Assassin's Creed Valhalla

Spisu

Padawan
Jun 27, 2019
99
87
Ubi pozostanie Ubi, Sasin branży gier. Nie bawcie się ich szumnie zapowiadanym Connect, bo to nie działa.

Hau, hau. Odszczekuję zatem bo chyba coś naprawili. Na PS5 mam stan gry z XSX, wskoczył sam tak po prostu. Tyle że to wersja na PS4.

Edit - na PS5 też działa. Podoba mi się to. Czy EA, Dice i Respawn mnie słyszą?
Z ciekawości, skoro przechodzą sejwy, to co z Trofeami/Osiągnięciami? Zapewne nie wpadają, wiadomo ale w sumie, skoro widzi wykonane aktywności w grze, to nie powinno być przeszkód w zaliczeniu trofików/osiągnięć.

tolman

Badass
Jun 27, 2019
2,135
1,388
Chyba tylko:
Assassin's Creed Valhalla: Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, PC, Stadia i Amazon Luna
Immortals Fenyx Rising: Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch PC, Stadia i Amazon Luna
Riders Republic: Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, PC, Stadia i Amazon Luna
Hyper Scape: gra już dostępna na Xbox One, PlayStation 4 i PC

Dziwne, ale Watch Dgos Legion chyba tego nie ma (albo artykuł na stronie Ubisoftu nie jest zaktualizowany).

• Popieram
Reactions: Berek

mierniczek

Badass
Jun 28, 2019
1,988
880
Pruszków
Ludziska kochane, czy mam sie przejmowac "gotowka" w tej grze?
Dopiero zaczalem grac i w jakiejs wiosce zaczepilem goscia od pyskowek.
No to tak sobie napyskowalismy ze stracilem wszystkie pieniadze (lol).
Chwile pozniej uzbieralem troche gotowki i zagralem raz z jakas panienka w kosci.
Napisze szczerze, ze za bardzo do zasad gry sie nie przylozylem (przeczytalem po "lebkach" i nie wiedzialem o co kaman :)) i oczywiscie przegralem.
Jestem lachmaniarzem bez grosza przy tylku.

Jun 28, 2019
1,935
2,047
Szczerze to wazniejsze sa zasoby niz gotowka. Przed pyskowkami czy chlaniem w tempo rob save. I nie zbieraj wszystkich kropek, bo pierdolca dostaniesz. :)
Wazne sa niebieskie i biale - zlote to skarby i od swieta jakis element setu zbroi.

Ja wczoraj wrocilem, bo juz mnie Cyber zmeczyl (zostala mi tylko fabula - reszta mapy wyczyszczona) i jak ten Haszaszyn zajebiscie wyglada, to miazga. I tak ogolnie to jest IMO najlepsza czesc. Z tym, ze jestem w trakcie ogladania Wikingow (no i jestem z dzikiej polnocy, ktora wikingowie odwiedzali) i moge nie byc obiektywny. :)

Misiakk

Badass
Jun 27, 2019
1,690
1,279
Jak ktoś ma wstręt do znaków zapytania to polecam robić tylko te niebieskie kropki. Sidequesty są fajnie napisane, niejednokrotnie śmieszne, co krok easter egg.
@mierniczek Akurat minigierkę z chlaniem można sobie odpuścić bo nic nie daje. Warto za to wykupić zdolność, gdzie automatycznie podnosi się kasę/rzeczy z zabitych typków. Po chwili przestajesz narzekać na brak kasy.

Jun 28, 2019
1,935
2,047
Nie kumam jednego zadania. Doprowadzilem slepca do zrodla, znacznik pokazuje mi, ze jest tam jeszcze jeden quest z kuternoga (slysze jego teksty), ale ni chuja nie wiem jak go znalezc.

413c7415a944e65c8a1ef51b4d0e655b.jpg

Halp?

a4b3cbb0b41ae502fcd7f922153f57d5.jpg

SinfulScholar

Badass
Jun 27, 2019
1,688
754
Warszawa
Valhalla też potrafiła się wykrzaczyć. np zawsze miałem problem gdy wlazłem na drabinę nie z tej strony co trzeba. postać mi się na niej blokowała trzymając się kurczowo jej (a parę razy się to zdarzało gdy np zeskakiwałem skądś i się niechcący łapał tej strony). ale w tym przypadku pomagała szybka podróż w inne miejsce z poziomu mapki.

Misiakk

Badass
Jun 27, 2019
1,690
1,279
Dobra ja i chlopaki doplynelismy do Angli.
To cala mapa, bo wydaje sie niezbyt duza i az mnie zacheca by zajrzec w kazda mysia nore? :)
A moze nagle znow poplyne gdzies ... w sina dal i bede mial nastepne 100km2?
Na szczęscie nie ma statku tyle co w odysei. Po misjach gdzie było trzeba używać łajby, przestałem z niej prawie całkowicie korzystać i w większośći pływałem na koniu.

mierniczek

Badass
Jun 28, 2019
1,988
880
Pruszków
Jedno pytanko

Czy mam sie przejmowac tymi skladnikami (wegiel, nikiel czy inne "lepsze") do upgradu ekwipunku?
Wegiel pojawil mi sie w sklepiku, wiec moze i nikiel i te lepsze tez sie pojawia?

Pytam, bo na razie upgradowalem na maxa (oczywiscie nie do konca, a tyle ile moglem) ekwpiunek kruka, ale chcialbym pobawic sie bardziej w lucznika.
Szkoda mi jednak materialow na upgrad ekwipunku lucznika.
No chyba ze (robiac wszystkie kropki - przynajmniej staram sie) bede mial tych skladniko tyle, ze bede mogl upgradowac "million" broni i zbroi :)

emte

Stały bywalec
Jun 28, 2019
220
150
Wszystko pojawi się z czasem oprócz wolframu potrzebnego do legendarnych upgrade'ów. Tyle że w danym sklepie możesz kupić określoną ilość odświeżającą się co dobę.
Podstawowe surowce będziesz zbierał w misjach i eksploracji głównie. Ja tez dokupowałem.
Większość gry przeszedłem na jednej zbroi i zestawie broni. Dopiero na koniec zmieniłem na te Thora.

mierniczek

Badass
Jun 28, 2019
1,988
880
Pruszków
W tym momencie biegam w kruku ze sztyletami w lapach i tym lekkim lukiem.
Chce jednak calkowiecie przerobic sobie drzewko i isc w set wilka, a jaka glowna bron pobawic sie lukiem lowcy.
Ot chce sobie postrzelac do przeciwnikow i widziec ze jak strzele to zaboli :)

Czyli moge nie przejmowac sie skladnikami poki nie bede robil legendarnych upgradow :)
Dzieki za info.

bodi

Badass
Jun 28, 2019
1,789
687
Jak grałem był fajny bug, że jak zabiłeś kogoś kto miał ważny składnik. To po jego zabiciu zakładało się na niego pułapkę i machnęło mieczykiem/toporkiem (trzeba mieć odpowiednią zdolność do pułapki i najlepiej też do cichego zabicia) wtedy wybuchał. Następnie save i load i kolo się odradzał i tak można było w nieskończoność. Nie wiem tylko czy w ostatnim patchu nie załatali tego.

Quiet

Mieszkaniec forum
Aug 22, 2019
968
757
Czy to ja nie umiem w to grać czy ta gra jest zepsuta? Eivor w walce jest zupełnie nieresponsywny. Obojętnie od tego czy używam jednoręcznego toporka czy dwuręcznego animacje ataków trwają wieczność. W dodatku nie można ich przerwać unikiem. Zresztą poza walką też mam wrażenie, że Eivor to wolny kloc, jakby biegał wolniej a parkour był mniej płynny. W Odyseji jakoś lepiej to czułem. No i jeszcze jakiś geniusz pozmieniał sterowanie na PC...

mierniczek

Badass
Jun 28, 2019
1,988
880
Pruszków
Gram na PS5, wiec nie wiem jak sie steruje na PC, ale jesli chodzi o walke, to Eivor robi dokladnie to co ja chce.
Jak ma odskoczyc to odskakuje, jak ma blokowac to blokuje i robi to w tym momencie w ktorym chce by to zrobil.
Zadnych problemow.

Jesli chodzi o parkour, czyli np ganianie po dachach za tymi kartkami papieru, to tu jest zgola inaczej. Eivor w ogole nie umie w skakanie po dachach :)

• Popieram
Reactions: Misiakk

mierniczek

Badass
Jun 28, 2019
1,988
880
Pruszków
Tak z innej beczki :)

Mam swoj osobosty dylemat jaka bronia czy tam nazwijmy to "buildem" postaci grac :)
Wiem, ze akurat w tej grze czym bysmy nie grali i co mieli w rekach, to praktycznie ma znikome znaczenie, ale jakos tak lubie "dopieszczac" moich bohaterow.

Na poczatku gralem sztyletem i inwestowalem w set kruka.
Pozniej dorzucilem drugi sztylet i dzgalem przeciwnikow z predkosia swiatla.
Ktos tu napisal, zeby pobawic sie w Conana Barbarzynce i wziasc w lapy miecz dwureczny. Odciete glowy lataly jak szmaciane lalki.
Dorzycilem do drugiej lapy dwureczny topor. Byla moc.
A wczoraj ... a sprawdze jak sprawuje sie ten mlotek kowalski.
Szybkie przebudowanie drzewka i ... hehe jednak dobry obuch to dobry obuch. Chyba tak troche pobiegam.
Nie ma to jak klepnac przeciwnika az z butow wypadnie, a pozniej nadepnac mu glowke :)

Przez to ze sprawdzam sobie rozne bronie i zbroiki to sie wysralem z materialow. Trzeba teraz mozolnie zbierac.

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
To skakanie po ryjach to z Yakuzy chyba wzięli. Tak czy siak - ja też lubiłem walkę skończyć w stylu Maradony (choć wg któregoś z polskich kabareciarzy z dawnych lat - nawet ta legenda futbolu sztuki kopniaka używającego obu nóg nie opanowała) :D