Battlefield 2042

Na jaką platformę kupisz BF 2042?

• Total voters
    50

skrzypas

Stały bywalec
Jun 28, 2019
221
87
no cóż... wróciłem do BF4 i nawet rozdziałka przestała mi przeszkadzać na klocku. Duuuzo lepszy jednak fun niż obecny BF. Jednak chyba potrzebuje dużo czasu aby go naprawili i uzupełnili o nowe mapy.

• Popieram
Reactions: Simplex

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Ludzie grają? Ale chyba nie przeżyję 720p bez AA :) To już prędzej sprawdzę co się dzieje w BF1 albo BFV.

A BF42 ludzie hejtują (75% negatywnych recenzji), ale i tak grają:

Nie wiem czy to są wysokie wartości jak na taką grę, ale BF jest w TOP10:

slepa_kostucha

Stały bywalec
Aug 24, 2019
310
124
Dopiero wczoraj wieczorem mogłem zagrać. Patrząc na tą fale nienawiści która przetacza się przez internet spodziewałem się czegoś na miarę naszego cyberpanka.
Tym czasem nie jest źle. Gra sprawia mi fun to chyba najważniejsze. Nie jest idealnie ale to kwestia rozwoju produktu :).
Jedyne co mnie denerwuje to ten cross-play i mapy. Są za duże i często panuje na nich zbyt duży chaos ale to kwestia przyzwyczajenia do nowej formuły.

Last edited:

Prezesstoczni

Aktywny forumowicz
Nov 14, 2020
165
170
Ja od premiery gram prakrycznie tylko w to. Mam natrzaskane jakieś 20h. Gram w głównym trybie i widać postęp. Nauczyłem się trochę grać w tę nowa część. Co więcej, nie grałem prawie pojazdami i nie kombinowałem ze specjalistami. Myślė, że na to przyjdzie czas i w sumie fajna jest myśl, że gra będzie miała ciagle coś nowego do zaoferowania wraz z rozwojem (nowi specjalisci i mapy). Do tego liznałem portal w ktorym tez pewnie spedze mnostwo czasu jak znudzi mi sie glowny tryb. Moze w takiej formie jest szansa, ze gra bedzie zyla i rok i dwa po premierze bo bedzie po co wracac? Moze w ten dziwny sposob powroca dodatki a la vietnam do bc2? Mocno na to liczę.

Hejtowałem tę grę od bety ale podszedłem drugi raz z otwarta głowa i moim zdaniem to jest wciaz BF i fun z gry w te gre jest nieporownywalny z zadnym innym fpsem online. Bugow jest duzo, widac mnostwo zlych decyzji o ktorych wspominalismy wyzej, ale warto dac grze szanse.

P.S. Tydzien przed premiera wlaczylem bf4 na ps5 i moja nostalgia zostala szybko wyleczona. Ja w tej grze nabilem 700h co jest moim rekordem i nie chce mi sie tam wracac nawet jesli przelknalbym grafike ktora na ps5 wyglada zle.

• Popieram
Reactions: Estevez

Pistak

Badass
Jun 27, 2019
1,463
1,480
DBL
Ja wczoraj się tak wkurwiłem, że nie odpalę tej gry dopóki nie załatają tego zasranego rozrzutu. LMG sam w sobie ma spory rozrzut z wiadomych względów, ale to już jest przesada, żeby na 100 pocisków strzelając w grupę przeciwników nie zabić ani jednego. Nie wiem, czy to rozrzut, czy rejestracja trafień, czy co, ale po prostu to nie ma sensu, granie w strzelankę która cię oszukuje nie ma sensu i wybitnie irytuje. Tempo wprowadzania poprawek jest równie zajebiste... Tragedia.

hadxmen

Badass
Jun 27, 2019
1,043
406
Polska
Ja im dłużej gram tym coraz mniej mi się ta gra podoba, początkowo stawiałem na jakieś 7/10, teraz może max 4-5/10. Podstawy leżą w tej produkcji, Cyberpunk day1 był o kilka klas lepszą produkcją (grałem na PC, na starych konsolach wiem, że był skandal). Coraz bardziej wkurzają mnie bronie i ich rozrzut, projekt map jest okropny. Nie wiem czy da się to naprawić. Czekam na jakieś aktualizacje. To najgorszy BF w historii.

hadxmen

Badass
Jun 27, 2019
1,043
406
Polska
Lord Gaben przyjął mój zwrot pomimo 7,5h rozgrywki (większość z triala, ale ponad 2h po premierze). Niestety nie mogłem edytować posta. W internecie jest sporo postów, że na Xboxie też przyjmują zwroty cyfrowych wersji praktycznie instant. Jak ktoś ma potrzebę to warto spróbować.

Ogram w EA Play jeśli to kiedyś ewentualnie połatają, albo kupię za 50-70pln.

• Popieram
Reactions: op1ekun and Simplex

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Ja im dłużej gram tym coraz mniej mi się ta gra podoba, początkowo stawiałem na jakieś 7/10, teraz może max 4-5/10. Podstawy leżą w tej produkcji, Cyberpunk day1 był o kilka klas lepszą produkcją (grałem na PC, na starych konsolach wiem, że był skandal). Coraz bardziej wkurzają mnie bronie i ich rozrzut, projekt map jest okropny. Nie wiem czy da się to naprawić. Czekam na jakieś aktualizacje. To najgorszy BF w historii.
Mi rozrzut nie przeszkadzał w BF1 ale gralem 5 lat po premierze więc chyba poprawili.
Nie rozumiem jak można tak bardzo nie uczyć się błędach.

skrzypas

Stały bywalec
Jun 28, 2019
221
87
bo tam pracują ludzie po wymianach personalnych. Pewnie nikogo ze starej obsady już nie ma. Tylko nazwa studia została ta sama.
Jest nieco plusów w BF2042, jednak ta gra potrzebuje jeszcze dużo do poprawienia - pewnie tak samo jak BF4 na początku swojego życia. Jak dojdą wszystkie planowane mapy ( zwłaszcza w portalu ), arsenał też będzie większy - to zacznie się drugie życie.

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
346
441
London
Mi rozrzut nie przeszkadzał w BF1 ale gralem 5 lat po premierze więc chyba poprawili.
Mnie przeszkadza bardzo, pod koniec naszej ostatnie przygody z BF1 nieco lepiej ogarnąłem, ale nie jestem w stanie policzyć ile razy strzelałem pierwszy i pociski latały wszędzie dookoła po czym glebiłem zabity przez gracza, który do rozrzutu już był przyzwyczajony. Moje K/D ratio w BF1 było sporo gorsze od ratio w BF3 i BC2... Nie zmienia to faktu, że to co ludzie pokazują na filmikach jak pociski lecą we wszystkich kierunkach wygląda bardzo słabo. Mniejsza o większość, ale ludzie którzy mają tysiące godzin w strzelankach raprotują, że czasami nie można położyć kogoś z paru metrów po czym giną od jakiegoś nooba z kilkudziesięciu metrów i z broni, która nie powinna trafić w drzwi od stodoły na taką odległość. LIPA!
#hejtujBF2042dlaSzatana :p

• Popieram
Reactions: Simplex

Punkstyler

Prezes
Jul 8, 2019
2,663
3,033
Dopiero wczoraj wieczorem mogłem zagrać. Patrząc na tą fale nienawiści zasłużonej krytyki która przetacza się przez internet spodziewałem się czegoś na miarę naszego cyberpanka.
Tym czasem nie jest źle. Gra sprawia mi fun to chyba najważniejsze. Nie jest idealnie ale to kwestia rozwoju produktu :).
Jedyne co mnie denerwuje to ten cross-play i mapy. Są za duże i często panuje na nich zbyt duży chaos ale to kwestia przyzwyczajenia do nowej formuły.
fix,d.

• Popieram
Reactions: op1ekun

Rudy_Rydz

Badass
Dec 24, 2019
1,393
785
Odpaliłem dzisiaj traila z zamiarem pogrania tylko na starych mapach. Wytrzymałem 30 minut. Jasny chuj, co za ścierwo. Rozłącza mnie z meczami, wywala mi znajomych z party, bug na bugu bugiem pogania, cała gra jakaś taka wolna w porównaniu z poprzednikami, strzelanie mocno meh, pocisk ze SMAW-a zachowuje się jak nabój i leci w sekundę do celu oddalonego o 100-200 metrów, jakieś nieprzewijalne tutoriale. Hitem było kiedy ciało wroga zaczęło kręcić się wokół własnej osi w nieskończoność, aż się lekko uśmiechnąłem. Jedynym plusem jaki znalazłem to bardzo ładnie odświeżone Valparaiso. Do zsypu ta gra i cały manadżment EA. Tylko ludzi twórczych szkoda.

• Popieram
Reactions: op1ekun and Simplex

randydisher

Mieszkaniec forum
Jun 28, 2019
737
710

Przecież po becie feedback dot. gunplayu był przerażająco pozytywny. Bronie były mięsiste i balans między poszczególnymi klasami broni był moim zdaniem prawie idealnie zachowany. Czyli to świadczy o tym, że developerzy w DICE potrafią to dobrze zrobić.

Wina musi być w samej wierchuszce. To wygląda tak jakby szefostwo DICE wchodziło na reddit i patrzyło czy gracze narzekają na gunplay. Jak wszyscy są zadowoleni to muszą to spierdolić i coś zmienić, ja osobiście innego wyjaśnienia nie widzę. W BFV był moment gdy FG42 z 20 nabojami w magazynku nie wystarczało na ubicie jednego wroga, a tutaj musieli ten bloom dodać.

Alexej

Administrator
Staff member
Jun 27, 2019
1,708
2,619
Ale w BF V była podobna historia.

Po premierze jedyne co naprawdę dobrze działało to gunplay. I gracze naprawdę byli z tego zadowoleni. Wobec tego DICE zmieniło gunplay w którymś z patchy chyba 4-6 miesięcy po premierze - oczywiście na gorszy. W tamtym momencie porzuciłem grę.

Tam jest podejmowana cała masa decyzji, które świadczą po prostu o tym, że w DICE/EA nie są zainteresowani robieniem Battlefielda dla graczy, którzy lubią Battlefielda.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Ale w BF V była podobna historia
Pamiętam, i dokładnie dlatego napisałem że nie rozumiem jak można się tak bardzo nie uczyć na błędach :)

Ja po becie BFV kupiłem te grę na PC i Xboxa, mieliśmy grać z JBzP bo w betę grało się super. Ale potem wypuścili jakąś inną grę, która nie była super.

Last edited:

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
Ale w BF V była podobna historia
Pamiętam, i dokładnie dlatego napisałem że nie rozumiem jak można się tak bardzo nie uczyć na błędach :)

Ja po becie BFV kupiłem te grę na PC i Xboxa, mieliśmy grać z JBzP bo w betę grało się super. Ale potem wypuścili jakąś inną grę, która nie była super.

A jak tam serwery? Bo podobno miały leżeć i kwiczeć? Już mogę ogłosić wygranko, czy zaraz wyczarujesz linka, że jednak nikomu nie działało?

pozdr

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Proszę!
Jasny chuj, co za ścierwo. Rozłącza mnie z meczami, wywala mi znajomych z party, bug na bugu bugiem pogania,

Serwerów nie wywaliło tak jak miało wywalić, bo gra jest tak chuj*wa że gra mniej osób niż by grało jakby była fajna :D Moje prognozy nie wzięły pod uwagę że gra będzie aż tak chuj*wa. Nawet przy całym swoim pesymizmie nie sądziłem że będzie aż tak źle, dlatego wieszczyłem problemy z serwerami wywołane popularnością gry.

Last edited:
  • Popieram

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
U mnie to samo, ale wiadomo - Simplex gonna Simplex (czyli zaraz wyciągnie linka, że nie ma graczy i boty i maczmejking 30 minut i bugi i sratery i... blablabla, choć sam oczywiście nie grał).

pozdr

• Popieram
Reactions: Torin

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Faktycznie wygranko. Serwery nie padły bo gra jest tak zla, że nie było komu ich przeciążyć. Kongratulacje, zrobiłem fikołka! :)
Serio? Za kazdym razem jak gram to jest komplet graczy a matchmaking nie zajmuje dluzej niz 10 sekund...
No tak jak pisałem, nie ma komu przeciążyć serwerów, więc działają dobrze :)

Torin

Administrator
Staff member
Jun 27, 2019
3,066
2,202
Internety
www.instagram.com
Faktycznie wygranko. Serwery nie padły bo gra jest tak zla, że nie było komu ich przeciążyć. Kongratulacje, zrobiłem fikołka! :)
Serio? Za kazdym razem jak gram to jest komplet graczy a matchmaking nie zajmuje dluzej niz 10 sekund...
No tak jak pisałem, nie ma komu przeciążyć serwerów, więc działają dobrze :)
Uhm? Chyba nie rozumiem twojego toku myslenia...

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Gdyby gra była bardzo popularna na premierze, jak praktycznie każdy poprzedni BF, to by były problemy z połączeniem, jak w praktycznie każdym poprzednim BFie na premierze. A nie ma bo nie jest.
Bo nie wierzę że EA nagle przestała być EA i sypnęła górę hajsu na serwery.

Torin

Administrator
Staff member
Jun 27, 2019
3,066
2,202
Internety
www.instagram.com
Gdyby gra była bardzo popularna na premierze, jak praktycznie każdy poprzedni BF, to by były problemy z połączeniem, jak w praktycznie każdym poprzednim BFie na premierze. A nie ma bo nie jest.
Bo nie wierzę że EA nagle przestała być EA i sypnęła górę hajsu na serwery.
Aha czyli to, ze sa pelne serwery i matchmaking jest w kit szybki to znaczy, ze gra nie jest popularna? OOOOKK :)

Punkstyler

Prezes
Jul 8, 2019
2,663
3,033
Ale w BF V była podobna historia.

Po premierze jedyne co naprawdę dobrze działało to gunplay. I gracze naprawdę byli z tego zadowoleni. Wobec tego DICE zmieniło gunplay w którymś z patchy chyba 4-6 miesięcy po premierze - oczywiście na gorszy. W tamtym momencie porzuciłem grę.

Tam jest podejmowana cała masa decyzji, które świadczą po prostu o tym, że w DICE/EA nie są zainteresowani robieniem Battlefielda dla graczy, którzy lubią Battlefielda.
Za gunplay odpowiada Drunkkz3. Chłop zna się na rzeczy i robił to też przy okazji BFV, dlatego tam tak zajebiście się strzelało. Dlaczego po becie zmienili? Nie wiadomo. Były głosy, że broń jest za celna ale chodziło o to żeby miała większego kopa a nie rng... A oni dodali zarówno większego kopa przy pierwszych kulkach jak i rng 🤷‍♂️.

Biskup

Prezes
Jun 27, 2019
3,526
2,688
Krasnystaw
Mogliby wyjebać tego 2042, wziąć z portala wszystkie BFy, które tam są, ładnie uporządkować, zrobić konkretną wyszukiwarkę, proste dawne tryby (a nie jakieś dziwadła), normalne klasy, normalne bronie, normalne modyfikacje postaci i teamów, nazwać to Battlefield 6 i byłby hit. Rzekłem! ;)

Ale generalnie wierzę, że gra przejdzie milion zmian i za jakieś pół roku będzie się fajnie szczelało.

• Popieram

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
To zupełnie jak ja z BF4, a wg screwballa przez pół roku po premierze nie dało się grać :)

Simplex to jest forumowe Radio Erewań. Niegrywalność bf4 nie miała związku z serwerami, tylko z problemami podczas samej gry (głównie rubber banding).
Btw - czemu wciąż piszesz moją ksywę małą literą? Chujowe to jest.

pozdr