[ANKIETA] - 2005 - Forumowa Gra Roku

Forumową grą roku 2005 powinna zostać? (Do oddania 3 głosy)

• Psychonauts

• Civilization IV

• Guitar Hero

• Call of Duty 2

• Burnout Revenge

• Shadow of the Colossus

• Tom Clancy’s Splinter Cell: Chaos Theory

• Devil May Cry 3: Dante's Awakening

• Battlefield 2

• Mario Kart DS

• F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon

• Resident Evil 4

• Jade Empire

• Forza Motorsport

• Pro Evolution Soccer 5

• God of War

• Star Wars: Battlefront II

• TimeSplitters: Future Perfect

• Prince of Persia: The Two Thrones

• Fahrenheit

Results are only viewable after voting.

Punkstyler

Badass
Witaj, podróżniku w czasie!
W Polsce zmiana władzy. Za sterami staje Lech Kaczyński, który w drugiej turze wyborów prezydenckich pokonuje Donalda Tuska. Wcześniej tego roku zmiana nastąpiła również w Watykanie. Po śmierci Jana Pawła II na jego miejsce wybrany został Benedykt XVI. Z bardziej radosnych wiadomości, w czerwcu tego roku nadawać zaczęło Antyradio a także powstała Nonsensopedia. W giereczkowie szał. Frodo zapowiedział na antenie MTV nową konsolę od złego wujka Microsoftu - Xboxa 360. 4 dni później, na pokazie przed E3 Sony przedstawia Playstation 3. Tylko jedna z tych konsol ukaże się do końca roku. Wszyscy wiecie która :). Myślę, że mało kto spodziewał się w tamtych czasach takiego sukcesu Microsoftu. Gdzieś w Japonii jednak powoli kształtu nabierało także Nintendo Wii, które miało przebić sprzedażą zarówno sprzęt niebieskich jak i zielonych. PCtowcy zaś ślinili się na widok procesora AMD Athlon 64 4000+, garby stawały się coraz dorodniejsze lecz konsole radziły sobie u nas coraz lepiej. Część moich znajomych porzucała PCty na rzecz konsol, inni dokupowali je zaś jako dodatkowy sprzęt. Nic w tym dziwnego nie ma, zwłaszcza jeżeli spojrzy się na zestawienie z tego roku. Nie ma co prawda takich szlagierów jak w poprzedniej ankiecie, ale konsole dostały masę świetnych i zróżnicowanych tytułów, z których znów ciężko było zrobić listę aby zadowolić wszystkich. Dlatego już teraz przypominam o możliwości głosowania na gry spoza ankiety.

Kryterium oceny?
Całkowicie dowolne. Możemy oceniać na zasadzie : Najlepsza, najładniejsza, najbardziej innowatorska, przełomowa, taka w którą z kumplem przegrałem setki godzin, najcieplej wspominana, pierwszy oryginał... Kto jak woli.

Do oddania każdy ma 3 głosy!!! (oddajemy je przez miesiąc)*
* - jest możliwość zmiany głosów. Zostawiam to, bo niektórzy oddają jeden głos a potem się orientują, że można trzy :)
Głosujemy przez miesiąc.

Dlaczego takie gry a nie inne?
To tylko moje zdanie. Starałem się wybrać gry ważne, i popularne w Polsce, a także zróżnicować listę pod kątem gatunków.

Lista wyróżnionych, które nie załapały się do ankiety:
Lego Star Wars: The Video Game
Kingdom Hearts II
Phantom Dust
The Legend of Zelda: The Minish Cap
Leisure Suit Larry 7: Love for Sail
SWAT 4
SoulCalibur III
Age of Empires III
Need for Speed: Most Wanted
Fight Night Round 2
Project Gotham Racing 3
Dead or Alive 4
Mario & Luigi: Partners in Time
SSX On Tour
Kameo: Elements of Power
Dungeon Siege II
Silent Hunter III
Quake 4
Guild Wars
Lumines
Advance Wars: Dual Strike

Głosy w komentarzach:
Jeżeli Twojej gry nie ma w ankiecie/na liście, to napisz w komentarzu że oddajesz na nią swój głos. Oczywiście nadal obowiązuje zasada 3 głosów. Tak więc jeżeli chcesz oddać głos na jedną grę spoza listy to napisz w poście że głosujesz dodatkowo na nią. Zostają Ci jednak wtedy 2 głosy do oddania w ankiecie. Jeżeli chcesz zagłosować na 2 gry spoza listy, to napisz te dwie gry ale zostaje Ci wtedy jeden głos itp.

Nominowani:

Psychonauts

Civilization IV

Guitar Hero

Call of Duty 2

Burnout Revenge

Shadow of the Colossus

Tom Clancy’s Splinter Cell: Chaos Theory

Devil May Cry 3: Dante's Awakening

Battlefield 2

Mario Kart DS

F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon

Resident Evil 4

Jade Empire

Forza Motorsport

Pro Evolution Soccer 5

God of War

Star Wars: Battlefront II

TimeSplitters: Future Perfect

Prince of Persia: The Two Thrones

Fahrenheit

• Popieram
Reactions: Danio and meatbag

knur

Moderator globalny
Szału multiplayera ciąg dalszy.

1. CoD2 - kontynuacja świetnej jedynki, setki godzin w multi
2. Bf2 - ogromne mapy na wielu graczy
3. F.e.a.r. - niesamowite ai, wrażenie, jakby się grało przeciwko żywemu osobnikowi
4. SC: chaos theory - świetna skradanka z przepiękną grafiką na pc
5. Fahrenheit - fajne tak do połowy, później jakieś farmazony się zaczynały

Jakbym był konsolowcem, to pewnie GoW by wygrał, grałem w niego dopiero kilka lat temu na PS3. :)

Last edited:

Punkstyler

Badass
Jest to ostatnia ankieta z kategorii gra roku xxxx.

W skrócie plan jest taki:
Będziemy mieć 13 zwycięzców z lat 1993-2005. Dorzucamy do tego klasyki typu Mario itp. Oczywiste klasyki. Dodatkowo zrobimy jeszcze jedną ankietę dla gier retro mniej oczywistych (Dizzy itp.), ciężko jest mi stwierdzić które zasługują na szansę a które nie. Potem robimy 2 półfinały i wielki finał. W półfinałach będzie 15 albo 20 gier, zobaczymy ile gier retro nam się zbierze w kategorii "oczywiste" :D. To tak w skrócie. Swoje głosy i sugestie tych gier zostawcie na temat organizacyjny, nie zaśmiecajmy tu. Chciałem dać po prostu info "co dalej".

Edit: poprawione, dzięki MsbS.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Muminek and meatbag

gseed

Badass
1. Shadow of the Colossus
Nie od razu mnie ta gra chwyciła, na początku nawet mi się niezbyt podobała (chodziło to koszmarnie na PS2 i miało koślawe sterowanie) ale ostatecznie doceniłem. Remaster na PS3 w 3D to był miodzik!
2. Resident Evil 4
Chyba mój ulubiony Resident, a na pewno pierwszy, którego przeszedłem.
3. Splinter Cell: Chaos Theory
I ulubiony Splinter Cell, choć zawsze waham się czy Double Agent (ten prawilny) nie lepszy.

Za podium:
4. Fahrenheit
Jarałem się mocno tą grą, bo to w sumie pierwsze chyba aż tak filmowe i przy tym (pozornie) nieliniowe doświadczenie. Przeszedłem kilka razy. Gdyby nie skopana końcówka trafiło by na listę.
5. God of War
Fajna sieczka, ale tylko tyle. Nie rozumiałem fenomenu tej gry. Były lepsze slashery (DMC) i lepsze action-adventure (Sands of Time).
6. Kameo
Fajny tytuł startowy od Rare. Chyba ostatnia ich gra w starym stylu. A moja pierwsza i jedyna, w jaką grałem.

PS. Będą płacze o brak PoPa na liście :p

PS2. Czy możemy przedłużyć głosowanie o jeszcze jeden rok, ale np z pominięciem next genów? Na PS2 wyszło kilka szlagierów, wielkich gier żegnających tę konsolę i generacje jak FF XII, Okami czy uwielbiane przez niektórych Black, na które żal nie głosować. Głupio tak przerywać w tym momencie.

Last edited:

Punkstyler

Badass
Przyznaję, POPa przeoczyłem. Dodałem do listy gier wyróżnionych. Moim zdaniem trójka była taka se.

Moje głosy:

Guitar Hero - Zaczęło szał na gry muzyczne.
BF2 - Najlepszy. Po prostu najlepszy BF, a dzięki modom jeszcze lepszy.
Larry 7 - Genialny dubbing, chyba wszyscy moi znajomi grali w tę grę.

PS2. Czy możemy przedłużyć głosowanie o jeszcze jeden rok, ale np z pominięciem next genów? Na PS2 wyszło kilka szlagierów, wielkich gier żegnających tę konsolę i generacje jak FF XII, Okami czy uwielbiane przez niektórych Black, na które żal nie głosować. Głupio tak przerywać w tym momencie.
Możemy taką dogrywkę zrobić, decyzję zostawiam Wam, ale nie wiem czy wtedy brać też gry z PC np z 2006 a nie brać z x360... Takie trochę nie fair :)

Last edited:

Benson

Stały bywalec
SotC - jedna z moich naj gier ever. Klimat wylewający się z tej ciszy jest nie do pobicia. Przeszedłem kilka razy.
RE4 - IMO najlepszy Resident. Uwielbiam wioskę i zamek. Nie uwielbiam Ashley.
GoW - OG GoW, nie jakieś tam Dżirsy. Najlepsza seria slasherów musiała się od czegoś zacząć :)

• Popieram
Reactions: SzczwanyGapa

Naars

Badass
Civilizacja IV - setki godzin, ta seria dla mnie to złoto
Splinter Cell: Chaos Theory - najlepszy SC i jednocześnie bodaj najlepsza skradanka ever
PoP: Dwa Trony - najlepszy PoP :) Najlepsze mechaniki i fajnie poprowadzona fabuła. Trudno mi uwierzyć, że to już 15 lat od premiery, jakie to kiedyś śliczne mi się wydawało...

akumatomPL

Stały bywalec
PSN
akumatomPL
PES5 - ilość godzin rozegrana na kanapie z kolegami wygrała z RE4
SC: Chaos Theory najlepszy splinter w jakiego grałem, świetna skradanka do dziś
God of War to było dla mnie coś nowego, piękne lokacje, ciekawa i prosta walka, QTE, finishery, krew, mitologia.
To był dobry rok, bo głosy mogły iść do kilku innych tytułów.

Simplex

Apostoł VR, Moderator Globalny
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Coś czuję że wygrają jakieś crapy ;) Zero głosów na Psychonauts oprócz mojego? Wstyd! Właśnie gram i doszedłem do kultowego poziomu Milkman Conspiracy.

Oprócz tego głosowałem na Chaos Theory i Indigo Prophecy. Wiem że końcówka to gówno ale gralem w okolicach premiery i gra zrobiła na mnie ogromne wrażenie.
Honorowe wspomnienie:
Call of Duty 2 (gralem niedawno nadal daje fun, mechanicznie praktycznie się nie zestarzala, albo fpsy stanęły w miejscu ;)).
F.E.A.R. - na premierze robiła piorunujące wrażenie i miała nieludzkie wymagania. Inteligentni wrogowie którzy się komunikują, flankują, przeskakują przez murki, wycofują.
God of War - bo mam platynę ;)

Last edited:

SimonX

Mieszkaniec forum
PSN
sbronko
XBL
SimonX PL
Steam
sbronko
SW
SW-5547-7535-5789
Z gier na liście tylko na jedną pozycję mogę oddać pewny głos i jest to Spliter Cell. Pamiętam jak w to grałem, jak zachwycałem się świetnym skradankowym gameplayem i nową technologią shaderów :) I jak kompletnie nie ogarniałem co tam się dzieje w fabule :)
Ale chyba nawet przeszedłem do końca, nie pamiętam.
Gow dopiero na ps3, wiec oszukane trochę, ale po czasie doceniłem, kiedy już miałem możliwość, świetny tytuł, chyba nie muszę się rozpisywać :)
Civilization IV - każdą kolejną cywilizację grałem chętnie przez krótki czas. Zdecydowanie najwięcej grałem w jedynkę, im dalsza część tym mniej porywało. No ale grałem w to przynajmniej to wrzucam, bo już nic innego nie mam - cała reszta, to albo nie moje klimaty, albo nie moja wtedy platforma.
A Prince of persia - pamiętam, że piaskami czasu byłem zachwycony, bo klimat, nowe podejście do prince'a, walka, cofanie czasu i ta rockowa muzyka z orientalnym zabarwieniem - coś pięknego. Nie pamiętam dlaczego, ale kolejne części już mi tak nie podeszły.

1. Spliter Cell: Chaos Theory
2. God of War
3. Civilization IV

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Moim zdaniem Warrior Within odeszło mocno klimatem od jedynki, ktora byla bardziej baśniowa (Baśnie tysiąca i jednej nocy). A dwójka poszła w zupełnie inną stronę, jakis "edgy grimdark" z metalową muzyką. Tu jest to dobrze opisane:

by giving the sequel one of the most amusing Darker and Edgier twists in history. The storybook "Arabian Nights" feel of the first game was replaced by sexual content (including several stripperific female characters, one of which is introduced via a five second focus on her metal thong), graphic violence (the loading screen is a waterfall of blood), language, and heavy metal music by Godsmack.
While the gameplay was refined and improved (especially the combat), the Prince himself was reduced to an arrogant thug instead of the more cheerful character of the first game.
EDIT:
Oraz:

Sam Mechner odciął się od tej gry:
"I'm not a fan of the artistic direction, or the violence that earned it an M rating. The story, character, dialog, voice acting, and visual style were not to my taste."
A to te słynne metalowe stringi:

Last edited:
  • Popieram
Reactions: SimonX

Grzyboslav

Aktywny forumowicz
Jade Empire i Civka IV, a spoza listy głos na Neverwinter Nights 2.

A z brakujących gier na liście: The Elder Scrolls IV: Oblivion, Hitman: Blood Money Company of Heroes, Heroes of Might and Magic V.

Będziemy mieć 13 zwycięzców z lat 1993-2005. Dorzucamy do tego klasyki typu Mario itp. Oczywiste klasyki. Dodatkowo zrobimy jeszcze jedną ankietę dla gier retro mniej oczywistych (Dizzy itp.), ciężko jest mi stwierdzić które zasługują na szansę a które nie. Potem robimy 2 półfinały i wielki finał.
A po wielkim finale będzie coś dla gier poza przedziałem 1993-2005, czyli dajmy na to forumowa retro gra roku (przed '93) i forumowa 'współczesna gra' roku (od 2006)?

Punkstyler

Badass
Będą gry sprzed 1993. Planuję tylko przedział 1000-2005. Założeniem było aby wybory miały wydźwięk sentymentalny. Jak ktoś chce pociągnąć temat dalej i robić głosowania dla nowszych gier to śmiało :) Chyba że mi się zmieni i zrobimy dla nowszych gier też. Zobaczymy.

Mexiss

Prezes
PSN
Astarr
XBL
Mexthar
Steam
Astarrpl
CoD 2 za filmowego FPSa, który swego czasu mega mnie nakręcił.
GOW - należę do tych co uważali GOW1>GOW2. Gra była obłędna. Swego czasu srogie 10/10
FEAR - Przełom pod względem grafiki, AI i fizyki. Szkoda tylko powtarzalnych lokacji, przez co szybko się nudziła. Jedna z moich ulubionych gier, których nigdy nie skończyłem. Po ostatnio ogranym Condemned myślałem o zabraniu się za FEAR. Kto wie... może będzie okazja :)

• Popieram
Reactions: MikeL

Grzyboslav

Aktywny forumowicz
Jade Empire i Civka IV, a spoza listy głos na Neverwinter Nights 2.

A z brakujących gier na liście: The Elder Scrolls IV: Oblivion, Hitman: Blood Money Company of Heroes, Heroes of Might and Magic V.

Będziemy mieć 13 zwycięzców z lat 1993-2005. Dorzucamy do tego klasyki typu Mario itp. Oczywiste klasyki. Dodatkowo zrobimy jeszcze jedną ankietę dla gier retro mniej oczywistych (Dizzy itp.), ciężko jest mi stwierdzić które zasługują na szansę a które nie. Potem robimy 2 półfinały i wielki finał.
A po wielkim finale będzie coś dla gier poza przedziałem 1993-2005, czyli dajmy na to forumowa retro gra roku (przed '93) i forumowa 'współczesna gra' roku (od 2006)?
Teraz się zorientowałem że myślałem że ankieta dot. 2006, a nie 2005 wypada ten dopisany Neverwinter Nights 2 i a tytuły brakujące na liście które wpisałem są z kolejnego roku. :)

salata

Stały bywalec
PSN
LupusSusurro
XBL
salata
Steam
salata
Dochodzimy do czasow gdzie selektywne podejscie do grania zaczynalo miec coraz wieksze dla mnie znaczenie. Mi sie wtedy ‘kariera’ rozwijala i pielegnowalem swoja pierwza prace w budzetowce, wiec czas na granie takze mialem, ale juz nie tyle ile chcialem. Ale co innego po 15 mozna bylo robic? Nie stac mnie bylo jeszcze na nowa konsole, ktora by na mnie czerwonym okiem smierci lypala, ani na ‘nowe centrum domowej rozrywki’ od Sony.

Brakuje mi kilku pozycji na liscie, jak pewnie kazdemy. Na co moge zaglosowac z otwartym sercem to CIV, RE4 i Jade Empire.

CIV to dla mnie esencja turowki I w zadna inna nie gralem tak dlugo. Tez po znanym schemacie z poprzednich czesci to bylo cos nowego. Trojka sie znudzilemm powtarzalnoscia i slabymi algorytmami. W czworce bylo poczuc ten skok w mechanice.

Resident to seria, dla ktorej kupilem NGC pod koniec jej zywota. Dobra jeszcze jako fan Gwiezdnych Wojen, takze dla Rogue Squadron II. Jednak to wlasnie Resident wywarl na mnie najwieksze wrazenie. Najpierw negatywne, bo przyzwyczajony do tych starych mechanik serii 2 i 3 i pieknego Zero ciezko bylo mi pojac co oni sobie mysleli przez pierwsze 10 minut. RE4 to byl taki wielki WTF na poczatku jak i po kazdej nastepnej godzinie immersji. Zerywanie ze schematami bylo takie odswierzajace, ze to chyba byla najlepsza gra roku, ktora w calosci kompensowala nie posiadanie wowczas PS2.

Jade Empire to takie zaskoczenie. Setting, klimat, postacie fabula, muzyka. Esencja Bioware. Lepsze niz Kotory. Grafika zrywala beret i nawet do tej pory pieknie to wyglada. Zaluje ze w wersji na wstecznej na XOX zachoala te czarne pasy.

Z tych co sie nie zalapaly nieszczesliwie do ankiety to:
Lumines, chociaz gralem rok pozniej
Quake 4

Z gier spoza listy to:
Stranger Wrath – no jak tak mozna o niej nie wspomniec nawet
Ridge Racer PSP, bylo mocno grane rok pozniej

Ksiaze piaskow, Splinter Cell jak Psychonautow odkladalem w czasie i tak im zostalo. Obecnie troche szkoda mi czasu wracac do tego, bo mam nadal inne gry ktore bardziej na to zasluguja. Chyba ze bede mogl sobie jakimis modami je sam odswierzyc i miec czas na taka zabawe.

PS. PS2 wtedy nie znosilem, bo nie moglem pograc w GoW, serie GT i DmC.

maxplastic

Stały bywalec
Jest to bardzo dziwny rok, gdyż grałem mało, konsoli nie miałem, PC powoli przestał wystarczać, miałem też mniej czasu. Zaczęło się to jakoś w 2004 roku, gdy miałem problem ze wskazaniem czegoś sensownego do ankiety - a teraz jest jeszcze trudniej. Przeglądam internet i naprawdę ciężko mi znaleźć i przypomnieć sobie gry, które ukończyłem. W wiele na pewno grałem, ale porzucałem, nie podobały mi się albo nie działały za dobrze. Np zawsze chciałem przejść słynne The Warriors od Rockstara, mam wersję na PS3 i PS4 cyfrową, ostatnio trochę grałem, ale wymiękłem na pewnym bezsensownym etapie. Pierwszą Yakuze kiedyś miałem na PS2, nie ruszyłem, aż przyszedł czas na Kiwami, które jest w kolejce - teraz gram w Zero, w końcu zacząłem serię. Podobnie SOTC, które czeka na PS4.

Tak więc trochę z braku laku oddaje dwa głosy na gry spoza ankiety - które akurat uważam za całkiem dobre i fajnie wspominam, zresztą tę pierwszą ukończyłem dopiero 3 lata temu. To będą:

1. Project Snowblind
2. Star Wars: Republic Commando

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
O, jakby było republic commando na liście to możliwe że bym zagłosował, choć w ogole nie jarają mnie starwarsy, to ta gra była swietna.
A Project Snowblind to dziwactwo, chyba nigdy nie skończyłem, bardzo dziwny wybór :D Zacząłem w to grać tylko dlatego że niby miały być jakieś nawiązania do Deus Exa, ale nie zauważyłem takowych.

Mexiss

Prezes
PSN
Astarr
XBL
Mexthar
Steam
Astarrpl
Snowblind to jedno z tych gorszych AA. Kolorowy Deus Ex. Mocne rozczarowanie.
Za to Quake 4 to był kawał świetnego singla. Q2 zawsze będzie w serduszku, a Q4 dostarczył mi kilku całkiem fajnych godzin gry. Pamiętam, że ostatni boss to był śmiech na sali, a cała gra była średniakiem... który mi mocno zaskoczył. Praktycznie identycznie było kilka lat później z Rage :)

Danio

Prezes
PSN
arahjista
Steam
Danio237
Moim zdaniem Warrior Within odeszło mocno klimatem od jedynki, ktora byla bardziej baśniowa
W 100% masz rację, ale to moja ulubiona część i z powodu tego, że zagrałem w nią jako pierwszą w serii to taki właśnie klimat PoPa uważam za ten "prawilny". A metalowe stringi, gitarowy soundtrack, emo mhrok i DAHAKA są zajebiste! Jak oglądałem teraz ten filmik, który wrzuciłeś i książę krzyknął do złej baby "YOU BITCH!" to momentalnie uśmiech u mnie na twarzy. :D Jezu, jakie to głupie, ale jakie jednocześnie wspaniałe!
Hitman: Blood Money
Ten Hitman to rok 2006. Ma @Punkstyler szczęście, bo nie wybaczyłbym jego pominięcia. ;)
A Project Snowblind to dziwactwo, chyba nigdy nie skończyłem, bardzo dziwny wybór :D Zacząłem w to grać tylko dlatego że niby miały być jakieś nawiązania do Deus Exa, ale nie zauważyłem takowych.
E, nie była taka zła ta gra. Spoko FPS, bardzo podobały mi się te różne moce jak spowalnianie czasu czy niewidzialność. Ale gdybym w Kolekcji Klasyki nie miałbym jej w pudełku razem z Deus Exami to w życiu by mi się nie skojarzyły. Obie to Sci-Fi. I to tyle podobieństw, a sprzedawali ją jakby była kontynuacją serii:

Teraz w sumie da się znaleźć kolejne podobieństwo, bo sekwencja początkowa jest praktycznie taka sama jak w Deus Ex: Human Revolution. Ale w 2005 roku Piotr Fronczewski z ekipą nie mogli tego wiedzieć. ;)

Moje typy:
1. Splinter Cell: Chaos Theory - najlepszy Sam Fisher, wspaniała gra, takich skradanek już się nie robi... W zasadzie niemal w ogóle skradanek się dzisiaj nie robi. :cry: Niektóre ruchy które dodali w tej części to była poezja, mega przeskok względem poprzednich części. No i jeszcze to cudowne multi w którym spędziłem setki godzin. ❤❤❤/10
2. Prince of Persia: Dwa Trony - super jak każda odsłona trylogii. Niestety porzucono tutaj mroczniejszy klimat i soundtrack, ale dalej - po prostu klasa, ideał gry przygodowej dla mnie. Sekwencje QTE (zabójstwa po cichu) i ucieczki rydwanami były super dodatkiem, choć pod pewnymi względami system walki był uboższy niż w Duszy Wojownika (mniej ciosów). Tak czy siak - mega tytuł.
3. Need for Speed Most Wanted (głos spoza listy) - gdybym w końcu zagrał to pewnie byłby tu Devil May Cry 3, ale jeszcze nie wziąłem się porządnie za to, więc z biedy wstawię coś w co grałem dużo, choć nie powiem żeby było wybitne. Po prostu fajna ścigałka, chyba moja pierwsza z takich lepszych (tzn nie typu Maluch Racer 2 itd ;) ).

• Popieram
Reactions: gseed

Arcybibosz

Prezes
1. DMC3 - ta gra jest tak kozacka, że dzisiaj gram z takimi wypiekami jak te 15 lat temu. Slasher ostateczny i najlepsze ost w serii.

2. RE4 - najlepszy i najświeższy Resident, pocztówka z czasów kiedy to Japończycy potrafili ustanawiać nowe standardy.

3. Time Spliters: Future Perfect - kampania fabularna z potężnym jajem, skokami w czasie i parodią Vina Diesla jako głównego bohatera. Nie mówiąc już o multi na split-screenie w które z kumplem kłóciliśmy dłużej niż ja dzisiaj gram w cokolwiek po sieci. Mój ulubiony FPS na konsolach.

Tak patrzę na listę i za skandal uznaję nie wrzucenie Dragon Quest VIII. Głosowałby zamiast residenta, a tak ląduje w honorowej wzmiance.

Kolejność miejsc przypadkowa.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Sialala

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
W 100% masz rację, ale to moja ulubiona część i z powodu tego, że zagrałem w nią jako pierwszą w serii to taki właśnie klimat PoPa uważam za ten "prawilny".
Niestety prawo pierwszych połączeń działa. Znam ludzi uznających tłumaczenia. Łozińskiego za prawilne bo czytali je pierwsze.
Książę Persji krzyczący "you bitch" to jest gwałt na spójności świata gry i charakteru księcia, jakbyś najpierw zagrał w Sands of Tiime to byś to wiedział ;)
Ubi wiedziało co robi, bo WW sprzedał się lepiej mimo gorszych ocen.

Sparrow

Stały bywalec
PSN
wrobelmon
XBL
wrobelmon
Steam
wrobelmon
NFS MW to w Polsce jest chyba trochę kultowa gra, zapytajcie Klocucha ;). Trochę szkoda, że brak jej na liście do głosowania.
Jakiś taki meh ten rok w porównaniu z poprzednimi, ale były fajne gry, choć we wszystkie grałem po latach, bo w 2005 nie grałem w nic.

1. NFS MW ale że nie ma na liście to legitna jedynka przypada...
1. Shadow of the Colossus za smutne oczy kolosów (grałem w remaster na PS3)
2. God of War za najlepszą wariację mitologii greckiej od czasu Parandowskiego (grałem w remaster na PS3)
3. Resident Evil 4 za świetne przeniesienie serii w TPP (grałem kilka lat później na PC)

Honorable mention leci dla GTA: Liberty City Stories, bo w 2005 roku GTA w kieszeni rozwalało mózg na kawałki. Ze 2 lata później kolega miał PSP to mu zazdrościłem jak cholera.

O, jeszcze Midnight Club 3 wyszedł w 2005, też dobra gra była!

• Popieram
Reactions: Sialala