Co dzisiaj ciekawego nabyłeś/aś?

Biskup

Prezes
Jun 27, 2019
3,526
2,688
Krasnystaw
Myślę, że na luzaku będzie można kupić, bo nie łapie się w max widełki Allegro Paya (chyba jakoś 4500zł) i sporo przez to odpadnie. Ja tam bym się bał wysyłkowo TV kupować. Jakiegoś szrota to tak, ale taki drogi i delikatny sprzęt, to sam nie wiem, bo niestety znam historie (prawdziwe) co działo się z TV stojącymi (!) na paletach.

Hun19

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
518
377
Myślę, że na luzaku będzie można kupić, bo nie łapie się w max widełki Allegro Paya (chyba jakoś 4500zł) i sporo przez to odpadnie. Ja tam bym się bał wysyłkowo TV kupować. Jakiegoś szrota to tak, ale taki drogi i delikatny sprzęt, to sam nie wiem, bo niestety znam historie (prawdziwe) co działo się z TV stojącymi (!) na paletach.
Ale z drugiej strony chyba nawet tu na forumie czytałem historię o oledzie kupiony stacjonarnie, którego nie dało się zwrócić mimo tego, że matryca była do dupy ale jednocześnie nie kwalifikowała się na gwarancję.

Biskup

Prezes
Jun 27, 2019
3,526
2,688
Krasnystaw
Ale z drugiej strony chyba nawet tu na forumie czytałem historię o oledzie kupiony stacjonarnie, którego nie dało się zwrócić mimo tego, że matryca była do dupy ale jednocześnie nie kwalifikowała się na gwarancję.
Gdzie takie czary? Do 14 dni możesz zwrócić zawsze kupując przez sieć. Nie mają nawet prawa nie przyjąć. Później, to już gwarancja, ale z tego co czytałem kiedyś, to akurat serwis LG w Polsce jest solidny i nieraz były historie, że ludziom wymieniali matryce i dodatkowo przedłużali gwarancję. Chyba @Simplex nawet miał taką sytuację.

meatbag

I Am Robot
Jun 27, 2019
5,594
3,332
Software
little-girl-meme.gif

Mexiss

I Am Robot
Jun 27, 2019
6,355
4,516
Ej, ale scrolluje się świetnie! Jak na razie widzę, że będzie "dziwnie", bo nigdy nie trzymałem myszki dwoma plecami. Za to gesty są spoczko. Miałem wybór między MX3 Master, ale po zmacaniu w sklepie się rozmyśliłem.

Jak eksperyment nie wypali to cóż, nadal mam świetną myszkę na kablu (SteelSeries 700).

arian

Stały bywalec
Jun 27, 2019
404
407
36
Samsung się zepsuł, na ekranie pojawiło się przebarwienie. Serwis powiedział, że naprawić się nie da i żeby sobie wziąć ze sklepu nowy. Ale że to trwało miesiąc, to w międzyczasie wszystkie Samsungi z zeszłego roku się wyprzedały, a tegoroczne to paskudny IPS. Oprócz Q90A, który w tym rozmarze kosztuje ponad 10 tys. A to już za dużo, chociaż kusiło. No więc padło na Sony. Na razie mam mieszane uczucia. Są rzeczy które Samsung robił lepiej. Tutaj za to lepszy HDR, którego akurat nie jestem fanem, kosztem bloomingu, którego też nie jestem fanem. Na szczęście jedno i drugie można wyłączyć. ;) Niestety na rynku nie ma nic tańszego na VA w tej cenie, a że w międzyczasie zepsuła się też stara plazma, to zostałem zupełnie bez telewizora i coś trzeba było kupić.

7400 zł w Euro.

IMG_20211118_133446.jpg

Na marginesie - procedura reklamacyjna u Samsunga to jest porażka. Zadzwoniłem na infolinię, tam kazali zrobić i wysłać zdjęcia. Później zostałem skierowany do serwisu w Łodzi, który kazał przesłać im zdjęcia kolejny raz. Później przyjechał serwisant, który stwierdził, że będzie wymiana, bo nie mają części, ale wymiana będzie dopiero wtedy, jak zabierze telewizor i wyśle go do serwisu na Słowację i tam potwierdzą, że faktycznie koleś z Polski się zna, a nie chce naciągnąć Koreańczyka. I na tę Słowację telewizor jechał dwa tygodnie ponad. No a później reklamacja w sklepie, do którego trzeba było pojechać osobiście, żeby odzyskać pieniądze, chociaż i ten poprzedni i kolejny telewizor kupiony był już przez internet. Jakiś koszmar.

czajuprime

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
935
1,144
Samsung się zepsuł, na ekranie pojawiło się przebarwienie. Serwis powiedział, że naprawić się nie da i żeby sobie wziąć ze sklepu nowy. Ale że to trwało miesiąc, to w międzyczasie wszystkie Samsungi z zeszłego roku się wyprzedały, a tegoroczne to paskudny IPS. Oprócz Q90A, który w tym rozmarze kosztuje ponad 10 tys. A to już za dużo, chociaż kusiło. No więc padło na Sony. Na razie mam mieszane uczucia. Są rzeczy które Samsung robił lepiej. Tutaj za to lepszy HDR, którego akurat nie jestem fanem, kosztem bloomingu, którego też nie jestem fanem. Na szczęście jedno i drugie można wyłączyć. ;) Niestety na rynku nie ma nic tańszego na VA w tej cenie, a że w międzyczasie zepsuła się też stara plazma, to zostałem zupełnie bez telewizora i coś trzeba było kupić.

7400 zł w Euro.

View attachment 1541

Na marginesie - procedura reklamacyjna u Samsunga to jest porażka. Zadzwoniłem na infolinię, tam kazali zrobić i wysłać zdjęcia. Później zostałem skierowany do serwisu w Łodzi, który kazał przesłać im zdjęcia kolejny raz. Później przyjechał serwisant, który stwierdził, że będzie wymiana, bo nie mają części, ale wymiana będzie dopiero wtedy, jak zabierze telewizor i wyśle go do serwisu na Słowację i tam potwierdzą, że faktycznie koleś z Polski się zna, a nie chce naciągnąć Koreańczyka. I na tę Słowację telewizor jechał dwa tygodnie ponad. No a później reklamacja w sklepie, do którego trzeba było pojechać osobiście, żeby odzyskać pieniądze, chociaż i ten poprzedni i kolejny telewizor kupiony był już przez internet. Jakiś koszmar.
Pamiętaj żeby odebrać swoje 400 PLN do wydania na PSN za zakup tego TV!

https://www.sony.pl/promo/tv

• Popieram
Reactions: arian

Arcybibosz

Prezes
Jun 27, 2019
4,987
2,656
30
Szczecin, Zdroje
Ej, ale scrolluje się świetnie! Jak na razie widzę, że będzie "dziwnie", bo nigdy nie trzymałem myszki dwoma plecami. Za to gesty są spoczko. Miałem wybór między MX3 Master, ale po zmacaniu w sklepie się rozmyśliłem.

Jak eksperyment nie wypali to cóż, nadal mam świetną myszkę na kablu (SteelSeries 700).

Jak się trzyma myszkę dwoma plecami?

Dwóch osób potrzeba?

Mexiss

I Am Robot
Jun 27, 2019
6,355
4,516

Jak się trzyma myszkę dwoma plecami?

Dwóch osób potrzeba?
Claw-grip, przynajmniej to kto nazywają pececiarze :(

blazej

Badass
Jun 27, 2019
1,528
1,429
Miałem do wyboru NBA 2021 w wesji cyfrowej deluxe albo inne Call of Duty lub konsolę z 18 wbudowanymi grami i dwoma kontrolerami sanwy. Wybrałem i nie żałuję. Mega Drive Mini j dla skali porównawczej.

32e6c1eb61eaf67956564e028a2bd166.jpg
aca9e2962fc6b762466fbf5c7800b32a.jpg

500zł w elektromarkecie. Cena premierowa tej zacnej retrokonsoli była 1000zł, od pewnego czasu jest po 500 wszędzie.

PS. Jak ktoś ma ochotę wpaść na Street Fightera to zapraszam.

blazej

Badass
Jun 27, 2019
1,528
1,429
Gratuluję zakupu.
Też od jakiegoś czasu o tym myślę, bo cenowo już kręci się w okolicach 460zł i w sumie nie wiem na co czekam, dobre podzespoły, można wgrać więcej tytułów tylko partnera do gry brak.
Też się długo czaiłem, bywa regularnie właśnie za 450-460 przeceniony. Widać, że to są wyprzedaże więc lepiej kupić zanim zniknie z rynku. Trochę posprawdzałem gierki i jest fajnie, ale prawdziwy ogień dopiero na dwóch graczy, córce się spodobało 1944 :) Najpierw ogram to co jest, a później pomyślę o wygrywaniu czegoś dodatkowego i zrobię sobie "złotą kolekcję", pewnie jakiś Metal Slug też wpadnie, bo w necie widziałem, że na tym działa.

akumatomPL

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
774
777
Na YT kiedyś widziałem dobre video gdzie koleś pokazywał jak zrobić przeróbkę i jakie gry się tam znajdują.
Mi wystarczą Cadillacs and dinosaurs, Punisher i Knights of the round. Do tego seria SF Alpha no i może właśnie Metal Slug X od SNK.
Kurde, chyba się złamię i zamówię na święta, żonie dam w prezencie 🤣

Last edited:

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Miałem do wyboru NBA 2021 w wesji cyfrowej deluxe albo inne Call of Duty lub konsolę z 18 wbudowanymi grami i dwoma kontrolerami sanwy. Wybrałem i nie żałuję. Mega Drive Mini j dla skali porównawczej.

32e6c1eb61eaf67956564e028a2bd166.jpg
aca9e2962fc6b762466fbf5c7800b32a.jpg

500zł w elektromarkecie. Cena premierowa tej zacnej retrokonsoli była 1000zł, od pewnego czasu jest po 500 wszędzie.

PS. Jak ktoś ma ochotę wpaść na Street Fightera to zapraszam.
Kable z każdej strony tv, niczym odnóża pająka!
Młot udarowy do ręki i zrobić z tym porządek.

Biskup

Prezes
Jun 27, 2019
3,526
2,688
Krasnystaw
OCD kablowemu mówimy stanowcze nie i nie kujemy ścian! ;)
Tzn. ja wiem, że knur robi sobie jaja, bo w tym wypadku (gdzie jest ściana zrobiona) chyba nikt normalny nie pokusiłby się o napierdalanie w ścianę, kładzenie peszla, czy tam tunela z pcv, lepienia tego i docinanania nowego panela na ścianę (czy tam kładzenia tapety) - jakiś mindfuck po pierwsze, a po drugie żonka by ci w życiu na takie zabawy nie pozwoliła ;) Zwykła, biała maskownica tutaj będzie okej. Ściana biała, to nie będzie się rzucało w oczy, a na pewno mniej niż wystające, czarne kable na białym tle.