Co kupić? W poszukiwaniu dobrego sprzętu

Alexej

Administrator
Staff member
Wszelkie porady zakupowe dotyczące sprzętu komputerowego, a więc pewnie też dyskusje o wyższości AMD nad Intelem. Instrukcje jak złożyć sprzęt o wydajności konsoli za dwukrotność ceny konsoli.

(c) forum.polygamia.pl/pc-mac/co-kupic-w-poszukiwaniu-dobrego-sprzetu/

Last edited:
  • Popieram
Reactions: arczi79

Simplex

Apostoł VR
Czy te lapki na Ryzenie coś warcą? Ten można kupić za 1900zl.

Mam 6 letniego lapka którego mogę dać teściowej, przez 99% czasu leży podłączony do TV. Zależy mi na sprzętowym dekodowaniu H.265.

Wysłane z telefonu bez Tapatalka ;)[SIZE]

hadxmen

Badass
Tylko nowe kompy pojawią się kilka miesięcy w cenie ok 3000 zł. Simplex chce komputer do Streamingu ze Steama, obsługi H.265 i musi mieć wejście ethernet co wyklucza 80% nowości.
MikeL jedzie na Celeronie w tym momencie.

Co złego jest w tej ofercie? Za 1899zł bliżej jej do produktu z listopadowego Black Friday biorąc pod uwagę stosunek parametrów do ceny.

Buster Dogg

Mieszkaniec forum
A potrzebujesz tylko do streamingu ze Steam'a, czy coś więcej będziesz na nim robił? Bo jak tylko streaming to w sumie ShieldTV całkiem sprawnie sobie z tym radzi (sprawdzone organoleptycznie), a pewnie pierwszą wersję Shielda da się wyrwać za 1/4 kwoty lapka. H.264 też dekoduje bez problemu (zakładam, że chodzi o oglądanie jakiegoś video, a nie renderowanie, czy coś w tym stylu).

Torin

Administrator
Staff member
Pany Asus ma jakiegos deala fajnego na cashback za wymiane starych kart za nowe. Z racji tego, ze moje 1070 mialo jakies jajca(w sumie jeszcze nie probowalem dokrecac srubek sprobuje w weekend jeszcze) to moze bym z oferty skorzystal. Tylko w sumie nie wiem na co.
Lista produktow i ile cashbacku jest dostepna tutaj: https://asustradeup.com/gb/en/pages/graphicscard/qualifying
Tylko nie chcialbym wiecej dawac niz jakies powiedzmy sto, sto-piecdziesiat elzbiet.

Za czym sie ewentualnie rozejrzec?

scooby666

Badass
Ma ktoś jakiś pomysł na jakiegoś laptopa do 2.500,00 zł? Wyłącznie do neta, filmów. To jedyne wymagania...

Znalazłem coś takiego -> https://allegro.pl/oferta/biznesowy-lenovo-core-i5-8gb-ssd480-win10-7841286652

Ale może ktoś, coś?

Promo na hujweje. Nada się :)

U

Usunięte konto 1

Guest

Blue

Prezes
Kontynuując temat nowych proców od AMD

To jaka mobo dobra przy założeniu, ze myślę o 3700X i potrzebuję 6 portów SATA. Taki Asus(tylko od nich biorę płyty) wystarczy? https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-prime-b450-plus-4780974/ (nie, nie planuje brać w morele :p).

Najtańsze co znalazłem z asusa pod intela co by spełniało wymagania to chyba to :
Tańsze mają po 4 porty SATA, ale mogło mnie coś ominąć.

To by wyszło za Mobo+procka u intela ok 2500 i ok 1900 u AMD.

Jaka jest różnica między b450 i X470 i czy jest sens dokładać jak sie nie planuje kręcić?

Last edited:

Buster Dogg

Mieszkaniec forum

Ok, roast me ;) . Wymieniam starego i5-4570 + GTX 970 z zamiarem wskoczenia na 1440p.
Nie ma na liście obudowy i dysków bo przeszczepiam je ze starego kompa. Zasilacz mam Corsaira jakiś niezły modularny 550W, liczę że pociągnie ten zestaw.
Będę też używał swojego obecnego coolera Noctua NH-12S, więc wystarczy, że dokupię mounting kit pod AM4.

Blue

Prezes
Ramu planuję mieć 32 jak teraz. Nawet jakby brakło to nvme poratuje swapem. Mało kiedy mi brakuje, więc jak tylko 64 jest jako możliwość upu na przyszłość to styknie. Jakieś 3000 brutto wychodzi za up na amd z wliczonym NVME i ramem, z tysiaka odzyskam sprzedając stare szpeje. Kusi. Intel już bliżej 4k niż 3.

Simplex

Apostoł VR

Ok, roast me ;) . Wymieniam starego i5-4570 + GTX 970 z zamiarem wskoczenia na 1440p.
Nie ma na liście obudowy i dysków bo przeszczepiam je ze starego kompa. Zasilacz mam Corsaira jakiś niezły modularny 550W, liczę że pociągnie ten zestaw.
Będę też używał swojego obecnego coolera Noctua NH-12S, więc wystarczy, że dokupię mounting kit pod AM4.
Wiesz jak głośna jest ta karta?
Pewnie jestem uprzedzony ale wziąłbym nvidię. Nawet używana (1080Ti FTW) oczywiście jeśli cena byłaby dobra.

• Popieram
Reactions: arczi79

Buster Dogg

Mieszkaniec forum
Jebać nvidię za te wszystkie lata skalpowania klientów! :p
1080 Ti w ogóle daje radę w 1440p? Po drugie tej karty już nie ma w sklepach, a używki od Januszy są nie na moje nerwy. Chyba wolę się przemęczyć z głośną kartą od AMD. Trochę pomoże fakt, że moja buda to Fractal R4 z wygłuszeniem.

@Blue 16 styknie chyba, najwyżej dokupię jeszcze 2 kości. Póki co 32GB to chyba jeszcze overkill.

• Popieram
Reactions: angh