Co dzisiaj ciekawego nabyłeś/aś?

arian

Stały bywalec
Jun 27, 2019
404
407
36
Samsung się zepsuł, na ekranie pojawiło się przebarwienie. Serwis powiedział, że naprawić się nie da i żeby sobie wziąć ze sklepu nowy. Ale że to trwało miesiąc, to w międzyczasie wszystkie Samsungi z zeszłego roku się wyprzedały, a tegoroczne to paskudny IPS. Oprócz Q90A, który w tym rozmarze kosztuje ponad 10 tys. A to już za dużo, chociaż kusiło. No więc padło na Sony. Na razie mam mieszane uczucia. Są rzeczy które Samsung robił lepiej. Tutaj za to lepszy HDR, którego akurat nie jestem fanem, kosztem bloomingu, którego też nie jestem fanem. Na szczęście jedno i drugie można wyłączyć. ;) Niestety na rynku nie ma nic tańszego na VA w tej cenie, a że w międzyczasie zepsuła się też stara plazma, to zostałem zupełnie bez telewizora i coś trzeba było kupić.

7400 zł w Euro.

View attachment 1541

Na marginesie - procedura reklamacyjna u Samsunga to jest porażka. Zadzwoniłem na infolinię, tam kazali zrobić i wysłać zdjęcia. Później zostałem skierowany do serwisu w Łodzi, który kazał przesłać im zdjęcia kolejny raz. Później przyjechał serwisant, który stwierdził, że będzie wymiana, bo nie mają części, ale wymiana będzie dopiero wtedy, jak zabierze telewizor i wyśle go do serwisu na Słowację i tam potwierdzą, że faktycznie koleś z Polski się zna, a nie chce naciągnąć Koreańczyka. I na tę Słowację telewizor jechał dwa tygodnie ponad. No a później reklamacja w sklepie, do którego trzeba było pojechać osobiście, żeby odzyskać pieniądze, chociaż i ten poprzedni i kolejny telewizor kupiony był już przez internet. Jakiś koszmar.
Pamiętaj żeby odebrać swoje 400 PLN do wydania na PSN za zakup tego TV!

https://www.sony.pl/promo/tv
Problem w tym, że nie mam PlayStation. :) Myślałem, że może kod będzie można jakoś upłynnić, ale z tego co widzę to nie żaden kod, tylko kwota przypisywana do konta. Ale tak czy inaczej trzeba będzie zrealizować, bo może w przyszłosci wykorzystam. Orientujesz się może, czy te środki na koncie PSN mają jakiś limit ważności?

blazej

Badass
Jun 27, 2019
1,528
1,429
Miałem do wyboru NBA 2021 w wesji cyfrowej deluxe albo inne Call of Duty lub konsolę z 18 wbudowanymi grami i dwoma kontrolerami sanwy. Wybrałem i nie żałuję. Mega Drive Mini j dla skali porównawczej.

32e6c1eb61eaf67956564e028a2bd166.jpg
aca9e2962fc6b762466fbf5c7800b32a.jpg

500zł w elektromarkecie. Cena premierowa tej zacnej retrokonsoli była 1000zł, od pewnego czasu jest po 500 wszędzie.

PS. Jak ktoś ma ochotę wpaść na Street Fightera to zapraszam.
Kable z każdej strony tv, niczym odnóża pająka!
Młot udarowy do ręki i zrobić z tym porządek.
Już się rozpędziłem ;-)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

czajuprime

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
935
1,144
Samsung się zepsuł, na ekranie pojawiło się przebarwienie. Serwis powiedział, że naprawić się nie da i żeby sobie wziąć ze sklepu nowy. Ale że to trwało miesiąc, to w międzyczasie wszystkie Samsungi z zeszłego roku się wyprzedały, a tegoroczne to paskudny IPS. Oprócz Q90A, który w tym rozmarze kosztuje ponad 10 tys. A to już za dużo, chociaż kusiło. No więc padło na Sony. Na razie mam mieszane uczucia. Są rzeczy które Samsung robił lepiej. Tutaj za to lepszy HDR, którego akurat nie jestem fanem, kosztem bloomingu, którego też nie jestem fanem. Na szczęście jedno i drugie można wyłączyć. ;) Niestety na rynku nie ma nic tańszego na VA w tej cenie, a że w międzyczasie zepsuła się też stara plazma, to zostałem zupełnie bez telewizora i coś trzeba było kupić.

7400 zł w Euro.

View attachment 1541

Na marginesie - procedura reklamacyjna u Samsunga to jest porażka. Zadzwoniłem na infolinię, tam kazali zrobić i wysłać zdjęcia. Później zostałem skierowany do serwisu w Łodzi, który kazał przesłać im zdjęcia kolejny raz. Później przyjechał serwisant, który stwierdził, że będzie wymiana, bo nie mają części, ale wymiana będzie dopiero wtedy, jak zabierze telewizor i wyśle go do serwisu na Słowację i tam potwierdzą, że faktycznie koleś z Polski się zna, a nie chce naciągnąć Koreańczyka. I na tę Słowację telewizor jechał dwa tygodnie ponad. No a później reklamacja w sklepie, do którego trzeba było pojechać osobiście, żeby odzyskać pieniądze, chociaż i ten poprzedni i kolejny telewizor kupiony był już przez internet. Jakiś koszmar.

Problem w tym, że nie mam PlayStation. :) Myślałem, że może kod będzie można jakoś upłynnić, ale z tego co widzę to nie żaden kod, tylko kwota przypisywana do konta. Ale tak czy inaczej trzeba będzie zrealizować, bo może w przyszłosci wykorzystam. Orientujesz się może, czy te środki na koncie PSN mają jakiś limit ważności?
Dostaniesz na maila dwa kody, które trzeba aktywować do maja 2022. Sprawdzałem czy przyjmie je na moim drugim koncie (nie tym, z którego wysyłałem zgłoszenie) i kod wszedł bez problemu. Wygląda na to, że są do upłynnienia. Nawet przy zgłoszeniu proszą o info co zrobisz z kodami i jedną z opcji jest „komuś podaruję”.

• Popieram
Reactions: DarkStar and arian

arian

Stały bywalec
Jun 27, 2019
404
407
36

7400 zł w Euro.

View attachment 1541

Dostaniesz na maila dwa kody, które trzeba aktywować do maja 2022. Sprawdzałem czy przyjmie je na moim drugim koncie (nie tym, z którego wysyłałem zgłoszenie) i kod wszedł bez problemu. Wygląda na to, że są do upłynnienia. Nawet przy zgłoszeniu proszą o info co zrobisz z kodami i jedną z opcji jest „komuś podaruję”.
No to super. Dzieki za informację! :)

salata

Badass
Jun 27, 2019
1,044
1,062
borg :)
Dawno nie było polewki z zakupów ciuchowych, a że ostatnio narzekałem w stosownym wątku na ofertę spodni w sklepach, to wystawiam się:
Spodnie do golfa z Deca, 99 zł,
Koszula z H&M, 35 zł,
Pasek z CCC, 35 zł.

Krawat już miałem, ale do niczego nie pasował, teraz już mam do czego nosić. ;)

View attachment 1578
Sam sie prosiles...

Ten worek nazywasz koszula? Krawat do worka nie pasuje, poza tym ile ma on lat? Spodnie podciagnij lub dobierz lepszy kroj. Jak spodnie niebieskie to wymien pasek na brazowy. O buty sie nawet nie pytam.

bartukas

Badass
Jun 27, 2019
1,761
1,600
Warszawa
Cieszę się, że dostarczyłem LOL-contentu w poniedziałek. :cool:

@MsbS, brawo za dedukcję!
Żelazko było w użyciu, ale przecież w pracy się pracuje, więc się gniecie, nie? ;) Koszula jest częściowo lniana (stąd również luźny krój), więc nie ma szans, żeby dobrze wyglądałapo dojeździe hulajnogą z plecakiem na plecach.
Krawat pasuje idealnie, potwierdzone przez kompetentne osoby, których zdanie szanuję (żona i córka). Lat ma rzeczywiście kilka (jakieś 6-7), ale to 100 % jedwab i polski wyrób rzemieślniczy.
Pasek. Mhm... Rzeczywiście brązowy lepiej by pasował do tego, jak się obecnie nosi, ale ja paski lubię w kolorze spodni, więc sorry, ale Lebowski.gif.

MsbS

Prezes
Jun 27, 2019
3,449
4,267
To ja jeszcze pohejtuję, że pasek skórzany. Bo osobiście staram się minimalizować użycie skóry - przemysł garbarski zużywa masę wody, a w zamian pompuje masę gówna w środowisko.

Jak jeszcze chodziłem do biura, zakupiłem dyskretny pasek pleciony. Pewnie że mniej elegancko, ale zawsze można odszczeknąć: "Karbon Futprint, Bijacz!"

Dziki Kaczor

Prezes
Jun 27, 2019
4,609
3,619
32
Montego Bay
Dobra, może trochę uda się zluzowac napór na Bartukasa :)

Koszulka meczowa z zeszłego sezonu dlatego tak tanio 🙃 (adidas.com - 329,40zł)

IMG_3066.JPEGIMG_3067.JPEG

Hub, bo już mi brakuje portów w obudowie + dla łatwiejszego dostępu do tychże:

1637586251852.png

Zestaw witamin Animal Pak (142,99 zł z Allegro @szczytformy_pl)

IMG_3069.JPEG

Jakiś izotonik żeby mieć na różne aktywności pod ręką (19,99 z Allegro @szczytformy_pl):

IMG_3070.JPEG

Wkrętarka z ekspozycji po jakichś targach (500zł):

IMG_3068.JPEG

Last edited:

gseed

I Am Robot
Sep 13, 2019
5,884
4,845
To ja jeszcze pohejtuję, że pasek skórzany. Bo osobiście staram się minimalizować użycie skóry - przemysł garbarski zużywa masę wody, a w zamian pompuje masę gówna w środowisko.

Jak jeszcze chodziłem do biura, zakupiłem dyskretny pasek pleciony. Pewnie że mniej elegancko, ale zawsze można odszczeknąć: "Karbon Futprint, Bijacz!"
Jakaś alternatywa dla butów skórzanych? ;)

MsbS

Prezes
Jun 27, 2019
3,449
4,267

U mnie od marca 2020 sprawdzają się crocsy :D

• Popieram
Reactions: bartukas

gseed

I Am Robot
Sep 13, 2019
5,884
4,845

Rozumiem, że w spodniach też już nie chodzisz, bo na wyprodukowanie jednej pary jeansów zużywa się ok 7 tys litrów wody? ;)

• Popieram
Reactions: Pats

Jay

Badass
Jun 28, 2019
1,554
1,259
Bydgoszcz

Mam nadzieję, że w trybie sportowym! U mnie Kuboty <3

• Popieram
Reactions: Misiakk

Flimbox

Mieszkaniec forum
Sep 19, 2020
518
324
Kraków