Assassin's Creed Valhalla

bodi

Badass
Jun 28, 2019
1,789
687
Czyli nie. W skrzynkach zawsze jest to samo. W grze masz tylko kilka zbroi, które poukrywane są w świecie gry i jedynie to możesz zrobić to je ulepszać. Nie ma czegoś takiego jak w Origins/Odyssey że znajdowało się zbroje o różnych statystykach. Dla mnie zmiana na lepsze.

Goldberg

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
547
891
Romford
Ale on o zwykle skrzynki pytal, a nie o Wealth czy Gear. Zwykle skrzynki np. Grantenbridgescire nie dadza mu tyle zasobow na upgrade zbroi czy broni jak np. te w Essex. Czyli tak, bo trzeba levelowac zeby dostac sie w inne krainy zeby lecial lepszy loot i nie, bo wraz z wyzszym lvl postaci nie bedzie automatycznie dostawac lepszych nagrod ze skrzynek w jakimkolwiek miescu jest.

Last edited:

tolman

Badass
Jun 27, 2019
2,135
1,388
Dzięki, o to pytałem. W sensie nie będę oszczędzał zbierania na później/wyższy poziom ludzika. Teoretycznie powinienem polecieć gdzieś w trudniejsze regiony nazbierać materiałów na ulepszenia. Potem, ubrany cały na biało, rozwalać początkowe regiony.

JaWamDam

Badass
Jun 27, 2019
2,079
1,753
40
Warszawa
Teraz po kilku dniach od przejścia, na spokojnie mogę stwierdzić, że ta gra jest zbyt przeciągnięta, za duża i za długa, ale ma swoje momenty.
Najbardziej mi głowie utknęła jedna z niebieskich misji, gdzie trzeba było pomoc jakiemuś grajkowi, któremu lokalny duchowny chciał zabronić śpiewać. Oczywiście rozwiązaniem jest spuszczenie wypierdolu wielebnemu, ale samo zakończenie misji rozwaliło mnie na łopatki, jak grajek zaczął śpiewać "smack my bishop" w rytm słynnego kawałka Prodigy :D
Niestety takich momentów jest za mało.
Mam też wrażenie, że"dron" zaliczył mały downgrade jeśli chodzi o możliwości względem poprzednich części.
7/10 to moja trochę naciągnięta w górę ocena.

tolman

Badass
Jun 27, 2019
2,135
1,388
Czasem go używam w głównych misjach jak trzeba coś zlokalizować. No i czasem odpalam w polu żeby pozaznaczał skarby, ale to też chyba zbędne bo wystarczy włazić na wieże/przejechać koniem obok.

Uwaga spojler z lokacji w grze!
Anglia jest nudna, ale ten co odpowiada za Asgard powinien polecieć. Podejrzewam, że ta sama osoba robiła pierwsze dlc do Odyseji. Jako tam, fabularnie flaki z olejem i mnóstwo wysokich ścian, brak punktów szybkiej podróży, męczące znajdźki. Mam nadzieję, że Jotuncośtam będzie lepsze.

• Popieram
Reactions: Goldberg

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,690
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Wreszcie transmog:
W Odyssey też dodali po premierze, czy było od początku?
Bo trochę jestem zaskoczony że dopiero teraz dodają opcję która w Odyssey jest od dawna (ale nie wiem czy od premiery).
Do tego w Odyssey to było za darmo i z menu ekwipunku, a tu jest za walutę i trzeba iść do kowala. Postęp.

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Wreszcie transmog:
W Odyssey też dodali po premierze, czy było od początku?
Bo trochę jestem zaskoczony że dopiero teraz dodają opcję która w Odyssey jest od dawna (ale nie wiem czy od premiery).
Do tego w Odyssey to było za darmo i z menu ekwipunku, a tu jest za walutę i trzeba iść do kowala. Postęp.
W odesei się co chwilę zmieniało łachmany, tutaj od początku gry oglądam set berserkera, fajny, ale już bym swoją pacynkę w coś innego ubrał, tylko nie ma w co.

Ten Karol PL

Aktywny forumowicz
Jul 16, 2019
113
60
Jestem fanem serii, skończyłem (zwykle w 100%) poprzednie części, ale ta mnie jak do tej pory nudzi. Grałem już jakieś 20 godzin, ale mało co mi się podoba. Głównie świat i cała mitologia są dla mnie nie trafione. W dwóch poprzednich częściach światy pasowały mi idealnie. Grę skończę, ale jak narazie to zapowiada się wymęczenie.

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
Ta, jeszcze zanim zagrałem już widziałem to wideo (tzn. niekoniecznie akurat to, ale z tym samym typem). Później w grze też go znalazłem. Chyba. Na pewno byłem w tym miejscu. Aha, no i Essex to oczywiście bardzo nieprzypadkowe miejsce.

pozdr

• Popieram
Reactions: SzczwanyGapa

Ten Karol PL

Aktywny forumowicz
Jul 16, 2019
113
60
Jestem fanem serii, skończyłem (zwykle w 100%) poprzednie części, ale ta mnie jak do tej pory nudzi. Grałem już jakieś 20 godzin, ale mało co mi się podoba. Głównie świat i cała mitologia są dla mnie nie trafione. W dwóch poprzednich częściach światy pasowały mi idealnie. Grę skończę, ale jak na razie to zapowiada się wymęczenie.

Po skończeniu podstawowej gry (mam zrobione wszystko poza dwoma osiągnięciami) zmieniam swoją ocenę. Fabularnie to najlepsza część serii, poszczególne rozdziały są zróżnicowane i ciekawe, a postacie interesujące. W misjach robi się cały czas to samo, ale przynajmniej fabularnie jest to dobrze uzasadnione. Fabuła we współczesności jest dziwna i jestem ciekawy jak to rozwiążą w kolejnej części, ale do tej pory wielkiej uwagi do współczesności nie przywiązywali, więc na nic nie liczę.

Gra jest jednak za długa. Potrzebowałem 140 godzin, aby skończyć całość. Osadzenie jej w czasach wikingów niezbyt mi się podobało, ani Anglia. Za to spory plus za kilka dodatkowych, mniejszych lokacji.

• Popieram
Reactions: TurboGad

Punkstyler

Prezes
Jul 8, 2019
2,663
3,033
Mam kupione, pograłem kilka godzin i odstawiłem. Pewnie wrócę, bo ludzie piszą że historia fajna. Dalej leczę się z przesytu po Odyssey.

@MoszeUsz: Fabuła z teraźniejszości... Nikt tego nie ogarnia. Każdy ma wyjebkę i słusznie. To są gry o przeszłosci, cały lore się tam dzieje... A fragmenty w teraźniejszości powinny zostać zakopane i wywalone do śmietnika bo są niepotrzebne. W większości gier wybijają nas z imersji... Nie wiem jak tu ale w poprzedniej części potrafiły włączyć się w najlepszych momentach. Moment kulimacyjny, jestem emga ciekawy co dalej... jeb... latam jakąś babą po skałach i ktoś do mnie gada przez słuchawkę. No nie. Niech zakopią ten motyw.

Jun 27, 2019
3,559
2,234
47
Koszalin
Fabuła z teraźniejszości... Nikt tego nie ogarnia. Każdy ma wyjebkę i słusznie.
Ja ogarniam i nie mam na nią wywalone. Napiszę więcej, czekam na to jak ją rozwinęli od czasu ostatniego dodatku do Odysei. Możliwe, że jak zagram to będę krytykował to jak to zostało zrobione, ale póki co jestem zainteresowany. Jasne, motyw współczesny to tło, ale interesujące.

Ten Karol PL

Aktywny forumowicz
Jul 16, 2019
113
60
Moim zdaniem jest pięć zakończeń, a nawet sześć. Poza tym co napisałeś są jeszcze moim zdaniem:

4. Wesele w wiosce - można traktować jako epilog
5. Finał wątków w Asgardzie i Jotunheim
6. Zebranie wszystkich anomalii i odkrycie filmu

Napisów końcowych jako takich nie ma.

Pistak

Badass
Jun 27, 2019
1,463
1,480
DBL
Gram na PS5 i niby podoba mi się, ale jednak nie do końca. Denerwują mnie pierdoły typu blokujący się towarzysze gdzieś na kamyczku, to całe wyważanie drzwi na rajdach i otwieranie skrzynek gdzie potrzebny jest towarzysz to jest jakiś bezsens. Ogólnie AI nie istnieje w tej grze zarówno sojuszników jak i przeciwników. Pierwszy raz w serii tak mocno rzuciła mi się w uszy tragiczna ścieżka dźwiękowa, właściwie jej brak. Całe audio jest ścięte jakimś filtrem i dźwięki są strasznie wygłuszone/przytłumione. Oświetlenie w słoneczne dni jest tak zrobione ze cały świat wygląda jak zrobiony z taniego chińskiego plastiku. Najlepiej wygląda na bagnach, przy lekkiej mgle. Brak wibracji, bo podobno od miesiąca zepsute w aktualizacji - gry usługi kurwa! Jedni wycinają zawartość jak Destiny, a inni wibracje ;)
Mam nabite 10h i już mam dosyć, a jak sprawdziłem na HLTB że średnio zajmuje około 50h to ręce mi opadły. Odyseję grałem z wielką przyjemnością, a Valhalla mnie męczy, może między innymi grami ukończę, ale żeby przysiąść "na raz" to nie ma mowy nawet. Mapa zasrana pierdołami jak z jakiejś gry F2P. Żeby tam były jakieś ciekawe rzeczy, zadania, zapomnij. Wspinasz się na szczyt po kilkadziesiąt skór, nurkujesz po jakieś sztabki gównolitu, rozwalasz "ukryte" przejścia żeby wejść do pomieszczenia z jednym opałem, a żeby coś za opal kupić jednorazowo trzeba mieć ich 120-150. Gdyby wszystkie te śmieci wyłączyć to by była całkiem przyjemna przygoda, a takie zawracanie dupy nic nie wartymi znacznikami na mapie tylko irytuje.

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
Dodali do gry nowe rzeczy, czyli kolejny festiwal sezonowy ale in "Tombs of The Fallen". Skojarzenia z Larą Croft są prawidłowe, chodzi o krypty takie jak w zrebootowanym Tomb Raiderze, ale rozwiązuje się je bardziej jak zagadki w Immortals. Nawet sympatyczny dodatek (zwłaszcza, że dorzuca trosiągnięcia), ale krypty są tylko 4, z czego jedna to takie wprowadzenie do konceptu/tutorial, więc nawet się nie liczy.

• Popieram
Reactions: Sir Łapencjo