Battlefield 2042

Screwball

I Am Robot
PSN
skrubolski
SW
SW-1184-2264-3823
Nie ma szans. Są urządzenia pozwalające podłączyć myszkę do konsoli tak że będzie wykrywana jako pad. Nawet tu na forum jest jeden taki cziter :)

Można męczyć się z nimi, olać online albo samemu zacząć tego gówna używać.
Na pewno takich graczy są miliony.

Odinstalowałem niedawno CoD MW i Cold War bo mecze w których _nie_ było kogoś z pięciocyfrową liczbą punktów i statami 70/8 były rzadsze niż skalny smok. I na PS5 i na XSX.
Chyba w innego MW/CW gram w takim razie.

pozdr

• Popieram
Reactions: Punkstyler

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Pograłem jeszcze trochę w BF1, tym razem na PS5 i k/d mam nawet troszke wyższe, mimo że częściej gram w przegranej drużynie. Nawet mnie coś ciągnie do tej gry, mimo że gram zupełnie sam z randomami. Nawet zdarza się że mnie ktoś podniesie jak padnę :) Całkiem spoko ten battlefield, ale wolę współczesne.

Mam teraz czarny DS5 i wczoraj omyłkowo wziąłem do ręki pad DS4 i nie zauwazyłem że to nie ten pad co trzeba :D Podczas gry czasami trochę mi znosiło celownik i myślałem że to jakiś odrzut karabinu maszynowego, ale okazało się że to dryf pada :) (kupilem go tanio wiedząc o dryfie, bo potrzebny był tylko do gier z PSVR). Dopiero jak odpaliłem grę z PS5 i zobaczyłem komunikat ze pad jest niekompatybilny to zrozumiałem swój błąd.

• Popieram
Reactions: Varamir

Biskup

Prezes
PSN
DiukPL
XBL
DiukPL
Steam
Biskup
W BF1 miałem najpiękniejsze bf moments w całej serii. Szkoda, że już coraz mniej graczy, wieczorami i na weekendy trochę lepiej, ale czuć że już kosa idzie powoli. Mam nadzieję, że z nowego BF fun będzie jeszcze większy.

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
No i wykrakałem. Wczoraj próbowałem grać z kumplem i matchmaking wzbił się na wyżyny chujowości. Większość meczy kończyła się 1000:500, raz jakiś gościu w bombowcu miał staty 55:0. W kilku meczach na dużych mapach były chmary wrogich snajperów którzy praktycznie uniemożliwiali poruszanie się piechocie. Prawie każdy taki mecz kończyłem z ratio w okolicach 0,5. Świetna zabawa, polecam ;)
Efekt to spadek K/D z 1,2 na 0,97, a procent wygranych meczy to szalone 37.

Last edited:

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Sorry, offtopowalismy o BF1 bo się trochę wkręciłem. Moja wina :)

Wg tego wideo będzie chujowy crossplay. Czyli albo włączony i grasz z wszystkimi, w tym z cheaterami z PC, albo wyłączony całkiem. Do zsypu.

• Popieram
Reactions: Varamir

biomedic

Mieszkaniec forum
No pięknie sobie wymyślają - jestem na nie z takim crossplayem
WW3 ma obsługe padów więc możliwe, że szykuję się konkurencja na też na konsolach. Widać że kolosy zbyt pewnie się czują, więc konkurencja się przyda

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Wkręciłem się w granie w BF1 z kumplem i zacząłem rozważać kupno BF2042 na konsole. Ale jeśli potwierdzą się informacje o chujowej implementacji crossplaya to odpadam. Wg tego co wiadomo to:
- Crossplay będzie między PC, PS5 i Xbox Series S|X bez możliwości odfiltrowania PC - czyli pecetowcy będa ownowali konsolowców myszkami i cheatami jednocześnie lamentując że są biedni i dyskryminowani bo konsolowcy mają autoaim i to niesprawiedliwe. Ja podziękuję.
- Crossplay będzie domyślnie włączony - czyli większosć graczy pewnie nawet nie wpadnie na to żeby go wyłączyć, czyli Ci co go wyłączą to będzie jakaś garstka, czyli serwery będą świeciły pustkami.

Jakby jeszcze crossplay był domyslnie wyłączony i trzeba było go włączyć, to by była szansa, że większość graczy będzie grać bez crossplaya, ale jak ma być "opt out" to granie z wyłączonym crosplayem nie będzie miało sensu bo będzie za mało graczy, a granie z włączonym równiez nie będzie miało sensu bo będą pecetowcy.

Jakby w DICE pracowali kompetentni ludzie, to crossplaya konsol z PC w ogóle by nie było, ewentualnie byłby jako opcja "opt in", czyli do włączenia dla chętnychmasochistów. Byłby crossplay między Series X|S i PS5 i wszyscy by byli zadowoleni (poza pecetowcami którzy nie mogli by strzelac do konsolowców jak do kaczek ze swoich aimbotów ;) )

Mam nadzieję, że zrobi się wokół tego jakiś smród, ktoś zrobi petycję i DICE wyjmie glowę z dupy. Ale nie zrobią tego, bo to DICE.

Prezesstoczni

Aktywny forumowicz
Wkręciłem się w granie w BF1 z kumplem i zacząłem rozważać kupno BF2042 na konsole. Ale jeśli potwierdzą się informacje o chujowej implementacji crossplaya to odpadam. Wg tego co wiadomo to:
- Crossplay będzie między PC, PS5 i Xbox Series S|X bez możliwości odfiltrowania PC - czyli pecetowcy będa ownowali konsolowców myszkami i cheatami jednocześnie lamentując że są biedni i dyskryminowani bo konsolowcy mają autoaim i to niesprawiedliwe. Ja podziękuję.
- Crossplay będzie domyślnie włączony - czyli większosć graczy pewnie nawet nie wpadnie na to żeby go wyłączyć, czyli Ci co go wyłączą to będzie jakaś garstka, czyli serwery będą świeciły pustkami.

Jakby jeszcze crossplay był domyslnie wyłączony i trzeba było go włączyć, to by była szansa, że większość graczy będzie grać bez crossplaya, ale jak ma być "opt out" to granie z wyłączonym crosplayem nie będzie miało sensu bo będzie za mało graczy, a granie z włączonym równiez nie będzie miało sensu bo będą pecetowcy.

Jakby w DICE pracowali kompetentni ludzie, to crossplaya konsol z PC w ogóle by nie było, ewentualnie byłby jako opcja "opt in", czyli do włączenia dla chętnychmasochistów. Byłby crossplay między Series X|S i PS5 i wszyscy by byli zadowoleni (poza pecetowcami którzy nie mogli by strzelac do konsolowców jak do kaczek ze swoich aimbotów ;) )

Mam nadzieję, że zrobi się wokół tego jakiś smród, ktoś zrobi petycję i DICE wyjmie glowę z dupy. Ale nie zrobią tego, bo to DICE.
W warzone masz domyslnie wlaczony crossplay i nie ma problemu ze znalezieniem gry na ps5 po wylaczeniu. Pytanie ile ludzi bedzie gralo w bf w porownaniu do warzone :)

• Popieram
Reactions: Screwball

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Na pewno dla gry w pełnej cenie 70 euro na jedną platformę będącą dopiero od roku na rynku będzie tak samo wielu graczy jak w darmowym Warzone :D
Pomijam ze rozpoznawalność i popularność marki Battlefield nawet nie stała obok CoD.

Będzie jak pisze Pistak, czyli bieda z nędza.

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Dla mnie crossplay to jakaś abstrakcja. Niech sobie każdy gra na swojej platformie, wkurza mnie wpychanie tego domyślnie na siłę
Crossplay wyłącznie między Xboxem a Playstation jest jeszcze w miarę spoko. Niby lepiej jakby nie był domyślnie włączony, ale wtedy prawie nikt nie będzie grał z crossplayem włączonym.

Kto w ogóle mógł pomyśleć że łącznie graczy na myszkach i padach to dobry pomysł.. .

Punkstyler

Badass
Z tego co ja zrozumiałem to masz dwie opcje: wszystkie platformy (ps5, nowy X, PC) albo tylko Twoja platforma. Więc będzie można grać tylko ps5 vs ps5. Ale fakt, powinno być:
1) Tylko Twoja platforma
2) Tylko konsole
3) Wszyscy

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Przecież dokładnie to napisałem.
Będzie można grać tylko PS5 vs PS5 ale WYŁĄCZNIE z ludźmi którzy świadomie wyłączyli domyślnie włączony crossplay. Czyli garstką. Czyli nikogo takie granie. To już lepiej kupić na PC i ownowac lamusów z padami w crossplayu 😂

Szozi

Mieszkaniec forum
Powinno być tak, crossplay x/ps/pc warunek działa tylko wtedy gdy każdy gra na padzie. Problem solved.
PS. Grając na PC na padzie w coda wcale nie czułem tego masakrowania.

Last edited:

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Bo może jesteś na tyle dobrym graczem żeby nadrabiać umiejętnościami. Ale nie każdy jest Tobą.

A problem nie solved bo w sekundę pojawia się jakieś triki żeby grze wydawało się że grasz padem a w rzeczywistości grasz myszką.
PC to otwarta platforma na której o wiele łatwiej cheatować. Dlatego nie ma prawa być wymuszonego crossplaya z PC. W formie w jakiej ma to działać w BF2042 jest praktycznie wymuszony.

michaukowski

Stały bywalec
XBL
michaukowski
Taki crossplay dla mnie będzie miał sens tylko w jednym przypadku, czyli przy natywnej obsłudze myszy i klawiatury na konsolach. Wtedy mogę grać, nie ma problemu. Inaczej konsolowcy będą bez szans. Jeszcze im ten cały crossplay się czkawką odbije. Jak to powinno być zrobione dobrze, żeby każdy był zadowolony, to już @Simplex wyjaśnił.

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Nadal nie będzie miał sensu bo nie wszyscy kupują konsole po to żeby grać na niej myszka i klawiatura. Jakbym chciał grać na myszce to bym kupił wersję PC (i może to zrobię).

No chyba żeby była obsługa myszki ORAZ crossplay z PC tylko dla tych co grają myszką na konsoli. Ale wiadomo że nie będzie.

Na ukojenie nerwów polecam to wideo ;)

knur

Moderator
Taki crossplay dla mnie będzie miał sens tylko w jednym przypadku, czyli przy natywnej obsłudze myszy i klawiatury na konsolach. Wtedy mogę grać, nie ma problemu. Inaczej konsolowcy będą bez szans. Jeszcze im ten cały crossplay się czkawką odbije. Jak to powinno być zrobione dobrze, żeby każdy był zadowolony, to już @Simplex wyjaśnił.
W warzone jest taka obsługa klawy i myszy na konsolach, pewnie jakiś niewielki odsetek z tego korzysta, pewnie nawet nie 1%. Ja bym się bardziej obawiał cziterów niż wymiataczy pecetowych.

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Czyli nadal obawiałbyś się graczy pecetowych ;)

Obsługa myszy i klawiatury przez wersję konsolową w niczym nie pomoże, a właściwie to jeszcze zaszkodzi wszystkim którzy grają na padach. Bo nie dość że będą grali przeciwko pecetowcom na myszkach to jeszcze dojdą do tego konsolowy na myszkach. Faktycznie super partia ;)
No chyba że dice zrobi jakiś super magiczny autoaim na padzie, ale wiemy że nie zrobi.

Jak nic się nie zmieni to ja na 100% nie kupię wersji konsolowej na premierze, poczekam na rozwój wydarzeń.

Punkstyler

Badass
4, 6, 11, 17, 13, 25.
Dziś o 19 konfa:

Mają więcej powiedzieć na temat nowego trybu, o którym plotkuje się że będzie zawierał stare mapy. Ja się nie zdziwię, jak dostaniemy np czołgi z BF1 na mapie z BF3 itp.

Z bieda teaserów w ostatnim czasie udało się zauważyć Valparaiso z BF BC2 (fuck yeah!), i chyba czołgi z BF V i BF1 (tutaj pewności nie ma, ale kształty na to wskazują).

Last edited:

Screwball

I Am Robot
PSN
skrubolski
SW
SW-1184-2264-3823
4, 6, 11, 17, 13, 25.
Dziś o 19 konfa:

Mają więcej powiedzieć na temat nowego trybu, o którym plotkuje się że będzie zawierał stare mapy. Ja się nie zdziwię, jak dostaniemy np czołgi z BF1 na mapie z BF3 itp.

Z bieda teaserów w ostatnim czasie udało się zauważyć Valparaiso z BF BC2 (fuck yeah!), i chyba czołgi z BF V i BF1 (tutaj pewności nie ma, ale kształty na to wskazują).
tak się zastanawiałem czemu oni używają symboli PlayStation i dopiero po chwili do mnie doszło:

pozdr

• Popieram
Reactions: Punkstyler

Punkstyler

Badass
Last edited: