AppLab

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,159
1,955
Ponieważ lista gier i programów w usłudze AppLab ostatnio wzrosła bardzo mocno (min. dzięki tak genialnymi aplikacjom jak "The Unity Cube"):

O9tRzaE.jpg

...i wciąż nie ma natywnej metody wyszukiwania gier/programów wprost ze sklepu Questa więc może podzielmy się linkami do jakichś fajnych i przetestowanych znalezisk które warto wypróbować. A może ktoś chce dowiedzieć się czy warto coś konkretnego z AppLab instalować (???) - wówczas to może być dobry temat do takich pytań.

Przypominam też że mamy zewnętrzne agregatory tytułów z AppLab:

Last edited:

amzuk

Mieszkaniec forum
Aug 24, 2019
643
494
Ponieważ Oculus wyłączył możliwość automatycznego listowanie zawartości sklepu, najbardziej pewne źródło wydaje się poniższe:
Widze że AppLabDB ma wszystkie te gry z reddita (jak posortujesz po "new" to są te które są w najnowszych postach na redicie).
Są, różnica jest jednak taka, że na reddit/r/applab ludzie wpisują ręcznie, a na applabdb przeszukuje automat i często jest nawet kilkudniowe opóźnienie.

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,159
1,955
Ponieważ Oculus wyłączył możliwość automatycznego listowanie zawartości sklepu, najbardziej pewne źródło wydaje się poniższe:
Widze że AppLabDB ma wszystkie te gry z reddita (jak posortujesz po "new" to są te które są w najnowszych postach na redicie).
Są, różnica jest jednak taka, że na reddit/r/applab ludzie wpisują ręcznie, a na applabdb przeszukuje automat i często jest nawet kilkudniowe opóźnienie.
Automat wolniejszy od człowieka. To mi się podoba (y) (y) (y)

amzuk

Mieszkaniec forum
Aug 24, 2019
643
494
Automat wolniejszy od człowieka. To mi się podoba (y) (y) (y)
Była niedawno informacja, że sklep Oculusa zablokował możliwość przeszukiwania automatycznego, stąd te różnice.

• Popieram
Reactions: arczi79

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,159
1,955
Ktoś ma coś z tych płatnych gier? Coś warte zakupu czy wszystkie tytuły do kosza?

Special Delivery

Volleyball Fever

Bacon Roll

Pipe Dream Co.

Oxygen Dreams

Perpetuum Mobile

PePiBo

Dr. Zaney's Insane Labs

...ja od siebie polecę ten tytuł - grałem w wersję z GearVR i jest naprawdę super:

Daedalus

• Popieram
Reactions: Pshemsky and amzuk

amzuk

Mieszkaniec forum
Aug 24, 2019
643
494
Ktoś ma coś z tych płatnych gier? Coś warte zakupu czy wszystkie tytuły do kosza?

Special Delivery

Volleyball Fever

Bacon Roll

Pipe Dream Co.

Oxygen Dreams

Perpetuum Mobile

PePiBo

Dr. Zaney's Insane Labs

...ja od siebie polecę ten tytuł - grałem w wersję z GearVR i jest naprawdę super:

Daedalus
Posiadam Daedalus i naprawdę polecam :)

Posiadam również PecoPeco, ale kupowałem i polecałem, gdy było jeszcze w cenie 3USD. Obecnie wydaje mi się, że cena 10USD to za wiele. To są puzzle z obiektów 3d, dobrze wykonane, ale za drogie.

Na świnie i rury jest obecnie przecena, dostaje się klucze do sklepu Oculusa.
Uwaga, itch.io dolicza podatek VAT do ceny.

Last edited:

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,159
1,955
Dzisiaj próbowałem te tytuły i kilka moich spostrzeżeń:

Fajna wektorowa grafika, fajnie zrobione bronie i ich obsługa (aczkolwiek z załadowaniem pistoletu miałem problemy) oraz całkiem przyjemny gameplay - w demie próbujemy przebić się przez napór wroga i gdy giniemy odradzamy się jako inny żołnierz w innym miejscu. Mapa z dema też niezła. Ja pewnie kupię pełną wersję.

https://www.oculus.com/experiences/app/3692779304142039/
No i jest w końcu bilard na Questa! Zadziwiająco dobra grafika. Fizyką zachowania bil dobrze zrobiona. Nawet w tle można puścić sobie filmik z youtuba. Z minusów to trochę dziwne sterowanie (szczególnie obroty) ale przyzwyczaiłem się po pierwszym wbiciu wszystkich bil i już przyjemnie mi się grało. Nie wiem niestety czy i gdzie można zmienić sposób sterowania w grze. Kolejny minus to... grałem sam z sobą.... nie zauważyłem ani możliwości gry online ani z AI :( Mimo wszystko polecam - bo to chyba jedyny bilard na Questa.

https://www.oculus.com/experiences/app/3506306026145355/
Tego po prostu nie polecam. Wygląda to i działa jak gierka robiona przez jedną osobę przy okazji uczenia się Unity (czy tam innego silnika). Szkoda na to czasu.

• Popieram
Reactions: amzuk

amzuk

Mieszkaniec forum
Aug 24, 2019
643
494
Podobno nie najgorszy escape room - Escape Legacy:
Ktos próbował?
Tak, ciekawy escape room. Prosta, ale dosyć ładna grafika. Gra wygląda jak standardowy escape room z pokojami, wyszukiwaniem ukrytych przedmiotów, odgadywaniem kodów dostępu, czytaniem ulotek z podpowiedziami. Za 3USD i ilość rozgrywki polecam, podobno gra na 10 godzin. Możliwe, że tak, bo poziomów jest chyba 15, a suma pokoi to 83. Pierwszy poziom zajął mi około pół godziny.

amzuk

Mieszkaniec forum
Aug 24, 2019
643
494
Dzisiaj próbowałem te tytuły i kilka moich spostrzeżeń:

Fajna wektorowa grafika, fajnie zrobione bronie i ich obsługa (aczkolwiek z załadowaniem pistoletu miałem problemy) oraz całkiem przyjemny gameplay - w demie próbujemy przebić się przez napór wroga i gdy giniemy odradzamy się jako inny żołnierz w innym miejscu. Mapa z dema też niezła. Ja pewnie kupię pełną wersję.

https://www.oculus.com/experiences/app/3692779304142039/
No i jest w końcu bilard na Questa! Zadziwiająco dobra grafika. Fizyką zachowania bil dobrze zrobiona. Nawet w tle można puścić sobie filmik z youtuba. Z minusów to trochę dziwne sterowanie (szczególnie obroty) ale przyzwyczaiłem się po pierwszym wbiciu wszystkich bil i już przyjemnie mi się grało. Nie wiem niestety czy i gdzie można zmienić sposób sterowania w grze. Kolejny minus to... grałem sam z sobą.... nie zauważyłem ani możliwości gry online ani z AI :( Mimo wszystko polecam - bo to chyba jedyny bilard na Questa.

https://www.oculus.com/experiences/app/3506306026145355/
Tego po prostu nie polecam. Wygląda to i działa jak gierka robiona przez jedną osobę przy okazji uczenia się Unity (czy tam innego silnika). Szkoda na to czasu.

Days of heroes miało niedawno premierę w sklepie Rifta ( ma tam bardzo źle oceny, bo film z zapowiedzią według mnie wprowadzał w błąd co do gry), stąd zaskoczenie co do dema na Questa. Mi również gra się podoba ( jest pozytywnie trudna) i pewnie kupię pełna wersję. Z tego co się nie mylę to tytuł od Polskiego studia.

Bilard również mi się bardzo podoba, czekam na pełną wersję, bo nawet w demie sporo zabawy. Nie wyobrażam sobie tej gry bez trybu wieloosobowego.

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Jul 16, 2020
996
886
DK
W pistolecie musisz najpierw wyjąć pusty magazynek i dopiero można włożyć nowy (też mi to trochę zajęło :))
Też masz tak, że w "dwuręcznym" trybie strzału lewa ręka się często zawiesza i celujesz, jakby karabin stał na statywie? Miałem to w wersji Steam i myślałem, że to wina gry po VD, ale w demie jest to samo (widać to już na strzelnicy).

Niestety ale cała gra jest jest to demo - taki ukryty wave shooter. Albo idziesz z lokacji do lokacji (podążając za tym idiotycznym drogowskazem MOVE) i trafiasz na kolejne zgrupowania wroga, albo tkwisz w jednej lokacji a oni napływają fala za falą ...albo kombinacja obu powyższych.
Cwanie dobrali mapę do dema, ale te ciołki mają wyznaczone pola, w którym strzelają i jeśli np. nie podążysz na strzałką a obejdziesz inną stroną, to możesz ich zajść od boku i walić, a nawet nie zareagują.
Odradzasz się w miejscu respawnu, ale zabici wrogowie pozostają zabici - więc każda plansza jest coraz łatwiejsza z każdym kolejnym zgonem. Za to tryb hard jest naprawdę hardcore - każdy zgon to restart poziomu, i walą jakby agresywniej.
W pełnej wersji hard się odblokowuje po przejściu gry w trybie podstawowym.
Do tego dochodzi WIELKI autoaim i brak jakiegokolwiek recoilu.
Jak poczekam na poprawki (jeśli będą) ...kiedyś też się zbiorę wreszcie i napiszę do devów, co mnie boli.

Gra polskiego dwuosobowego studia, tworzyli jakieś prezentacje na eventy czy coś (ten sam styl, pewnie te same assety), ale przyszedł covid i musieli sie przebranżowić.

• Popieram
Reactions: Simplex

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,159
1,955
W pistolecie musisz najpierw wyjąć pusty magazynek i dopiero można włożyć nowy (też mi to trochę zajęło :))
Też masz tak, że w "dwuręcznym" trybie strzału lewa ręka się często zawiesza i celujesz, jakby karabin stał na statywie? Miałem to w wersji Steam i myślałem, że to wina gry po VD, ale w demie jest to samo (widać to już na strzelnicy).

Niestety ale cała gra jest jest to demo - taki ukryty wave shooter. Albo idziesz z lokacji do lokacji (podążając za tym idiotycznym drogowskazem MOVE) i trafiasz na kolejne zgrupowania wroga, albo tkwisz w jednej lokacji a oni napływają fala za falą ...albo kombinacja obu powyższych.
Cwanie dobrali mapę do dema, ale te ciołki mają wyznaczone pola, w którym strzelają i jeśli np. nie podążysz na strzałką a obejdziesz inną stroną, to możesz ich zajść od boku i walić, a nawet nie zareagują.
Odradzasz się w miejscu respawnu, ale zabici wrogowie pozostają zabici - więc każda plansza jest coraz łatwiejsza z każdym kolejnym zgonem. Za to tryb hard jest naprawdę hardcore - każdy zgon to restart poziomu, i walą jakby agresywniej.
W pełnej wersji hard się odblokowuje po przejściu gry w trybie podstawowym.
Do tego dochodzi WIELKI autoaim i brak jakiegokolwiek recoilu.
Jak poczekam na poprawki (jeśli będą) ...kiedyś też się zbiorę wreszcie i napiszę do devów, co mnie boli.

Gra polskiego dwuosobowego studia, tworzyli jakieś prezentacje na eventy czy coś (ten sam styl, pewnie te same assety), ale przyszedł covid i musieli sie przebranżowić.
Broń dwuręczna nie zawieszała mi się. Co do pistoletu - dzięki za wskazówki - przetestuję. Gra faktycznie polega na przechodzeniu kolejnych lokacji mapy i rozwalaniu fal wrogów - ale jest to bardzo fajnie i dynamicznie zrobione. Po śmierci odradzasz się jako inny żołnierz więc to oczywiste że zastajesz to samo pole bitwy - po prostu jesteś w ciele innej osoby. Autoaima nie zauważyłem (dosyć sporo pudłowałem)... Ty grałeś na Queście czy Steamie?

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Jul 16, 2020
996
886
DK
Grałem w demo na Queście i fulla na Steam. W obu przypadkach miałem problem z lewą ręka trzymając broń.

Zaczynam się obawiać, że to coś z moim kontrolerem, bo np. w In Death czasem mi się przytrafia, że mój łuk nagle znajduje się kilka metrów przede mną (raz przytrafiło mi się to na Asmodeusie - 10/10, polecam).
Może ci się arczi spodoba, ale jak już wspomniałem idealnie dobrali mapę do dema. W większości lokacji jak dla mnie sztucznie wrogowie stali i czekali na baczność aż nadejdę. Zawsze masz 2 godz. żeby się przekonać :)

Za to Omaha beach super - 10 razy lepsza od tej z medal od honor. Mało żołnierzy co prawda, ale zginąłem kilkadziesiąt razy zanim się przebiłem

Last edited:
  • Popieram

Arturo

Aktywny forumowicz
Oct 1, 2020
185
147
Grałem w demo na Queście i fulla na Steam. W obu przypadkach miałem problem z lewą ręka trzymając broń.

Zaczynam się obawiać, że to coś z moim kontrolerem, bo np. w In Death czasem mi się przytrafia, że mój łuk nagle znajduje się kilka metrów przede mną (raz przytrafiło mi się to na Asmodeusie - 10/10, polecam).
Może ci się arczi spodoba, ale jak już wspomniałem idealnie dobrali mapę do dema. W większości lokacji jak dla mnie sztucznie wrogowie stali i czekali na baczność aż nadejdę. Zawsze masz 2 godz. żeby się przekonać :)

Za to Omaha beach super - 10 razy lepsza od tej z medal od honor. Mało żołnierzy co prawda, ale zginąłem kilkadziesiąt razy zanim się przebiłem
Też mi się to w In Death przytrafiało, więc zakładam, że to powszechniejszy problem. Ewentualnie może mieć związek ze spadkiem napięcia na ogniwach bo przez przypadek miałem w czasie grania w in death włożone najtańsze cynkowo-weglowe baterie, a one się do niczego nie nadają.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
21,783
15,084
Krakow
mkwadratpodcast.pl
A Synth Riders nie ma?
A Audio Trip nie gralem, ale nie zdziwilbym się jakby było lepsze od Synth Raiders i Beat Sabera ;)

To nie jest możliwe, bo Synth Riders jest lepsze od Beat Sabera ;)
Czy ty przypadkiem nie stoisz na głowie? ;)

Audica
Synth Raiders
Beat Saber
------------równik-----------
ɹǝqɐS ʇɐǝꓭ
sɹǝpᴉɐꓤ ɥʇuʎS
ɐɔᴉpnⱯ

...a może to ja do góry nogami? :unsure:
ᴉɯɐƃou ʎɹóƃ oʇ ʇsǝɾ ɐᴉlɐɹʇsn∀ o┴

• Popieram

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,159
1,955
To przypadkiem troche nie lepsze od Cosmodred?

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Jul 16, 2020
996
886
DK
To przypadkiem troche nie lepsze od Cosmodred?
Wydaje się zupełnie innym typem gry. Ale chętnie pooglądam recenzje, dzięki za cynk :)

Dejw

Stały bywalec
Jul 22, 2019
337
179
Czy takie zachowanie czcionek jest poprawne, czy to błąd gry?

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Jul 16, 2020
996
886
DK
No nie wygląda to fajnie i trochę męczy oczy. Ciekawe czy to wina Q2 czy popsuli coś w grze.
Myślę, że tak to rozwiązali w grze, że z daleka tekstury i inne bajery są mniej ostre i tym literkom się rykoszetem dostało.
Sprawdziłem dzisiaj tę gierkę u siebie i mam tak samo, ale jak podejdziesz bliżej, to przecież jest już ostro, więc chyba nie ma aż takiego problemu. Zwłaszcza, e w trackie samej rozgrywki żadnych tekstów nie czytasz.

• Popieram
Reactions: Dejw and arczi79