Arcade Cabinet Build

Torin

Badass
PSN
Toriniasty
XBL
Toriniasty
Steam
Toriniasty
Dalbys rade, wierz mi, ze tu nic az tak skomplikowanego nie ma. Ja sie mocno musialem posilkowac znajomym jezeli chodzi o prace z drewnem/bezpieczenstwem bo inaczej bym nie dal rady.

Polutowac nie jest ciezko, projektow jest troche gotowych trzeba czasami tylko pomyslec logicznie i jest git. (A czasami cos wybuchnie :D(raz mi sie zdarzylo, projekt niezwiazany))

• Popieram
Reactions: Pats_

Pats_

Mieszkaniec forum
Paradoksalnie z drewnem bym sobie akurat poradził ;)

Przyciski, przełączniki, płytki drukowane, rezystory itd. to dla mnie czarna magia ... (może nie na tyle żeby nie wiedzieć jak się lutuje, ale jednak...)

Torin

Badass
PSN
Toriniasty
XBL
Toriniasty
Steam
Toriniasty
Z racji jakiegoś tam dnia wolnego w dwójkę podokańczaliśmy okleiny i TMoldy.

Okazało się też, że frez był ciutkę za duży więc żeby TMold utrzymać w miejscu z pomocą przyszedł klej i niebieska tasma zeby dobrze wytrzymalo :)

• Popieram

Torin

Badass
PSN
Toriniasty
XBL
Toriniasty
Steam
Toriniasty
Nieee. Nawet nie mam miejsca zeby to robic. Jasne, teraz pewnie bym zrobil pare rzeczy inaczej, ale wciaz jakos to chyba nie moja dzialka. Ja wole swoje k8s poki co.

Torin

Badass
PSN
Toriniasty
XBL
Toriniasty
Steam
Toriniasty
Zaktualizowalem cale BOM, juz koniec i wiecej nie bedzie/nie ma.
Duzo z tego jest np 5 guzikow i wykorzystany jeden, duzo kabli ktore czesc zostaje na przyszlosc wiec mozna by tak naprawde koszt troche uciac i podzielic, ale po prostu tak mi bylo latwiej wszystko spisac. Dodatkowo dostalem NUCa w spadku od znajomego wiec tutaj powiedzmy jakies £60-100 mi ucieklo, i mialem tez zbedny monitor wiec tu troche tez przyoszczedzone. Kategoriami wiec.

Arcade
  • Crown CWL-309FJ-KMS-ST35 Arcade Joystick (Colour: Red) - £28.99
  • Crown CWL-309FJ-KMS-ST35 Arcade Joystick (Colour: Blue) - £28.99
  • I-PAC 2 And Wiring Kit (Crimp Size: 4.8mm) - £36.65
  • PacLED64 Channel LED Controller - £37.99
  • 24 x Ultralux RGB Illuminated Arcade Button - £111.36
  • Vinyls - £145
    Total: £388.98
PC
  • LOGITECH 920-008362 K400 - Keyboard - with touchpad - wireless - 2.4 GHz - English International - £26.99
  • Intel NUC D54250WYK - Strong White Flour + Wine
  • LOGIK - L32SBT17 2.0 Sound Bar - £18.6
  • Mscien Multi Scokets Extension Lead Individually Switched 5 Way Surge Protected Power Strip Wall Mountable Extension Cord 1.8M - £15.59
    Total: £61.18
Electronics
  • USB DC 5V 5.5mmx2.1mm .3mm Jack Charger Power Cable for plug Adapter - £3.19
  • 4 x Heavy Duty Ø 30 40 mm Swivel - Brake Castor Wheels Trolley Furniture… - £6.99
  • Arduino Uno R3 compatible - ATMEGA328, CH340G USB, UK Stock - £4.37
  • Arduino Uno R3 Acrylic Case Enclosure Shell Transparent Clear Computer Box - £3.33
  • Regulated Switching Power Supply 5V 12A 60W - £10.45
  • 2M 5V White LED Strip Light USB Powered TV PC Back Mood Lighting Xmas Lamp - £4.99
  • 2M WS2801 LED Strip Lights 32LEDs/M Individually Addressable Ambilight… - £23.85
  • ExtraStar 1 Way Gang Single Socket Mains Power Extension Lead 13A UK 3Pin Plug - 3 Metre Cable, White - £7.29
  • Linkstyle 5-Pack 19mm Momentary Waterproof Push Button Metal Switch with High Round Cap for Car RV Truck Boat, 2 Pin SPST Stainless Steel AC 250V ON O - £10.99
  • NorthPada 18 AWG 0.75mm² Electric Wire Kit Strands Silicone Wires Wire Tinned Copper Cable 6 Colors Spool for Printed Circuit Board PCB 600V 7.5A 6 C - £14.99
  • Sabrent 2.5-Inch SATA to USB 3.0 Tool-free External Hard Drive Enclosure [Optimized For SSD, Support UASP SATA III] Black (EC-UASP) - £7.99
    Total: £98.43
Materials, screws, brackets and others
  • Clear Perspex 000 - 2mm - 70x70cm - £25.02
  • Cabinet Steel Mesh Grill, Heavy duty for Speaker 600 x 521mm - £12.94
  • 4 x Heavy Duty Ø 30 40 mm Swivel - Brake Castor Wheels Trolley Furniture Rubber - £5.99
  • Angle Bracket L 90 Corner Brace 20/30/40/50mm Mending Galvanised Plates 13mm - £9.40
  • Light 2.5mm Galvanised Corner Brace Angle Bracket Timber Mending CE Certificate - £16.99
  • THREADED WOOD INSERT NUTS M4 M5 M6 M8 M10 HEX DRIVE SCREW FIXING… - 100 m5x13mm - £9.89
  • 100 x M2.5 M3 M4 M5 M6 Socket Button Head Screws 10.9 High Tensile Black Allen… - 6.70 - m5x12mm - £6.70
  • 200 x TIMCO SOLO WOOD SCREW YELLOW POZI COUNTERSUNK WOODSCREW SC… SKU: Length (mm): 15mm, Gauge (mm): 4.0mm - £3.99
  • MULTI PURPOSE WOOD SCREWS POZI SIZES: 2.5 X 10mm - 6.0 X 50mm Fr… SKU: Pack Quantity: 100 pcs, Size: 3.0x10mm - £3.09
  • Wickes General Purpose MDF Board - 12mm x 1220mm x 2440mm - £19.50
  • Wickes 4.25” Mini Roller Set - 2Wickes General Purpose MDF Board - 18mm x 1220mm x 2440mm - £45
  • Wickes Non Drip Gloss Black 750ml-15Metal Roller Bottom Fix Drawer Runners All Sizes 250mm-600mm White - £3.49
  • Metal Roller Bottom Fix Drawer Runners All Sizes 250mm-600mm White - £3.49 (Turned out they’re too small)
  • 790 x Stainless Steel Assorted Flat Washers Spring Washers For Metric Bolts - £9.99
  • Ball Bearing Drawer Runners Slides Full Extension All sizes 45kg capacityH-45 - £5.99
  • 4 x CHROME CUPBOARD HINGE LARGE 50MM Display Cabinet Furniture Door - £5.02
  • 30 x IP20 Non-waterproof 3528 5050 5630 LED Strip 12mm Fixing Clip Bracket Clamp - £7.65
  • Magnetic Catch Cupboard Door Latch White Cabinet Catch Magnet Strong - £3.29
  • EVERBUILD Timber & Laminate Adhesive Sealant Flexible Gap Filler - £5.99
  • 2 x Black Square/Round Door Handles Internal Cabinet Drawer Pulls Wardrobe Handle - £5.60
  • Eurospec Flush Fit Recessed Inset Sliding Cupboard Cabinet Door Pull Handle - £7.99
  • 36ft Red 11/16 Inch (17.46mm) T-Molding - £32.41
  • PVC Tape PVC Electrical Insulation Tape Flame Retardent 5m, 20m, 33m All Colours - £1.69
  • Everbuild 200BK 295ml Contractors LMA Silicone Sealant - Black - £4.68
  • M5 (5mm x 25mm) Pozi Pan Machine Screw (Bolt) - Stainless Steel (A2) (Pack of 20) - £5.49
  • sourcing map M5 Wing Nuts, Carbon Steel Zinc Plated Hand Twist Tighten Ear Butterfly Nut, 30 Pcs - £6.42
  • UniBond No More Nails Original, Heavy-Duty Mounting Adhesive, Strong Glue for Wood, Ceramic, Metal & More, White Instant Grab Adhesive, 1 x 365g Cartr - £3.50
  • Coral 71503 Masking Tape for Indoor and Outdoor, 1, 2” / 50M - £4.47
  • 200pcs M3 Pan Head Screws Small Wood Screws 304 Stainless Steel Phillips Pan Head Self-tapping Screws M3x6mm/8mm /10 mm/12 mm/16 mm/20 mm/25 mm/30 mm - £8.39
  • Matte Black 3/4 Inch (19mm) T-Molding - £9.44
    Total: £293.5
Total, total: £842.09

• Popieram

Torin

Badass
PSN
Toriniasty
XBL
Toriniasty
Steam
Toriniasty
Mały NUC jest fajny, bo jest mały ALE jest też mało “rozszerzalny”.
Troche myślałem jak najlepiej rozwiązać kwestię włączania całego ustrojstwa.

W głowie chodziły mi różne pomysły, od Wake On Lana i usypianiu wszystkiego, po np gniazdko sterowane jakimś zigbee albo 433mhz.

Oczywiście myśląc o wszystkich możliwych rzeczach zapomniałem o najprostszym z rozwiązań a mianowicie po prostu wyciągnięciu guzika zasilania na zewnątrz. Szybko sprawdziłem co i jak i okazuje się, że mały NUC ma standardowy pinout jak na zwykłyh płytach głównych.
Jedyny problem taki, że o ile tak jest, to jest on w wersji mini i standardowe złączą tu nie dadzą rady i po prostu trzeba jak najzwyklej przylutować i wyprowadzić to na zęwnatrz.

Zmontawałem dwa krótkie kabelki z żeńską końcówką jumper pinów, żeby mozna bylo dodatkowy guzik po prostu odłączyć.
U góry maszyny wyciąłem dziurę na guzik i pare minut później było wszystko zmontowane i hulało jak ta lala.

(Powoli sie zblizamy do konca)

• Popieram
Reactions: Pats_ and Cezar

Torin

Badass
PSN
Toriniasty
XBL
Toriniasty
Steam
Toriniasty
Jednym z ostatnich kroków zostało przyczepienie na stałe pleksi z odpowiednim obramowaniem.
Szybki “No more nails”, parenaście ksiązek Terrego Pratchetta i parę godzin później wszystko byłoby cacy, gdyby nie to, że nie wypozycjonowałem pleksi dobrze…

Więc teraz powtórka tylko, że musiałem najpierw zdjąć pleksę i zeskrobać cały klej.

Na szczęscie drugi raz już był bardziej udany, a przy okazji poprawiłem jednego odchodzącego TMolda i kółko które było o pare milimetrów za blisko ściany.

Torin

Badass
PSN
Toriniasty
XBL
Toriniasty
Steam
Toriniasty
W środku chyba pustawo jest. Nie gibie się to przy graniu? :)
Nie, jest praktycznie git. Jak wezmiesz maszyne i zaczniesz ja gibac to czuc lekki ruch(ale to bardziej z racji krzywej troche podlogi) ale podczas grania i testowania problemow nie stwierdzono.

Przecież to płyta meblowa.
Plus to, sumarycznie obstawialbym jakies 20-30 kilo.

Torin

Badass
PSN
Toriniasty
XBL
Toriniasty
Steam
Toriniasty
Na koniec zostało mi zamontowanie kratki grilla która będzie zasłaniać cały soundbar.
Tutaj niestety troche przekalkulowałem i chyba w przyszłości byłoby pójść ze standardowym designem dwóch głośników. Ale źle też nie jest.

Montowanie i maskowanie tego okazało się też troszke trudniejsze ze względu na słaby dostęp i za duży kąt. Więc żeby to jakoś to wyglądało zamówiłem dodatkowe czarne TMoldy.
O ile dół było łatwo, to z górą trochę się namęczyłem. Ostatecznie nie miałem innej możliwości jak przymocować TMolda do samego grilla i górną cześć “schować” wewnątrz.

Po czym przyszła kolej na podwieszenie soundbara. Tutaj był problem ze względu na niewygode i brak miejsca. Ale z dodatkową pomocą trykło.

Torin

Badass
PSN
Toriniasty
XBL
Toriniasty
Steam
Toriniasty
Koniec czyli di end!
Dzień wcześniej wziałem jeszcze puszkę farby i machnałem troche w środku, żeby było czarno a nie brąz jak na zdjęciu wyżej.
No i nastał ten dzień w końcu. Wszystko podokańczane. Nic więcej już nie trzeba.
Produkt finalny jak na filmach i zdjęciach, teraz tylko miecz czas i grać.

Torin

Badass
PSN
Toriniasty
XBL
Toriniasty
Steam
Toriniasty
Dzieki! Zrobilbym pewnie ponownie z jedna drobna roznica. Projekt byl zalozony, ze bedzie mozna rozlozyc i rozlozyc w razie transportu. Teraz juz wiem, ze bede wozil w calosci... Nie bedzie mi sie chcialo uzerac wiec bym wszystko na stale montowal. I mozliwe, ze zamiast soundbara bym po prostu wstawil 2 glosniki - mniej upierdliwe to bylo.

No teraz mam problem, bo projekty mi sie pokonczyly i nie wiem co teraz.... Zaczalem zdalnie sterowany samolot 2 lata temu i utknalem w jednym miejscu z malym problemem i zostawilem bo zycie akurat przejelo wiekszosc czasu. Wczoraj usiadlem, zrobilem i teraz tylko polatac(moze bedzie szansa pod koniec miecha jak pojedziemy do Walii)... No i co dalej... Moze jakis RC samochod, mniejsze wymagania co do terenu gdzie mozna jezdzic....

Cezar

Stały bywalec
PSN
caesar_pl
Ja mam pomysł, ale boję się, że mnie ubiegniesz ;) A mnie trochę to na pewno zajmie...

Ogromne brawa za to, że tak świetnie Ci to wyszło, warto było poświecić czas i pieniądze.

Torin

Badass
PSN
Toriniasty
XBL
Toriniasty
Steam
Toriniasty
Świetnie się prezentuje.
Bardzo mi się podoba podświetlenie odpowiedniej ilości aktywnych przycisków w zależności od wybranej gry.
Taak. To jest dobry bajer, na poczatku(zanim zaczalem skladac tylko jak zbieralem komponenty) mialem duze watpliwosci co do ceny, ale jednak efekt koncowy daje rade. Do tego konfiguracja jest automatyczna z MAME, a jak czegos nie ma/trzeba zmodyfikowac to jest minuta/dwie roboty.

Ja mam pomysł, ale boję się, że mnie ubiegniesz ;) A mnie trochę to na pewno zajmie...

Ogromne brawa za to, że tak świetnie Ci to wyszło, warto było poświecić czas i pieniądze.
Dziex! Podziel sie, poki co bawie sie w digitalizowanie mojej dokumentacji medycznej i calej reszty wiec nie jest to fun na ktory licze... Dwa jeszcze dwa tygodnie mam zamrozony budzet wiec mozesz zdazyc przedemna :)

• Popieram
Reactions: Cezar

Torin

Badass
PSN
Toriniasty
XBL
Toriniasty
Steam
Toriniasty
OOO Panyyy. Pomijam kwestie cenowa(wyszlo jak wyzej - bez nuca, monitora i robocizny) to jeszcze kwestia sensownego transportu z Ladka zdroju :p
A czy drugiego by mi sie chcialo robic? Nie wiem, pewnie tak. Poki co sie sam musze nacieszyc, dajcie jakies pol roku :)