Mieszkaniec forum
Zakupiłem Arctic Freezer Duo 34, stąd za około 145 zł:
amazon.de ac34
Plus alkohol izopropylowy 1l za 20 zł z Komputronika.
Ponieważ jestem leniwy stwierdziłem, że nie będę wyjmować płyty z obudowy podczas instalacji nowego chłodzenia (na szczęście obudowa ma dziurę na plecach w miejscu procesora/bakplejta/wstecznych).
1. Przy zimnym procesorze/radiatorze ten drugi nie schodzi tak łatwo jak panom na filmikach z youtube. Amator tip: trzeba kręcić radiatorem a nie wyrywać do góry.
2. Podczas odkręcania starego radiatora odpadł mi backplate. Ponieważ ten nowy radiator mocuje się na tym standardowym backplate, musiałem korzystać z pomocy osób trzecich przy przykręcaniu chłodzenia. Osoby trzecie dociskały backplate a ja kręciłem wkrętakiem. Oczywiście osób trzecich da się uniknąć wyjmując płytę z obudowy.
3. Według recenzentów z yt montaż wiatraków jest jednym z prostszych (to są takie zaciski-klamry). Jakoś specjalnie nie odczułem tej łatwości, do zamontowania wiatraków na radiatorze musiałem wyjąć ram i kartę graficzną.

Po szybkich testach wyszło mi od kilkunastu do dwudziestu stopni mniej niż na standardowym chłodzeniu. Jednak główny bonus to cichsza praca. Nawet jak wiatraki w nowym chłodzeniu rozpędza się i są słyszalne, to jest to szum o wiele przyjemniejszy dla uszu niż warkot ze standardowego chłodzenia.. Teraz za to zaczęły mnie drzaźnić wiatraki od karty graficznej. Mimo wszystko taboret jest o wiele cichszy od najnowszej rewizji p4 slim.

PS Nienawidzę składania taboretów. Za każdym razem jak składam kolejny obiecuję sobie, że to ostatni raz. No ale człowiek głupi, zapomina.

Last edited: