AppLab

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,346
2,071
Coś "skillowego" jak Audica?

....nie zaszlachtujcie mnie tylko - porównanie do Audicy tylko w tym że trzeba opanować więcej niż jeden podstawowy ruch aby dobrze radzić sobie w grze

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
Apr 14, 2021
125
111
45
Nice try ride on nostalgy
Kto w Panga na Amidze/Arcade nie ciorał ten nie wie ;)

Gdyby był bardziej zróżnicowany i były by półki, jakiś zalążek "fabuły" jakieś bardziej skomplikowane konstrukcje poziomów, jak w oryginale, to byłbym się zastanawiał

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,346
2,071
Zabawa w ustawianie luster aby przekierować wiązkę lasera - za darmo:

...oraz za drobną opłatą lotki/darts:

• Popieram
Reactions: Robert de Clair

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
Apr 14, 2021
125
111
45
I znów nostalgia mode :)

Była jeszcze gierka LaserWorld na amigę grupy Promic z Gorzowa.

Dartsy mam kupione, chwila na przywyknięcie do sterowania i wczuwka jest. Żona zadowolona.
Przydały by się dwie rzeczy które dały by współzawodnictwo na hot sit. możliwość podejrzenia średniej i zliczanie w ilu turach udało się zjechać 501.
W tej cenie jak najbardziej O.K.

LaggyLuke

Badass
Jul 16, 2020
1,060
946
DK
Kurde już myślałem, że mod lasermanii na VR znalazłeś (choć w sumie jest coś w tym stylu, gdzie się lustrami operuje - nazwy oczywiście zapomniałem).
Promic to też był sklep komputerowy w Gorzowie, muszę zgłębić temat czy to zbieg okoliczności, czy też ziomki ze sklepu
w międzyczasie pichcili gierki.

A propos zarysów zauważyłem pewną niekonsekwencję w Applab. Dostałem powiadomienie, że wystawiłeś ocenę dla tej gry, ale dla tytułów z app lab nie ma widocznych ocen ani recenzji. Geniusze :)
Możesz coś więcej i grze napisać? Jest hand tracking czy kontrolerem się gra i puszcza spust! I jak fizyka? Jak z barze, czy czuć że to gierka tylko?

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
Apr 14, 2021
125
111
45
To nie jest zbieg okoliczności, pracowałem w Promic (ale nie przy produkcji tego softu) do końca 2018r
Jeśli jesteś z okolic i bywałeś w Promicu po 1994r. to na bank się znamy.

To było dość odważne produkować gry w momencie gdy nie było prawa autorskiego.

Promic Group ~1994

1LjZQhA.jpg

Z gier słynniejszych to Speedway Manager :)
Milioner (bo każda firma wtedy miała własną wersję Koła Fortuny)
Różne programy edukacyjno rozrywkowe raczej dla młodszych.

oEesu5w.jpg

----------------------------------------------
Wracając do rzutek, moja recenzja:

Almost perfect. Three easy things to add
Game is ok and feeling of dart game is accurate. Missing three things it's for hot sitt competition @ friends meeting in real. 1 - counter of average 2 - counter of turns to clear 501 3 - scoreboard for local multiplayer. Description: at beginning of game each player type a names on grenboard for 2+ players and each player try to clear 501, after clean, on greenboard results will be shown in 2 numbers average and number of turns, and next player can try to beat the score. Highest Score can be saved :) name and date of achieve. So in result you will have universal game for single player, multiplayer local and multiplayer over net.

Z mojego punktu widzenia grało się lepiej niż w VR Bar (który nota bene zrefundowałem) tam mnie frustrowało sterowanie i zliczanie punktów.
Do tarczy mogę podejsc jak blisko chcę potraktujcie ot jako wadę i zaletę. Wyniki rzucania myśle tak samo kiepskie jakbym rzucał do rzeczywistej tarczy.
Zmiana trzymania lotek z lewej ręki na prawą "w locie" po prostu przekładasz lotki do drugiej dłoni i automatycznie dłoń bez lotek jest dłonią rzucającą.
Jak się to ogarnie to potem sam miodek. W cenie 2 piw craftowych warto.

• Popieram
Reactions: arczi79

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,346
2,071
Ancient Dungeon w ciągu najbliższych miesięcy wyjdzie z bety i będzie płatną aplikacją. Tutaj link do bety jak by ktoś chciał jeszcze spróbować:

Ja grałem w starszą wersję z SideQuesta i prezentowała się naprawdę fajnie.

• Popieram

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
Apr 14, 2021
125
111
45
Bardzo fajne, testowałem i na side i z lab pobrałem. Według autora wersja Steam będzie delikatni bogatsza w szczegóły (podobno tylko więcej roślinności) i większą odległość generowania grafiki (kurcze jak to się nazywa normalnie po polskiemu gdy "widać dalej".
Polecam obejrzenie najpierw jakiegoś udanego gameplayu (runa), bo ja przez pół gry nie wiedziałem, że sztylety służą do rzucania i wracają jak bumerangi XD

• Popieram
Reactions: arczi79

LaggyLuke

Badass
Jul 16, 2020
1,060
946
DK
To nie jest zbieg okoliczności, pracowałem w Promic (ale nie przy produkcji tego softu) do końca 2018r
Jeśli jesteś z okolic i bywałeś w Promicu po 1994r. to na bank się znamy.
Bywałem, nawet kartę dźwiękową kiedyś tam kupiłem ...ale najczęściej to wpadałem zgarnąć cennik i cisnąłem dalej na tournee po innych sklepach. W tamtych czasach prawie tylko piraty ogrywałem, więc raczej najlepszym klientem nie byłem. Choć pewnie się na siebie nadzialiśmy ...ale i tak bym nie pamiętał.
Tak czy inaczej od razu mi się gęba uśmiechnąła, że ktoś 'swój' tu siedzi :)
btw. mega fotka, polskie 90s za nic nie przypominają tych lansowanych przez zachodnie media ;)

Ja grałem w starszą wersję z SideQuesta i prezentowała się naprawdę fajnie.
Nie tak dawno to odpaliłem, same mechaniki dość ubogie i pewnie syzbko by mi się znudziło ...ale ja się po prostu zaciąłem w rozgrywce. Znalazłem tylko jeden klucz, drzwi które otworzyłem prowadziły do pomieszczenia z dwiema skrzyniami i tyle. Nie wiem, morze miałem go użyć do otwarcia inny drzwi i bym doszedł dalej, ale i tak głupio ro rozwiązali.
Jeśli to coś zmieni (może się kupuje klucze albo co), to nic nie kupowałem w tym sklepiku na starcie czy co to było - od razu wbiłem do podziemi.

• Popieram

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,346
2,071
Kilka nowinek z AppLab:

Help Yourselfe - to jest super! Fajna graficznie i bardzo oryginalna gra logiczna (z elementami strzelanki):

Warlike Space - kokpitowy space shooter:

Repeat Please - action puzzle:

...i na koniec jeszcze mały programik do przećwiczenia sobie umiejętności związanych z pierwszą pomocą:

• Popieram
Reactions: LaggyLuke

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,346
2,071
Z trailera widać pewną inspirację SuperHotem ;)
Czerwone ludziki, łapanie po nich broni ..."imitation is the sincerest form of flattery".
Też to pisałem na początku ale usunąłem... Superhot bazuje na jednej mechanice - ty się poruszasz to czas płynie.... ty się nie ruszasz - to czas też stoi w miejscu. W Repeat Please chyba chodzi o coś innego.

LaggyLuke

Badass
Jul 16, 2020
1,060
946
DK
Czerwone ludziki, łapanie po nich broni ..."imitation is the sincerest form of flattery".
Też to pisałem na początku ale usunąłem... Superhot bazuje na jednej mechanice - ty się poruszasz to czas płynie.... ty się nie ruszasz - to czas też stoi w miejscu. W Repeat Please chyba chodzi o coś innego.
Tak, dostrzegam te istotne różnice ale ewidentnie dostrzegam też zbyt wiele podobieństw.
To nie jest kopia, ale mogli pójść w swoją stronę pod kątem wizji artystycznej, nie sądzisz?

Ale są i bardziej bezczelne inspiracje. Kojarzysz Low-Fi? No to masz, cały na biało:

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,346
2,071
Tak, dostrzegam te istotne różnice ale ewidentnie dostrzegam też zbyt wiele podobieństw.
To nie jest kopia, ale mogli pójść w swoją stronę pod kątem wizji artystycznej, nie sądzisz?
Grałem w to dzisiaj chwilę i jakoś nie bardzo mi przypomina SuperHot. Poziomy to kolorystycznie przypominają Physics Playground... a sama gra to strzelanka gdzie trzeba zapamiętać w jakiej kolejności strzelać do przeciwników. Może to że stoimy w jednym miejscu i że bronie często leżą obok nas podobne do SuperHot.... ale to chyba wszystko. Średnia ta gierka :/

• Popieram
Reactions: amzuk

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
Apr 14, 2021
125
111
45
A propos zarysów zauważyłem pewną niekonsekwencję w Applab. Dostałem powiadomienie, że wystawiłeś ocenę dla tej gry, ale dla tytułów z app lab nie ma widocznych ocen ani recenzji. Geniusze :)
Możesz coś więcej i grze napisać? Jest hand tracking czy kontrolerem się gra i puszcza spust! I jak fizyka? Jak z barze, czy czuć że to gierka tylko?
W sumie to dość dziwne, bo inne apki z lab mają komentarze i ja je widzę.
Natomiast zacytuję odpowiedź autora na moje wrażenia z gry.
Autor PUB Darts said:
Thank you for your review, and your wonderful suggestions for improvement. We'll be releasing numerous updates. These will include new game types, improved accessibility and more. We will certainly look to incorporate your suggestions. I love the idea of an average hand score, and turn/dart counter.

Cieszę się, że mogłem pomóc i tym bardziej namawiam do zakupu bo autor chce produkt rozwijać.

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,346
2,071
Paradiddle DEMO:

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,346
2,071
Zabawa (podobno dobrze ozwierciedlonymi) historycznymi przedmiotami:

...to też płatne i też wygląda bardzo fajnie:

Program o targach New York World's Fair z 1964r

Całkiem spoko wyglądająca "zabawa" w gladiatora (płatny tytuł):
https://www.oculus.com/experiences/quest/3723825351065838/

• Popieram
Reactions: LaggyLuke

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,346
2,071
Zdradzicie rąbka tajemnicy co to Applab ? Za to można bana dostać na koncie FB ? To się instaluje na Quescie czy kompie ?
To usługa od Facebooka pozwalająca deweloperom podawać oficjalne linki do ich gier w sklepie Oculusa. Niestety ponieważ gry najczęściej nie przeszły by weryfikacji jakości więc nie znajdziesz ich w wyszukiwarce sklepu (trzeba przez linka wchodzić) - czyli FB pozwala pobierać te programy ale nie chce ich na razie widzieć w swoim sklepie pomiędzy innymi "zweryfikowanymi" grami/programami. Za to bana się nie dostaje bo to dał sam FB.

• Popieram
Reactions: Najgorszy77