[ANKIETA] 1994 - Forumowa gra roku!

Forumową grą roku 1994 powinna zostać? (Do oddania 3 głosy)

• DOOM II

Votes: 20 36.4%
  • Donkey Kong Country

Votes: 4 7.3%
  • Earthbound

Votes: 0 0.0%
  • Earthworm Jim

Votes: 5 9.1%
  • Warcraft: Orcs & Humans

Votes: 19 34.5%
  • System Shock

Votes: 13 23.6%
  • Heretic

Votes: 9 16.4%
  • UFO: Enemy Unknown / X-COM: UFO Defense

Votes: 18 32.7%
  • Need For Speed

Votes: 17 30.9%
  • Alien VS Predator

Votes: 4 7.3%
  • Tekken

Votes: 7 12.7%
  • King's Quest VII

Votes: 0 0.0%
  • Theme Park

Votes: 6 10.9%
  • Jazz Jackrabbit

Votes: 2 3.6%
  • Star Wars: TIE Fighter

Votes: 9 16.4%
  • Wing Commander III: Heart of the Tiger

Votes: 1 1.8%
  • 7 Dní a 7 Nocí / 7 Dni 7 Nocy

Votes: 1 1.8%
  • Final Fantasy VI

Votes: 5 9.1%
  • The Incredible Machine 2

Votes: 3 5.5%
  • Kajko i Kokosz

Votes: 7 12.7%

• Total voters
    55
  • Poll closed .

Sialala

Dzban Sierpnia 2019
Moj pierwszy pecet na wypasie to bylo 486DX4 120MHz z 4MB RAMu. Rok 1994. Wszystkie gry z 1994 roku odpalal w maksymalnych detalach, chociaz juz wtedy dostepne byly pierwsze Pentium 90, ale ich cena byla zaporowa, a wydajnosciowo w wiekszosci zastosowan bylo slabsze od tego AMD 486 ktorego mialem. Dopiero jak przyszla era Windowsa to Pentium pokazal pazur.

snow-man

Nowy Forumowicz
PSN
sniegowy2010
Steam
nie pamiętam
Zostało kilka dni do końca ankiety. Dziwi mnie brak głosów na Kings Quest VII, dla mnie najlepszą odsłonę serii.
ZTCP gra wymagała naprawdę dobrego sprzętu i nie mam na myśli tylko procesora. Potrzebny był CD-ROM oraz karta SVGA. Osobiście grałem w nią po kilku latach zapewne w jakimś "Gold Edition" czy innym tanim wznowieniu i pamiętam tylko że "rewolucyjny" interfejs mnie odrzucił.

Zresztą czy po latach przygodówki stały się markami? Czy kolejne pokolenie je zna? Albo czy jest w stanie w nie zagrać? Jak taki King's Quest ma konkurować z DOOM, NFS czy Final Fantasy?

Punkstyler

Stały bywalec
ZTCP gra wymagała naprawdę dobrego sprzętu i nie mam na myśli tylko procesora. Potrzebny był CD-ROM oraz karta SVGA. Osobiście grałem w nią po kilku latach zapewne w jakimś "Gold Edition" czy innym tanim wznowieniu i pamiętam tylko że "rewolucyjny" interfejs mnie odrzucił.

Zresztą czy po latach przygodówki stały się markami? Czy kolejne pokolenie je zna? Albo czy jest w stanie w nie zagrać? Jak taki King's Quest ma konkurować z DOOM, NFS czy Final Fantasy?
Każdy głosuje według swojego uznania. Skoro KiK ma kilka głosów, to czemu KQ7 miałby nie dostać? To świetna gra była.

Puchacz

Padawan
Kiedyś to było.
Niby to takie wyśmiewane stwierdzenie ale taka jest prawda. Kiedyś postęp w grach (np. pierwsze gry na CD, Warcraft vs Warcraft 2 i taki bajer jak grupowe zaznaczanie jednostek) czy w grafice (akceleratory, np. 3DFX!) albo w muzyce (SB live) był ogromny. Dzisiaj to się nic nie zmienia, grafika to ewolucja, reszta się rozwija niewiele (full hd vs qhd = ziew) albo wręcz się cofa (upraszczanie wszystkiego). Bajery jak VR to niższa, która nikogo. W sumie smutne czasy. Kiedyś to było...

snow-man

Nowy Forumowicz
PSN
sniegowy2010
Steam
nie pamiętam
Każdy głosuje według swojego uznania. Skoro KiK ma kilka głosów, to czemu KQ7 miałby nie dostać? To świetna gra była.
Ale ja nie neguje że KQ VII to świetna gra. KiK przy nim to archaiczny twór ;) Nie tylko oprawą A/V, ale każdym innym aspektem. Zwróciłem tylko uwagę, że gra wymagała komputera o podzespołach, które prawie nikt wtedy nie miał, a jak już miał to nie był dobry czas dla przygodówek. Według mnie dlatego słabo został w pamięci.

Do tego Kajko to sentyment, bo to była komputerowa wersja naszego polskiego najpopularniejszego komiksu :)

• Popieram
Reactions: Punkstyler

Punkstyler

Stały bywalec
Ankieta została zakończona. Rzutem na taśmę statuetkę zgarnia po raz kolejny ID Software.

3. UFO: Enemy Unknown - 18 głosów / 32,7 %
2. Warcraft: Orcs & Humans - 19 głosów / 34,5%
1. DOOM II - 20 głosów / 36,4%

Tuż za podium znalazł się NFS. Jak widać w tym roczniku walka była dożo bardziej zacięta niż poprzednio.

snow-man

Nowy Forumowicz
PSN
sniegowy2010
Steam
nie pamiętam
Ankieta została zakończona. Rzutem na taśmę statuetkę zgarnia po raz kolejny ID Software.

3. UFO: Enemy Unknown - 18 głosów / 32,7 %
2. Warcraft: Orcs & Humans - 19 głosów / 34,5%
1. DOOM II - 20 głosów / 36,4%

Tuż za podium znalazł się NFS. Jak widać w tym roczniku walka była dożo bardziej zacięta niż poprzednio.
Nic dziwnego, dokładnie na te 3 tytuły oddałem głos.
To teraz czekamy na zestawienie jakiegoś "gorszego" roku ;)