Battlefield 2042

Na jaką platformę kupisz BF 2042?

• Total voters
    50

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
To zupełnie jak ja z BF4, a wg Screwballa przez pół roku po premierze nie dało się grać :)

Simplex to jest forumowe Radio Erewań. Niegrywalność bf4 nie miała związku z serwerami, tylko z problemami podczas samej gry (głównie rubber banding).
Btw - czemu wciąż piszesz moją ksywę małą literą? Chujowe to jest.

pozdr
Tak chujowe jak "Simplox", czy bardziej? :D
A serio to nie celowo, będę się pilnował, poprawiłem w tym poście. A Simplox mi się podoba :)

nie miała związku z serwerami, tylko z problemami podczas samej gry (głównie rubber banding).
A, czyli rubber banding to nie problem z serwerami?
No i ja tego rubber bandingu nie miałem.

• Popieram
Reactions: op1ekun

Alexej

Administrator
Staff member
Jun 27, 2019
1,708
2,619
Ok, starczy.

Simplex, w tym wątku zachowujesz się jak najgorszego rodzaju troll internetowy.

Nie będę tego dłużej tolerował, bo niczemu to nie służy oprócz wkurwiania wszystkich wokół. Nie widziałem niczego takiego na tym forum od bardzo dawna. Liczyłem, że to Ci przejdzie, ale Ty te głupoty ciągniesz jakoś od miesiąca!

Potraktuj to jako ostrzeżenie. Następny Twój post o charakterze trolololo w tym wątku skończy się banem. I to ja będę oceniał, czy to trolololo czy nie, a ostrzegam, cierpliwość mam niewielką.

A teraz rada. Biorąc pod uwagę, że sam pisałeś wielokrotnie że nie możesz się powstrzymać przed pisaniem głupot to jestem przekonany, że jeśli będziesz odwiedzał ten wątek to znowu napiszesz jakieś trolololo, które skończy się dla Ciebie banem. Wobec tego radzę, byś sam sobie dał bana na ten wątek, chyba że wolisz odpocząć od całego forum.

biomedic

Badass
Aug 20, 2019
1,055
561
POgrałem w weekend i podziele się troche swoimi spostrzeżeniami

Gra kurwa jest zajebiście zbugowana - BF4 pamietamy
CQ gra mi się gorzej niż Przełamanie - na razie zostaje przy drugim trybie - ataki na punkt wyglądają przepicko. Nie przeszkadza mi 128 graczy ( grałem swego czasy dużo w PR z tyloma graczami - musze troche pobalansować pewne rzeczy i będzie git
Cały dzień sobie wpajałem że moge w każdej chwili przywołąć pojazd - patrz bieganie na duże odległośći - trzeba się przestawić
Tak naprawdę te bugi i optymalizacja zabijają tą grę. Jak się wezmą ostro do roboty sądzę że będzie powtórka z BF4
Specjaliśći jakoś mi nie przeszkadzają, ale te wstawki wyglądają komicznie
Za dużo w fortnite i mw ktoś chyba grał w DICE ;)

Cieszę się że DICE ma konkurencje bo sporo ciekawych rzeczy się wydarzyło po premierze BF2042

Wiecie, że w Enlisted macie Modern Conflict jako testy? :D I jakimś cudem teraz to właśnie udostępnili. No i WW3 tez wykorzystało wpadke DICE. Cieszę się bo ta właśnie gra jest u mnie mocno na celowniku

Pistak

Badass
Jun 27, 2019
1,463
1,480
DBL
@biomedic
Co to jest w enlisted te modern conflict? Nawet fajnie mi się w to grało jak wystartowało na PS.

Co do BF2024 jak już wspomniałem, fundament jest solidny, tylko trzeba ten cały burdel ogarnąć. Gra absolutnie nie powinna wyjść w tym roku, z drugiej strony widać, że tam pracują debile. Tylko debil może zrobić tak tragiczne UI i UX i może być z tego zadowolony. To jest najgorszy interfejs i menusy jakie spotkałem w grze z dużym budżetem.

Muminek

Badass
Jun 27, 2019
1,477
1,428
Kielce
Z tymi serwerami to może być różnica między pełną grą a 10h trialem. Mnie w tym trialu wywala co drugi mecz i problemy z połączeniem były dość często. Może gracze z triala są jakoś kolejkowani czy coś…
O dziwo ta mapa z bety jest najbardziej grywalna choć umieszczanie stref na dachu wieżowca to wyjątkowo popierdolony pomysł🙈

biomedic

Badass
Aug 20, 2019
1,055
561
@biomedic
Co to jest w enlisted te modern conflict? Nawet fajnie mi się w to grało jak wystartowało na PS.

Co do BF2024 jak już wspomniałem, fundament jest solidny, tylko trzeba ten cały burdel ogarnąć. Gra absolutnie nie powinna wyjść w tym roku, z drugiej strony widać, że tam pracują debile. Tylko debil może zrobić tak tragiczne UI i UX i może być z tego zadowolony. To jest najgorszy interfejs i menusy jakie spotkałem w grze z dużym budżetem.
Wrzucii teatr wojenny z Zimnej Wojny Biegasz z AK, czołgi T80 - coraz lepiej rozwijają ten tytuł

Estevez

Badass
Jun 27, 2019
1,432
748
West Coast
Ale w BF V była podobna historia.

Po premierze jedyne co naprawdę dobrze działało to gunplay. I gracze naprawdę byli z tego zadowoleni. Wobec tego DICE zmieniło gunplay w którymś z patchy chyba 4-6 miesięcy po premierze - oczywiście na gorszy. W tamtym momencie porzuciłem grę.

Tam jest podejmowana cała masa decyzji, które świadczą po prostu o tym, że w DICE/EA nie są zainteresowani robieniem Battlefielda dla graczy, którzy lubią Battlefielda.
Te decyzje zaczely dominowac juz w BFV, dziwne wdzianka w II wojnie swiatowej itd itd. Mi to wyglada na to, ze EA sie marzy taka kura znoszaca zlote jajka jak Fortnite i ich kalkulacje pokazuja, ze ta stala grupa graczy, ktora zawsze w BF gra jest za mala, zeby to osiagnac (albo moze zeby sie deweloperka zwrocila zakladajac ze tyle luda gra stale wlasnie w Fortnite czy Apex itd.) I zaczeli dodawac cos co wg nich ma ten mlodszy tlum wlasnie przyciagnac, zupelnie alienujac tlum, ktory gral w poprzednie gry z tej serii i dla ktorego to jest sprzeczne z tym, co jest podstawa tej serii.
Nie wiem jak sie takie pomysly podobaja samym deweloperom ale mozliwe, ze wlasnie na oslode, zeby przekonac stalych graczy BF, ze to nie jest jakis klon Fortnite, dodali Portal...

slepa_kostucha

Stały bywalec
Aug 24, 2019
310
124
O jeżu dzisiaj zagrałem pierwszy raz w tryb przełamanie. Tam dopiero panuje chaos a przejmowałem się podbojem :)
Aktualnie to jedyna rzecz która mi przeszkadza. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia do warunków panujących czy jestem już za stary :)

• Popieram
Reactions: Prezesstoczni

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
zeby przekonac stalych graczy BF, ze to nie jest jakis klon Fortnite,

Tak, bo darmowy, utrzymany w komiksowej stylistyce battle royale bardzo przypomina płatną strzelankę nie mająca nic wspólnego z battle royale, utrzymaną w miarę realistycznych, militarnych klimatach. No klon 1:1, gracze fortnite przestali odróżniać czy grają w swoją ulubioną grę czy w bfa :rolleyes:

pozdr

randydisher

Mieszkaniec forum
Jun 28, 2019
737
710
10:20 i w całej Europie nie może znaleźć 128 graczy na grę w przełamaniu

Jaka platforma i czy masz crossplay włączony?

Wg mnie problemem jest idiotyczna zmiana DICE, żeby z głównego trybu gry wyłączyć opcję przeglądania serwerów. Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi, ale wydaje mi się że do tej pory ZAWSZE w BFie była taka możliwość. Parodia.

• Popieram
Reactions: Punkstyler

biomedic

Badass
Aug 20, 2019
1,055
561

Wg mnie problemem jest idiotyczna zmiana DICE, żeby z głównego trybu gry wyłączyć opcję przeglądania serwerów. Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi, ale wydaje mi się że do tej pory ZAWSZE w BFie była taka możliwość. Parodia.
Ciul z tą przeglądarką teraz nie da się zwołac ekipy na jeden serwer ( jak jest was więcej niż 4os ) Przynajmniej na razi się nie da. Nie wspomnę, że w składzie jest o jednego mniej ;)

• Popieram

Muminek

Badass
Jun 27, 2019
1,477
1,428
Kielce

Zapomniałem dopisać xboxX z wyłączonym crossplay. Trzy mecze dwa razy wywaliło do menu po „zawieszeniu”.

randydisher

Mieszkaniec forum
Jun 28, 2019
737
710
Ciul z tą przeglądarką

Tu się kompletnie nie zgadzam. W np. BFV lubiłem sobie sprawdzać przed wejściem na serwer jaka jest rotacja mapek i wybierałem sobie ten serwer, który mi odpowiadał pod tym kątem.

Teraz tego nie mam i grając w triala potrafiłem 2-3 razy z rzędu grać na tej samej mapie, gdzie kompletnie nie miałem wpływu na to jaka to będzie mapa. Nie podoba mi się też to że za każdym razem był nowy matchmaking, który zabierał dość sporo czasu.

Dla mnie zmiana in minus.

biomedic

Badass
Aug 20, 2019
1,055
561
Ciul z tą przeglądarką

Tu się kompletnie nie zgadzam. W np. BFV lubiłem sobie sprawdzać przed wejściem na serwer jaka jest rotacja mapek i wybierałem sobie ten serwer, który mi odpowiadał pod tym kątem.

Teraz tego nie mam i grając w triala potrafiłem 2-3 razy z rzędu grać na tej samej mapie, gdzie kompletnie nie miałem wpływu na to jaka to będzie mapa. Nie podoba mi się też to że za każdym razem był nowy matchmaking, który zabierał dość sporo czasu.

Dla mnie zmiana in minus.
Źle mnie zrozumiałeś :)

Tak wole przeglądarkę, ale leży im dołączanie znajomych do Ciebie podczas meczu. W Portalu też lipa

• Popieram
Reactions: randydisher

Estevez

Badass
Jun 27, 2019
1,432
748
West Coast
zeby przekonac stalych graczy BF, ze to nie jest jakis klon Fortnite,

Tak, bo darmowy, utrzymany w komiksowej stylistyce battle royale bardzo przypomina płatną strzelankę nie mająca nic wspólnego z battle royale, utrzymaną w miarę realistycznych, militarnych klimatach. No klon 1:1, gracze fortnite przestali odróżniać czy grają w swoją ulubioną grę czy w bfa :rolleyes:

pozdr
no wiesz o co mi chodzi, starzy gracze w BF ktorzy nie grali w Fortnite na pewno gdzies fragment rozgrywki w Fortnite widzieli i dla nich te zmiany w BeEfie moga sie kojarzyc z ta gra, w ktora gowniarze graja... watpie, zeby oni nawet wiedzieli, ze Fortnite jest darmowy...

Pistak

Badass
Jun 27, 2019
1,463
1,480
DBL
Kurła narzekałem na tempo poprawek, ale jak dowiozą takie poprawki bez obsuwy na początku grudnia to na bogato pojechali i będę musiał ich przeprosić. W czwartek mam nadzieję wrócić do gry bo już mnie ciągnie, a rozrzut ma być poprawiony.

Z ciekawostek:
  • Added health bars on enemy vehicles and enemy soldiers when looked at
Narzekali gracze na brak informacji zwrotnej ile DMG zrobili, no to rozwiążemy ten problem w ten sposób. Dla mnie bomba, zobaczymy jednak jak to wyjdzie w rzeczywistości. Oczekuję wielkiego popisu umiejętności autorów UI ;)

Estevez

Badass
Jun 27, 2019
1,432
748
West Coast
Kurła narzekałem na tempo poprawek, ale jak dowiozą takie poprawki bez obsuwy na początku grudnia to na bogato pojechali i będę musiał ich przeprosić. W czwartek mam nadzieję wrócić do gry bo już mnie ciągnie, a rozrzut ma być poprawiony.

Z ciekawostek:
  • Added health bars on enemy vehicles and enemy soldiers when looked at
Narzekali gracze na brak informacji zwrotnej ile DMG zrobili, no to rozwiążemy ten problem w ten sposób. Dla mnie bomba, zobaczymy jednak jak to wyjdzie w rzeczywistości. Oczekuję wielkiego popisu umiejętności autorów UI ;)
No i to:
"We also want to give you the assurance that we’re carefully evaluating your desire to see legacy features return. End-of-match Scoreboard, Server Browser, and features like Voice Chat are big topics for us to cover all at once, and we have plenty we want to say around them. We’ll come back to you when we have things that we can show to you, including details about our long-term vision for certain features and functions."

randydisher

Mieszkaniec forum
Jun 28, 2019
737
710
Cieszy mnie ton tego wpisu i to że duża część z problemów tej gry może zostać wkrótce naprawiona.

Osobiście uważam, że bloom to nie był bug tylko świadoma decyzja projektowa, która podobnie jak zmiany TTK w BFV miała służyć konkretnemu celowi, niemniej fakt że DICE nie próbuje odwracać kota ogonem i jasno zapowiada zmianę tej mechaniki/usunięcie buga mnie bardzo cieszy.

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
346
441
London
Ktoś się mocno zdziwił :D Polecam zobaczyć filmik jak człowiek zwiedza wnętrza helikopterem :D

Babole zapewne naprawią, ale co z tego jak decyzje projektowe zostaną? Zapatrzyli się na hero shootery, warzone i bogowie wiedzą co jeszcze. To nie jest IMHO battlefield, ale poczekam na zmiany. Daję im jakieś pół roku, a w międzyczasie wypatruję jakiegoś promo na BFV bo tam podobno uciekli wszyscy niezadowoleni ;)

Estevez

Badass
Jun 27, 2019
1,432
748
West Coast
Coraz lepiej mi sie gra. Wczoraj to mialem nawet takie kozaczenie lekkie - run and gun, headshoty itd., najlepsza gra jaka mialem. I zdziwienie - gdy pokazuje po meczu ilosc punktow - dostalem "zero" lol.
Z kolei gdy dolaczylem do meczu doslownie na sam koniec, ze nie zdazylem sie nawet zespawnowac jeden raz - dostalem 10 tys. punktow i mnie wyroznil za trzymanie bazy przez 180 sekund a w grze bylem raptem 5s.

• Popieram
Reactions: Boniek

randydisher

Mieszkaniec forum
Jun 28, 2019
737
710
Do uzupełnienia powyższego postu dodam, że ten Pan pracuje w DICE od 2019, a wcześniej był "Design Directorem" odpowiedzialnym za Candy Crush...

Więc jeżeli spojrzymy na powyższe posty i często przewijające się pytanie: "Jakim cudem takie rozwiązanie trafiło do Battlefielda? Czy osoba odpowiedzialna za te decyzje nie grała wcześniej nigdy w tytuły z tej serii?"

To odpowiedź na to pytanie może być twierdząca. Ja pierdolę, ktoś kto go zatrudnił też powinien zostać zwolniony z miejsca.

• Popieram
Reactions: Alexej

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
Do uzupełnienia powyższego postu dodam, że ten Pan pracuje w DICE od 2019, a wcześniej był "Design Directorem" odpowiedzialnym za Candy Crush...

Więc jeżeli spojrzymy na powyższe posty i często przewijające się pytanie: "Jakim cudem takie rozwiązanie trafiło do Battlefielda? Czy osoba odpowiedzialna za te decyzje nie grała wcześniej nigdy w tytuły z tej serii?"

To odpowiedź na to pytanie może być twierdząca. Ja pierdolę, ktoś kto go zatrudnił też powinien zostać zwolniony z miejsca.
Wiadomo, że lepiej jakby to była osoba, która zjadła zęby na szuterach, ale też sugerowanie, że ktoś pracujący przy CC nigdy nie grał w nic innego jest nieco nie fair.

pozdr

randydisher

Mieszkaniec forum
Jun 28, 2019
737
710
Ja nic nie sugeruję.

70% negatywnych recenzji na steam (32 tys negatywnych opinii) mówi samo za siebie. Widać, że fanom serii nie spodobał się kierunek zaserwowany przez gościa, który całą karierę zawodową robi gry mobilne, a Battlefield2042 był jego pierwszą grą AAA (przynajmniej wg linkedin).

• Popieram