[ANKIETA] - 2000 - Forumowa Gra Roku

Forumową grą roku 2000 powinna zostać? (Do oddania 3 głosy)

• Baldur's Gate II: Shadows of Amn

Votes: 16 25.4%
  • The Sims

Votes: 11 17.5%
  • Hitman: Codename 47

Votes: 6 9.5%
  • SSX

Votes: 3 4.8%
  • Colin Mcrae Rally 2.0

Votes: 23 36.5%
  • Thief II: The Metal Age

• Soldier of Fortune

• MDK2

Votes: 1 1.6%
  • Star Wars Episode I: Racer

Votes: 5 7.9%
  • The Legend of Zelda: Majora's Mask

Votes: 1 1.6%
  • Shogun: Total War

• Deus Ex

Votes: 15 23.8%
  • Diablo II

Votes: 31 49.2%
  • Icewind Dale

• American McGee’s Alice

Votes: 2 3.2%
  • Marvel vs Capcom 2

• Final Fantasy IX

• Tony Hawk's Pro Skater 2

Votes: 22 34.9%
  • Command & Conquer: Red Alert 2

Votes: 9 14.3%
  • Resident Evil Code: Veronica

Votes: 2 3.2%

• Total voters
    63
  • Poll closed .

Punkstyler

Badass
Witaj, podróżniku w czasie!
Wszyscy obecnie boją się koronawirusa. W pierwszej sekundzie roku 2000 miał zaś nastąpić kataklizm spowodowany pluskwą milenijną. Komputery miały przestać działać, banki zawieszać działalność a sygnalizacja świetlna ogłupieć. Nic takiego się nie stało, a przynajmniej nie w takiej skali jaką straszono. Wszystkie oczy skierowane były znów na Japonię, gdzie w marcu miała być premiera PS2. Konkurencja też miała powody do zadowolenia. Rynek PC kwitł, a na wykresach Nintendo sprzedaż Gameboya i Gamebya Color przekroczyła magiczne 100 milionów egzemplarzy. Zmartwienia miała tylko Sega, której Dreamcast nie sprzedawał się tak dobrze jak zakładano. W Polsce zaś świętowano wręczenie Oscara dla Andrzeja Wajdy za całokształt twórczości, a jakiś szczęśliwiec jako pierwszy wygrał 500 000 zł w milionerach. Co zaś w naszym giereczkowie? Rok sporych wydatków, nie tylko na gry. Pechowcy zaufali Microsoftowi i zainstalowali Windowsa 2000, jedną z najgorszych edycji systemu w historii. Inni zbierali pieniążki na pierwsze procesory Pentium 4, które potrafiły osiągać zawrotne 2Ghz. Jeszcze inni odkładali każdy grosz aby w listopadzie kupić PS2. Niektórzy szczęśliwcy byli w stanie sprowadzić ten sprzęt wcześniej, zza oceanu. Nazywaliśmy ich królami osiedla...

Kryterium oceny?
Całkowicie dowolne. Możemy oceniać na zasadzie : Najlepsza, najładniejsza, najbardziej innowatorska, przełomowa, taka w którą z kumplem przegrałem setki godzin, najcieplej wspominana, pierwszy oryginał... Kto jak woli.

Do oddania każdy ma 3 głosy!!! (oddajemy je przez miesiąc)*
* - jest możliwość zmiany głosów. Zostawiam to, bo niektórzy oddają jeden głos a potem się orientują, że można trzy :)
Głosujemy przez miesiąc.

Dlaczego takie gry a nie inne?
To tylko moje zdanie. Starałem się wybrać gry ważne, i popularne w Polsce, a także zróżnicować listę pod kątem gatunków.

Lista wyróżnionych, które nie załapały się na listę: Nox, Strider 2, Dead or Alive 2, Spider-Man, TimeSplitters, Parasite Eve II, MechWarrior 4: Vengeance, Giants: Citizen Kabuto, Perfect Dark, Jet Set Radio, Need for Speed: Porshe Unleashed, Sacrifice.

Nominowani:

Baldur's Gate II: Shadows of Amn

The Sims

Hitman: Codename 47

SSX

Colin Mcrae Rally 2.0

Thief II: The Metal Age

Soldier of Fortune

MDK2

Star Wars Episode I: Racer

The Legend of Zelda: Majora's Mask

Shogun: Total War

Deus Ex

Diablo II

Icewind Dale

American McGee’s Alice

Marvel vs Capcom 2

Final Fantasy IX

Tony Hawk's Pro Skater 2

Command & Conquer: Red Alert 2

Resident Evil Code: Veronica

Punkstyler

Badass
Chrono Cross nie ma, bo się pominęło przy kopiowaniu z listy. Problemem jest to, żę trzeba się zamknąć w 20 tytułach. Gdybym wywalił którąkolwiek z pozycji z listy to byłby większy płacz. Najbliżej wypadnięcia z topki były MDK i Colin, ale MDK 2 to moja ukochana gra, więc raz na X głosowań pozwoliłem sobie na małą prywatę, a Colin 2 to jedna z najlepszych części tej świetnej serii, która powinna dostać szansę w ankiecie. Zaraz ktoś wleci, że Pokemon Stadium 2 brakuje i jego ukochanej Daikatany.

knur

Moderator globalny
1) Diablo 2, co prawda nie grałem już tak zaciekle jak w jedynkę, ale swoje godziny się utopiło
2) Baldur 2, następca kultowego rpg, równie dobry jak część pierwsza
3) Colin 2, rywalizacja z kolegami, kto szybciej przejedzie daną trasę

4) SoF i podziwiane rozczłonkowanych ciał
5) Alicja też mega klimacik no i bardzo grywalna
6) Icewind Dale - baldur w sosie diablopodobnym

gseed

Badass
Najbliżej wypadnięcia z topki były MDK i Colin
Mógł wylecieć SW Racer, przecież to straszny przeciętniak był.

Pokemon Stadium 2 brakuje i jego ukochanej Daikatany.
Problem jest taki, że Daikatana była uber crapem, a Vagrant Story czy Chrono Cross uznawane są za jedne z najlepszych gier na PSX. A Perfect Dark to samo.

Ja wiem, że wszystkiego nie da się zmieścić, ale niektóre wybory są bardzo wątpliwe, a brakuje ewidentnych hitów.

Gregys

Badass
Diablo 2 - to podadczas lan party z udziałem tej gry narodził się klan Masters of Pizzas. Ileż nieprzespanych nocy, siedząc po turecku na dywanie u kolegi.
C&C: RA 2 - ciągle jeszcze uwielbiałem RTSy
Deus Ex - bo był obietnicą czegoś nowego, chociaż nigdy tej gry nie skończyłem.

Sparrow

Stały bywalec
PSN
wrobelmon
XBL
wrobelmon
Steam
wrobelmon
THPS2 bez zastanowienia, jedna z moich ulubionych gier w ogóle. No i Colin teżbył w dechę. Trzeci typ dałbym NFS Porsche w które pierwszy raz zagrałem w ubiegłym roku i to jest nadal świetna gra, więc tym lepsza musiała być w 2000.

l0s r0b3rt0s

Stały bywalec
PSN
pernaq
XBL
l0s r0b3rt0s
Steam
l0s r0b3rt0s
Dla mnie zwycięzca jest tylko jeden w tym roku - Diablo II. Ależ to wtedy wyglądało, jaki tam był klimat, a jakie przerywniki. Ileż ja tam godzin spędziłem to nie zliczę. Sam, ze znajomymi i robiąc innym speedruny na battle.netcie. Kiedyś nawet w jakimś sezonie byłem w top 100, także było poważnie.

Na podium załapały się też Red Alert 2 i Simsy. RA2 wspominam bardzo dobrze za humor i tempo rozgrywki, grałem w to jeszcze wiele lat po premierze. No a Simsy to wiadomo - mogłem za młodu spróbować dorosłego życia! Zostać przestępcą, zbudować dom i grać w grę w grze! 😅

Zaraz za podium Tony Hawk.

A Baldur i Deus Ex zupełnie wtedy nie zaskoczyły...

gseed

Badass
Nie licząc pozycji ankietowych i trzymając się dat oryginalnych premier, moje typy wyglądają tak:

1. Driver 2. Spędziłem przy niej dużo więcej czasu niż przy jedynce. Była to lepsza i gorsza gra równocześnie, ale do czasu GTA III nie widziałem nic lepszego w temacie jazdy autem po mieście.

2. Vagrant Story. Jeden z niewielu jRPG, które mi podeszły. Nigdy tego nie skończyłem, bo było dla mnie za trudne. Ale klimat miażdżył. Natomiast realizacja czy grafika to szczyt możliwości PSX.

3. Colin 2.0 Obok Grań Turismo najlepsza ścigała tamtych czasów. Regularnie jeździłem sobie cały sezon.

4. Tenchu 2. Męczyłem to strasznie długo, bo było dość trudne. Uwielbiałem te grę i ja nienawidziłem równocześnie.

5. THPS2. Nie jest to mój ulubiony Tony Hawk (3 rządzi), ale spędziłem tak masę czasu no i dzięki tej grze chyba zacząłem słuchać rocka.

6. Deus Ex. Zagrałem prawie dekadę po premierze i to na PS2. Nie ukończyłem, ale pamietam, ze zrobiło to na mnie ogromne wrażenie nawet w 2008 czy 09.

SimonX

Mieszkaniec forum
PSN
sbronko
XBL
SimonX PL
Steam
sbronko
SW
SW-5547-7535-5789
Znowu zero problemów z wyłonieniem trójki :)

Colin 2 - totalna miazga, już w jedynce miałem pełno godzin, dwójka była dużym skokiem graficznym, i miała mega grywalność. To wtedy pokochałem gry samochodowe, a w szeczególności rajdowe. Wielokrotne pokonywanie OSów i obowiązkowe podziwianie replaya po każdym :)
W bonusie sesje w mistrzostwa z kuzynem grane na zmianę. Piękne czasy.

Baldurs Gate 2 - klasyka crpg, fantastyczna przygoda, która mnie wciągnęła na wiele godzin. I z której praktycznie nic nie pamiętam :D

Deus Ex - chyba mój pierwszy rpg fps, pamiętam, że z niezłym fabularnym twistem. Wsiąknąłem poważnie w ten tytuł i byłem nim zachwycony, pamiętam do dziś.

• Popieram
Reactions: gseed

aZiss

Aktywny forumowicz
Diablo 2, Icewind Dale i Red Alert - gry, przy których spędziłem dni, a nawet miesiące. Gry kupione w pudełkach, w oryginale. Brakuje jeszcze NOX z nowatorską fabułą :) - niedawno pokazywałem go synowi. Chwilę chętnie zagrałem. Tak ... Diablo 2 i NOX będą grane do pojawienia się
Divine Divinity w 2002 roku. Red Alert - król LAN party i Icewind Dale na późne wieczory.

cB2

Junior
Diablo 2 wraz z dodatkiem za wspaniałe wspomnienia, tysiące godzin gry, specjalne umawianie się na sesje i przenoszenie do jednego domu/mieszkania 3 komputerów łączenie po sieci i granie przez całe wolne weekendy, za to, że kiedyś Twórcom naprawdę się chciało optymalizować, pracować nad danym tytułem ta gra z dodatkiem działała miesiącami u mojego dobrego kolegi na komputerze poniżej minimalnych wymagań! A w dodatku mody do tej gry, które nawet teraz w 2020 ośmieszają większość dostępnych Hack'and'slash konkurencji na rynku.

Thief II: The Metal Age za przyjemną rozrywkę na pojedynczego gracza, ciekawą fabułę i właściwie z trzecią częścią Thief: Deadly Shadows był dla mnie jedynym takim przypadkiem, że za każdym razem chciałem wracać do tej samej historii po czasie.

The Sims nigdy nie sądziłem, że będę tak dobrze bawił się "elektronicznym" domem lalek.

Rudy_Rydz

Mieszkaniec forum
1. Colin McRae Rally 2.0 - mimo wielu lat na karku gra dalej jest najlepszą odsłoną serii. Lubię sobie do niej co jakiś czas wracać i dalej tak samo świetnie się bawię. Swego czasu robiła ogromne wrażenie modelem jazdy, modelem zniszczeń czy tras. Nie można zapomnieć o Hołowczycu jako pilocie i tym świetnym intrze:

Aż chyba sobie znowu pogram. :D
2. Tony Hawk's Pro Skater 2 - podobnie jak w przypadku Colina, tak i tutaj druga część jest tą najlepszą. Hangar będę pamiętał do końca życia, a mimo, że nie byłem zbyt dobry w ciosaniu dużych sum punktów to i tak bawiłem się znakomicie i z chęcią skreślałem kolejne zadania z listy.
3. The Sims - chyba nie znam osoby, która by w Simsy nie grała. Nawet niedzielni gracze sięgali po ten tytuł i zatracali się na długie godziny, podobnie jak ja. Najlepsze jest to, że gra dawała niesamowitą frajdę w tworzeniu własnego domu i urządzaniu go bez znaczenia czy się grało z kodami czy bez. Kiedyś trzeba będzie zrobić powrót z wszystkimi dodatkami.

• Popieram
Reactions: MikeL

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Paste znam. Ale nigdy żadnych Simsow nie miałem zainstalowanych na dysku. Szanujmy się! ;)

PS. W innym wariancie goblin malarz:

"Painting Goblin"
"Every time I play The Sims, I start my family with a painting goblin. I make him/her morbidly obese with green skin. I make sure to give him the following traits: likes to be alone, likes art, hates the outdoors.

"The first thing I do, once I have enough money, is build a small room in the basement, send him down there, and then remove the stairs. I set him up in a tiny little area with only an easel, a toilet, a refrigerator, a bed, a shower, and a trash bin.

"All he does all day is paint. That' s it. He paints and paints and paints and paints.

"Eventually his paintings become very good and worth a lot of money. Every few minutes I go downstairs and sell whatever painting he has finished, and then I return to playing the game. My family always ends up feeling blessed because of their fortune, and they never find out about the horrible secret living beneath their home."

Last edited:

Furio

Mieszkaniec forum
Steam
furio2000
Musiałem mieć jakiś mały Blackout growy w okolicach 2000 roku (miałem wtedy 19 lat, więc pewnie w głowie inne rzeczy niż gierkowanie), ale czasem łupałem w Tony Hawka, Star Wars Racera i Icewind dale'a. Reszty z tych gier praktycznie nie tknąłem, za wyjątkiem SSX'a czy Colina.