Co dzisiaj ciekawego nabyłeś/aś?

Mexiss

I Am Robot
Jun 27, 2019
6,355
4,516
Tylko nerki przypadkiem nie oddaj ;) Czekolad nie dają? Zawsze były zajebiste. No i chyba zły temat.

To wolne to płatne stówki? I bez limitu? ;) Coś za pięknie to brzmi. Jakiś "expajred dejt" po chrobie na to jest, czy musisz zaraz po chorobie oddać?
Ja przyjmę nerkę! Nie zniechęcaj kolegi. Lewą proszę :>

Ja mam bana na oddawanie czegokolwiek :(

• Popieram
Reactions: bartukas and Biskup

Biskup

Prezes
Jun 27, 2019
3,526
2,688
Krasnystaw
Tylko nerki przypadkiem nie oddaj ;) Czekolad nie dają? Zawsze były zajebiste. No i chyba zły temat.

To wolne to płatne stówki? I bez limitu? ;) Coś za pięknie to brzmi. Jakiś "expajred dejt" po chrobie na to jest, czy musisz zaraz po chorobie oddać?

Zawsze możesz pośmiertnie oddać. Nadrobisz wtedy za całe życie ;)

bartukas

Badass
Jun 27, 2019
1,761
1,600
Warszawa
Czekolady są na zdjęciu, tylko schowane w gustownym kartoniku z konturem Polski. Trzy gorzkie, trzy mleczne, kokosowa, orzechowa i rodzynkowa. 1 do pracy, 8 do domu. ;)

Nerki oddawać nie zamierzam, ale zaczynam zastanawiać się nad szpikiem.

W tym roku z uwagi na pandemię wprowadzono dodatkowy dzień wolny za oddanie krwi pełnej lub jej składników, dlatego czwartek i piątek to nie są dni, kiedy chcesz odwiedzić RCKiK: tłumy nieprzebrane.

Osocze może oddać każdy, kto ma odpowiednią żyłę - u mnie było "na styk". Osocze ozdrowieńców to tylko dodatkowy bajer, ale że akurat mijały dwa miesiące od mojego ostatniego "dawstwa" krwi pełnej, więc poszedłem sprawdzić, jak to jest.
Krew pełną oddaje się najczęściej co dwa miesiące (nie wszyscy są w stanie "zregenerować" hemoglobinę w tym czasie), płytki krwi co miesiąc, a osocze właśnie co dwa tygodnie - to dotyczy wszystkich, nie tylko ozdrowieńców.
W moim RCKiK można poprosić o wyniki morfologii, więc przy okazji wiem, że wszystko mam w normie.

W ogóle to gapa ze mnie, że tak późno się za to zabrałem, bo w moim wieku i przy moim stanie zdrowia powinienem mieć już z 10 l przelanych. W pracy mam na 15 osób mamy 2 dawców "zasłużonych dla zdrowia narodu", czyli > 30 l, a są raptem 2-3 lata starsi.

Generalnie warto się tym zainteresować, bo w 3-4 lata można się "dorobić" przyjęć poza kolejnością do lekarza. Kiedy oddawałem krew jako młodzik (ze dwa razy w wieku ~18-20 lat), to fajne wydawało mi się jeżdżenie za darmo zbiorkomem, ale na początku roku, stojąc w kolejce z tatą w Centrum Onkologii, uznałem, że krwiodawstwo to dobry pomysł na "spokojną starość".

Mexiss

I Am Robot
Jun 27, 2019
6,355
4,516

Zawsze możesz pośmiertnie oddać. Nadrobisz wtedy za całe życie ;)
Po śmierci niech mnie biorą na części - na zdrowie :*

czajuprime

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
935
1,144
Czekolady są na zdjęciu, tylko schowane w gustownym kartoniku z konturem Polski. Trzy gorzkie, trzy mleczne, kokosowa, orzechowa i rodzynkowa. 1 do pracy, 8 do domu. ;)

Nerki oddawać nie zamierzam, ale zaczynam zastanawiać się nad szpikiem.

W tym roku z uwagi na pandemię wprowadzono dodatkowy dzień wolny za oddanie krwi pełnej lub jej składników, dlatego czwartek i piątek to nie są dni, kiedy chcesz odwiedzić RCKiK: tłumy nieprzebrane.

Osocze może oddać każdy, kto ma odpowiednią żyłę - u mnie było "na styk". Osocze ozdrowieńców to tylko dodatkowy bajer, ale że akurat mijały dwa miesiące od mojego ostatniego "dawstwa" krwi pełnej, więc poszedłem sprawdzić, jak to jest.
Krew pełną oddaje się najczęściej co dwa miesiące (nie wszyscy są w stanie "zregenerować" hemoglobinę w tym czasie), płytki krwi co miesiąc, a osocze właśnie co dwa tygodnie - to dotyczy wszystkich, nie tylko ozdrowieńców.
W moim RCKiK można poprosić o wyniki morfologii, więc przy okazji wiem, że wszystko mam w normie.

W ogóle to gapa ze mnie, że tak późno się za to zabrałem, bo w moim wieku i przy moim stanie zdrowia powinienem mieć już z 10 l przelanych. W pracy mam na 15 osób mamy 2 dawców "zasłużonych dla zdrowia narodu", czyli > 30 l, a są raptem 2-3 lata starsi.

Generalnie warto się tym zainteresować, bo w 3-4 lata można się "dorobić" przyjęć poza kolejnością do lekarza. Kiedy oddawałem krew jako młodzik (ze dwa razy w wieku ~18-20 lat), to fajne wydawało mi się jeżdżenie za darmo zbiorkomem, ale na początku roku, stojąc w kolejce z tatą w Centrum Onkologii, uznałem, że krwiodawstwo to dobry pomysł na "spokojną starość".

Kokosową obrabiałem zawsze w drodze do domu. :cool: Następna w kolejce była ta z orzeszkami arachidowymi. Resztę rozdawałem. Teraz niestety już nie wolno mi oddawać krwi, a tym bardziej zajadać się słodyczami.

• Popieram
Reactions: bartukas

Funkorama

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
801
439
Gdynia
www.bezimienny.pl
116c6638942935cdd9874763e5ec91c0.jpg

25d6b7581771d7e771cd5c03a7883d42.jpg

Shopee :) Będzie do nowych klocków :)

c520ce8bd8ec838234f758303c693db8.jpg

Funkorama

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
801
439
Gdynia
www.bezimienny.pl
Racja, co za różnica, czy kasa trafi do złodzieja z Chin czy do właściciela IP :)

Wiem, przerabialiśmy już to :) Niestety ale „Lego” utrudnia kupienie tej postaci bo jest dostępna tylko z Gwiazdą Śmierci wiec i tak by nie zarobili, tak jak Sony z czarnymi panelami, nie wchodźmy w dyskusje ok, tytuł wątku to „Co ciekawego dziś nabyłeś” a nie o ile wiem „Co dziś kupiłeś oryginalnego a nie podrobionego chińskiego” wiec darujmy sobie :)

blazej

Badass
Jun 27, 2019
1,528
1,429

Skuszony ceną, zobaczymy o co tyle krzyku.

I że one lepsze od Bayer Dynamic DT990 Pro? Wszystkie Youtubery mają BD.

Ekiera

Prezes
Jun 27, 2019
2,868
2,957
Zdezerterował na Wyspy
Osocze może oddać każdy, kto ma odpowiednią żyłę

i jest zdrowy :) Ja mam hiperbilirubinemię (nic strasznego, kompletnie nie wpływa to na moje życie) i już nie mogę :(
Zespół Gilberta? Może gramy w tej samej kapeli! :D
Też to miałem, po kilku latach mnie jednak dodiagnozowali i się okazało, że jest gorzej, te hiperbilirubinemię mi przypięli Bonin się nie chciało dalej diagnozować...

srekal34

Badass
Jun 28, 2019
2,278
1,942

Skuszony ceną, zobaczymy o co tyle krzyku.

I że one lepsze od Bayer Dynamic DT990 Pro? Wszystkie Youtubery mają BD.
Inny profil dzwieku. W Philipsach lepszy bas(zaskakujaco dobry jak na otwarte sluchawki), w BD bardzo detaliczna gora. Srodek z lekka przewaga Philipsa. No i Philipsy zagraja dobrze z kazdej dziury. Wiec to bardziej uniwersalne sluchawki. Za ta cene ciezko cos zarzucic.

• Popieram
Reactions: blazej

Pistak

Badass
Jun 27, 2019
1,463
1,480
DBL
Osocze może oddać każdy, kto ma odpowiednią żyłę

i jest zdrowy :) Ja mam hiperbilirubinemię (nic strasznego, kompletnie nie wpływa to na moje życie) i już nie mogę :(
Zespół Gilberta? Może gramy w tej samej kapeli! :D
Też to miałem, po kilku latach mnie jednak dodiagnozowali i się okazało, że jest gorzej, te hiperbilirubinemię mi przypięli Bonin się nie chciało dalej diagnozować...
Jak możesz to daj info na PW jakie badania robiłeś i ci wynikło. U mnie też Gilbert, ale czasami daje mocno popalić. Niby diagnozowali, miałem sporo badań, ale nadal trudno mi uwierzyć, że to Gilbert.

Pistak

Badass
Jun 27, 2019
1,463
1,480
DBL
Sprawiłem sobie SSD do Digitala. 1TB GAMMIX S70 z heatsinkiem za 585zł, jakiś sklep z allegro. Dla mnie cena dobra, dysk odpowiednio szybki, różnica między droższymi (WD SN850 i 980 pro) jest minimalna. Jedynie klapka się nie zamknie, bo heatsink za wysoki, ale mam to gdzieś ;)

Przy okazji odkurzyłem trochę konsolę i byłem zaskoczony ile się tego nazbierało przez rok. Wiatrak był dość mocno zapchany, polecam każdemu zajrzeć, a zdejmowanie paneli bocznych jest dziecinnie proste, łatwe i przyjemne. Fajny patent.

IMG_20211125_164855.jpg

IMG_20211125_165946.jpg