Co ciekawego dzisiaj znalazłeś/aś?

Sialala

Dzban Sierpnia 2019

Wrzucam, bo sam mam ogromny sentyment do tej gry. Zdecydowanie szczytowa forma gier gitarowych.
Praktycznie za kazdym razem, gdy odpalam ta gre konczy sie na skonczeniu calej gry od poczatku do konca. Oczywiscie mam wszystkie DLC i Abbey Road bylo warte niemal tyle, co cala gra, chocby ze wzgledu na Medley.
Za remake na PS4 zaplacilbym pelna cene nawet za zestaw z instrumentami, mimo ze mam juz multum gitar i perkusje (i keyboard). Do tej pory zaluje ze nie wyszlo wiecej DLC z kolejnymi albumami.

Starczy powiedziec, ze to moja gra generacji z czasow PS3. A na PS3 gralem duzo i zaliczylem praktycznie wszystkie wazne gry.

srekal34

Padawan
Eee, ale ciekawy patent. Przecież to nie chodzi o:

dajmy kobietom wiecej, bo inaczej nie wygraja
tylko o zaprezentowanie mechanizmu ktory dziala w rzeczywistości. Tylko, że odwrócono role.
Chodzi Ci o fakt, ze kobiety maja nizsze pensje?
Coz, to zwyczajnie wynika z wydajnosci pracy obu plci(czestsze chorobowe/ciaze/szybsze konczenie pracy bo dzieci itp). Jakiekolwiek wyrownywanie tej pensji to dzialanie czysto socjalne, wymuszone bardziej polityka niz ekonomia. Mezczyzni nie zarabiaja wiecej bo tak sobie wymislil jakis mizoginistyczny reptilian, tylko ma to podloze ekonomiczne/historyczne. Dyskontowanie wartosci dodanej.
Oczywiscie nie sprzeczam sie ze wyrownywanie szans jest kategorycznie zle-wrecz przeciwnie. Mowie tylko ze aktualny stan rzeczy nie wzial sie z powietrza.

dziki

Mieszkaniec forum
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
Ja tylko dodam od siebie, ze rozmawiamy o grze. Założeniem gry jest właśnie balans i to żeby każdy miał rowne szansę.dawanie kobietom handicapu to jest ich deprecjonowanie, tak jakby wygranie w zbalansowanej grze było dla nich trudniejsze niż dla mężczyzny. Podobnie jest z np parytetami czy faworyzowaniem dla kobiet (np wjazd na uczelnię techniczna), o które wojują feministki. To jest obrażanie kobiet i uznawanie, ze bez pomocy nic osiagna.
Jeszcze w temacie:

Rogue Fox One

Mieszkaniec forum
Wystarczy traktować TBBT jak sitcom :p Całkiem serio. Ja akurat generalnie nie oglądam żadnych seriali, ponieważ według mnie to bardzo kiepskie medium i opowiadanie historii w nim ssie. Ale rozumiem jednocześnie, że ludziom często niespecjalnie zależy na tym aspekcie. I nie ma w tym niczego złego/gorszego. Zamiast dobrej historii wolą oglądać znajome twarze, udawać że postaci z serialu są ich przyjaciółmi i powoli eksplorować wykreowany świat. Zależy im na przewidywalnych i powtarzalnych emocjach. Z tego co widziałem, TBBT powiela dobrze znany schemat. Fajna paczka przyjaciół, której sytuację los czasem komplikuje, ale ostatecznie jest fajnie, przyjemnie, ciepło. Jeżeli komuś brakuje takich odczuć, a jeszcze serial jest nakręcony tak, by widz czuł się częścią tej grupy, to oglądając nie zwróci uwagi na problemy. No i na tym generalnie sitcomy i nie tylko polegają. W medium seriali stosuje się wiele trików, której nie mają innej funkcji, niż maskowanie tego, jak słaba jest historia i manipulowanie emocjami widza w sposób mający na celu przyciągnąć go przed telewizor za tydzień. Nieważne, czy to TBBT, czy Game of Thrones, czy True Detective, czy Rick and Morty. Wyjątki są naprawdę nieliczne. Jeżeli komuś to nie przeszkadza, nie ma w tym niczego złego. Ale jeżeli ktoś ogląda seriale i próbuje dissować wybór seriali innych osób, to dla mnie to hipokryzja.

• Popieram
Reactions: DarkStar

Acrid

Prezes
Staff member
  • Popieram
Reactions: DarkStar

JaWamDam

Stały bywalec

ciekawe czy to się na nich odbije, niezły hajs ;d
Odwołają się i rozejdzie się po kościach

• Popieram
Reactions: Rogue Fox One

JaWamDam

Stały bywalec
Ciekawe, ze dr Kawecki, który z takim zapałem wdrażał RODO, teraz gra do przeciwnej bramki, jaki obrońca Moreli.
Jeśli to nie był wyciek, tylko włamanie połączone z kradzieżą, a morele rzeczywiście miało najnowsze wersje systemów zabezpieczeń, to Kawecki ma rację. RODO to nie narzędzie egzekucji kasy od firm, za przestępstwa popełnione przez kogoś innego, zwłaszcza jeśli poszkodowany "dołożył wszelkich starań, aby do incydentu nie doszło".

• Popieram
Reactions: Rogue Fox One

harry_keogh

Aktywny forumowicz
Ciekawe, ze dr Kawecki, który z takim zapałem wdrażał RODO, teraz gra do przeciwnej bramki, jaki obrońca Moreli.
Jeśli to nie był wyciek, tylko włamanie połączone z kradzieżą, a morele rzeczywiście miało najnowsze wersje systemów zabezpieczeń, to Kawecki ma rację. RODO to nie narzędzie egzekucji kasy od firm, za przestępstwa popełnione przez kogoś innego, zwłaszcza jeśli poszkodowany "dołożył wszelkich starań, aby do incydentu nie doszło".
Zanim wyrazicie swoje zdanie, zapoznajcie się z wydarzeniami okiem jakiegoś medium branżowego (chronologia wycieku i działań podjętych, a bardziej niepodjętych przez Morele).

I serio uważacie, że ~1zł per klient to duża kara?