Call of Duty: Vanguard

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
"Nadlatuje bomba szybująca wroga."

W jaki sposób ta bomba szybuje wroga?
Tam się walczy z Japończykami więc tak się szybuje wroga:

photo-1557656653-13ee3d7c6326

pozdr

• Popieram
Reactions: Simplex

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
Ależ Automaton kosi w tej grze. Jeżeli ktoś poza mną i Mexisem w to gra, to mocno polecam tego guna. Przy 32 lvl można go już całkiem zajebiście ustawić. Podejrzewam, że niedługo go znerfią, więc póki jest laserem to warto sobie nim postrzelać.

Setup:
  • Muzzle: MX Silencer (Unlocks at level 6)
  • Barrel: Anastasia Sniper (Unlocks at level 50)
  • Optic: Slate Reflector (Unlocks at level 8)
  • Stock: Empress Broadsword (Unlocks at level 4)
  • Underbarrel: Carver Foregrip (Unlocks at level 21)
  • Magazine: 6.5mm Sakura 45 Round Mags (Unlocks at level 13)
  • Ammo Type: Lengthened (Unlocks at level 62)
  • Rear Grip: Fabric Grip (Unlocks at level 27)
  • Proficiency: Sleight of Hand (Unlocks at level 32)
  • Kit: Fully Loaded (Unlocks at level 42)
pozdr

Biskup

Prezes
Jun 27, 2019
3,526
2,688
Krasnystaw
Pograłem dłużej (na spokojnie) w ten otwarty weekend tajm i jestem zachwycony w sumie. Przezajebisty gunplay, wszystko na swoim miejscu, przemyślane opcje rozgrywki. Jest tylko jeden szkopuł - za chujka psa nie dam za to 300zł. Więc wracam do BFV :somsiad:

theigor666

Nowy Forumowicz
Jun 28, 2019
10
14
Nie podoba mi się jak zrobili singla z tym rzucaniem po różnych miejscach/czasach. Zdecydowanie wole kiedy mamy jednego bohatera i jest zachowana jakaś ciągłość historii. Przypomina mi to te single z ostatnich BF, takie dodane na siłę bez pomysłu.

theigor666

Nowy Forumowicz
Jun 28, 2019
10
14
Nie wiem, może za bardzo kojarzy mi się to z BF1 I BFV, może gdyby troche lepiej to zrobili, mój ulubiony single w cod to chyba Infinite Warfare i ten ostatni przed Vanguard. Co jeszcze rzuciło się w oczy to bugi w singlu, nie pamietam tego z innych części a tu po pierwszych 10 minutach miałem latające zwłoki miedzy pociągami zacinanie sie postaci kiedy przemykasz po bokach wagonów

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
Nie podoba mi się jak zrobili singla z tym rzucaniem po różnych miejscach/czasach. Zdecydowanie wole kiedy mamy jednego bohatera i jest zachowana jakaś ciągłość historii. Przypomina mi to te single z ostatnich BF, takie dodane na siłę bez pomysłu.
Mi się to właśnie podoba, bo jest dzięki temu ta gra bardzo różnorodna, no i te bohatery nawet spoko napisane, więc do końca śledziłem fabułę. W tym ostatnim 2WŚ totalnie ziewałem i nawet nie wiem o czym to było.

mój ulubiony single w cod to chyba Infinite Warfare i ten ostatni przed Vanguard.

lel przecież w Cold War też masz mega przeskoki.

pozdr

theigor666

Nowy Forumowicz
Jun 28, 2019
10
14
Tak, widziałem że o tym wspomniałeś i to nie jest tak że wcale mi się nie podoba, podoba mi sie mniej niż poprzednie. Mam wrażenie że jest to wszystko gorzej sklejone niż np w Cold War i mam odczucie spadku formy jeśli chodzi o single w codach.

• Popieram
Reactions: Screwball

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
Spoko, mi bardziej usiadła, szczególnie że nie ma tu tego bieda mambo jumbo z jakimś kwaśnym wracaniem do wspomnień, gonieniem drzwi w korytarzu i innymi biedami. Szkoda tylko, że nie ma tu misji na wzór szpiegowskiej z CW albo czegokolwiek innego, co by nie było po prostu kolejnym szuterkiem.

pozdr

• Popieram
Reactions: Simplex

gseed

I Am Robot
Sep 13, 2019
5,884
4,845
W ogóle to była fajna gra. Mój pierwszy COD. Pomyślałem później, że może warto byłoby nadrobić starsze i wziąłem się za Modern Warfare, ale to niestety jest gra polegająca na zgadywaniu, w którym miejscu stanąć by wrogowie przestali się sprawnować i odpalił się kolejny skrypt.

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
@Mexiss odkryłem sekret dużej liczby nagród za KS. Dopiero teraz odblokowałem atut (czy jak to się tam nazywa, ale to co odpalasz L1+R1) Tajna Skrytka. Czegoś takiego nie było w poprzednich codach. Jak to użyjesz, to nie tracisz KSów po śmierci. Oczywiście tylko raz, ale to się dosyć szybko odnawia, więc czasem wystarczy się na chwilę gdzieś zaczaić i możesz znowu włączyć. W ten sposób możesz na lajcie maxować caly KS i puszczać co ci się podoba. Ja zwykle bardzo rzadko dochodzę do 8 czy 10 ks, a teraz to nie stanowi większego problemu i co mecz puszczam sobie na lajcie typa z miotaczem ;)

pozdr

• Popieram
Reactions: Pistak

Mexiss

I Am Robot
Jun 27, 2019
6,355
4,516
Właśnie wczoraj mi to wpadło. Totalnie OP. Na luzie się „bankuje” KSy po 3 razy na mecz. Tam będzie nerf, że japierdu. Pewnie recharge zwiększą z Fast do Slow.

Praktycznie odbiłem do 55 poziomu. Brakuje mi 2-3 meczy. Wszystko w 98% wpadło używając jednej, pierwszej broni (tą mam na 70 i sporo ukończonych wyzwań). Gra się spoko, ale to jest poekny przykład gry 7/10. Filler jak nic. Program w pierwszym sezonie, ale nie wiem czy płytka zostanie u mnie w domu na drugi.

I tak - mieliśmy obaj racje. Eliminacje nie liczą się do KSów. Jednak z gry tez wypadły całkowicie asysty. Efekt? K/D ratio jest z pupy, bo zawiera tez „asysty”. Wyzwania na broń czy postać zaliczają też „asysty”. Gra stara się zadowolić każdego, nawet tych mniej zdolnych graczy. Osobiście uważam to za mega szkodliwe i podstawianie drabinki nieumiejętnym graczom wypala każdego - tych lepszych i gorszych. Nagrody wpadają za nic i nic nie znaczą.

Mogli zostawić tak jak było. Pozwólcie mi być słabym graczem, ale do cholery uczciwym!

Wisienką na torcie jest to, że w multi nie ma Niemców xD
Operatorzy to też koszmarna onkologia. Modele wyglądają okropnie, jest jedna babka co wyglada jak zaginione ogniwo, oczywiście parytet 50/50 został zachowany. Ta gra pod tym względem jest karykaturą.

Singla nie ruszałem. Przeszedłem do połowy drugiej misji, save się nie zsynchronizował z chmurą i… pobrało mi save na początku drugiego zadania. To było tak słabe otwarcie, że nie mogę się zmusić żeby jeszcze raz przez nie przejęć.

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
I tak - mieliśmy obaj racje.

No nie men, gadaliśmy tylko o KSach, czyli o tym:

Zauważyłem kolosalną różnicę względem MW z 2019 - asysty są liczone jako kille, tym samym na większych mapach mam od zasrania killstrików. Skoro każda asysta jest killem to każda asysta przybliża nas do upragnionego bota, który nabije jeszcze więcej punktów.

Nie podoba mi się ta zmiana, bo bardzo mocno napędza AI na mapach. Od MW2 gra mi się duuuużo gorzej w CoDy właśnie z tego względu. Chcę się bić z przeciwnikiem, a nie AI wieżyczką/helikopterem/psem. Ideałem był właśnie CoD4 z sztywnymi KSami.
Do ratio nigdy się nie odnosiłem (bo też mnie jakoś specjalnie te staty nie interesują).

Wisienką na torcie jest to, że w multi nie ma Niemców xD
Operatorzy to też koszmarna onkologia. Modele wyglądają okropnie, jest jedna babka co wyglada jak zaginione ogniwo, oczywiście parytet 50/50 został zachowany. Ta gra pod tym względem jest karykaturą.
No z tego braku Niemców beka. Ale ja tam nie mam nic do tych operatorów poza jedną, dla mnie mega kretyńską rzeczą. Wszyscy grają wszystkimi. Wcześniej to było podzielone i jak się chwilę pograło to było wiadomo kto po jednej stronie, a kto po drugiej. A tu mi biegają takie same baby w mojej drużynie i w przeciwnej, wtf? Przecież spokojnie mogli to podzielić na pół.

pozdr

• Popieram
Reactions: Mexiss

randydisher

Mieszkaniec forum
Jun 28, 2019
737
710
Pograłem trochę korzystając z darmowych dni.

Grało mi się lepiej niż w betę, powiedziałbym że nawet przyjemnie, ale te 2 dni (piątek i sobota) mi w zupełności wystarczyły i wiem, że nie mam ochoty na więcej.

Zdecydowanie się zgadzam. Jeszcze te finishery po rundzie. Nie wiem co za idiota to wymyślił, ale oglądanie w kółko tych samych animacji doprowadzało mnie do szewskiej pasji.

• Popieram
Reactions: Mexiss