Android - wybór telefonu

hadxmen

Mieszkaniec forum
Jakiś czas temu kupiłem OnePlus 7T Pro, bo krew mnie zalewała od służbowego A50, a OP6 sprzedałem, bo potrzebowałem kasy na gwałt. Jeśli chodzi o aparat to jest duzo lepszy niż w 6tce.

[/URL]

Last edited:

Gregys

Badass
Ja raczej celuję w OP7T (bez pro), tylko wciąż się nie mogę przekonać do wielkości tego telefonu. Warto dorzucić te 600 PLN do wersji pro?

edyta: Widzę pro w fajnej promocji na gearbest, można zaufać temu sprzedawcy? Jak z ewentualną gwarancją, albo cłem/VATem?

hadxmen

Mieszkaniec forum
To są praktycznie identyczne telefony, 7 Pro i 7T Pro to telefony ogromne, 7T jest bardzo miły w użytkowaniu ze względu na ramki. Ma również 90Hz! Ogólnie ekran w OnePlus 7t Pro to definitywnie najlepszy ekran jaki widziałem w smartfonie. W 7T też jest doskonały, ale ma łezkę!

7T Pro wziąłem, bo jarałem się ekranem bez wcięcia i ogólnie jestem zachwycony, ale to duże bydle. Simplex narzekał na wagę, mi nie przeszkadza.

Zdjęcia robiłem zwykłym aparatem (GCam nie działa tak dobrze jak na OP6) z ręki.

Bałem się baterii, ale z włączonym LTE, BT, dual sim, pakietem danych wystarcza mi spokojnie na dzień, pod wieczór zostaje 40-60%. Czasem dwa dni go nie ładowałem. Ładowanie jest błyskawiczne - nie podłączam telefonu na noc praktycznie wcale, a siedzi sobie w ładowarce rano po przebudzeniu z 20-30 minut. Korzystam z rozdzielczości 3200x1440 w 90Hz.

Przy używaniu nawigacji bateria już wyraźnie spada, ale większość osób ma ładowarkę w aucie :).

OnePlus spokojnie powinien wystarczyć na kilka lat - 6ka, którą sprzedałem koledze dalej działa jak nowa, choć użytkowałem ją od premiery. Jego dziewczyna przesiadła się na niego z S7 Edge i jest zachwycona.

Nie brałem drogiego telefonu z Chin. Poszukaj u nas:
7t był ostatnio na OleOle za 1999zł

Na OnePlus 7T nie zdecydowałem się tylko ze względu na to, że jakaś partia miała problemy z ekranem podobne do S10 z premiery i Huawei Mate 20 Pro (jakieś poświaty czy coś). Przy zamówieniu przez neta i prawie zwrotu można zaryzykować. Jarałem się jednak dodatkowo ekranem bez ramek i jakoś padło na 7T Pro :p.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Gregys and Simplex

Vuko Drakkainen

Mieszkaniec forum
PSN
VukoDrakkainen
Widzę pro w fajnej promocji na gearbest, można zaufać temu sprzedawcy? Jak z ewentualną gwarancją, albo cłem/VATem?
1. Można, dzisiaj dostałem telefon, z którego właśnie piszę, czyli wszystko okej.
2. Gwarancja sklepu to rok, ale to chińska gwarancja więc mam nadzieję, że nie będę jej musiał sprawdzać.
3. Brak dodatkowych opłat (przynajmniej jest tak przy przesyłce priority line, która trwa długo (czyt. 16 dni), ale jest za darmo).

knur

Moderator globalny
Widzę pro w fajnej promocji na gearbest, można zaufać temu sprzedawcy? Jak z ewentualną gwarancją, albo cłem/VATem?
Tak jak napisał Vuko, jak dasz priority line, to cła nie powinno być, jak będzie to zawsze możesz nie odebrać przesyłki i wystąpić o zwrot kasy, ewentualnie później z nimi walczyć o zwrot nadpłaty. Płacić tylko paypalem, łatwo odzyskać kasę w razie co (pół roku a złożenie u nich reklamacji odnośnie transakcji), bo stoją po stronie kupującego.
Gwarancja chińczyka to rok, ale rzadko się zdarza, że oddadzą całą kasę albo nowy telefon, przeważnie zwrot części środków + zniżka na nowy zakup.
Jak różnica w cenie nie jest duża, to jednak polecam takie rzeczy kupować u nas, ewentualnie amazon. Jednak 24m rękojmia jest przyjemną perspektywą, w razie co.

• Popieram
Reactions: scooby666

hadxmen

Mieszkaniec forum
Odnośnie jeszcze OnePlus 7t Pro. Nie wiem jakim cudem bateria trzyma aż tak nieźle jak na parametry i ustawienia ekranu. W Samsungu A50 często pod koniec dnia wprost mi energii brakowało. Tu 1.5 dnia bez najmniejszego stresu.

Muzi

Mieszkaniec forum
Prawda jest gdzieś pośrodku tego co pisze @hadxmen, a niektórymi recenzjami online, które mówią, że bateria w 7t pro trzyma tak sobie. Jest na pewno na cały dzień ( nawet przy 90hz ), jak mój Note 9. Zresztą zużycie baterii zależy od zbyt wielu czynników indywidualnych.

W tym roku będzie wysyp telefonów z 90 i 120 hz, więc zobaczymy jak sobie poradzą z zużyciem baterii wszyscy. Niestety plotki mówią, że OnePlus 8 pro ma już nie posiadać wysuwanego aparatu ( pewnie ze względu na to, ze będą chcieli zrobic ip68 ), a co za tym idzie będzie kropka na ekranie a la s10 czy note 10. Szkoda.

Największy śmiech będzie jednak z Apple jeśli nie pozbędą się tego ogromnego nocza :)

Last edited:

hadxmen

Mieszkaniec forum
Ja jestem bardzo zadowolony, przy dual sim, BT, lokalizacji i synchronizacji maila ok 40h na luzie to bardzo zadowalający mnie wynik. Z gier odpalam tylko Crash Royale i czasem Coda. Po 12h w pracy mam zawsze ok 60% naładowania, w A50 na tych samych ustawieniach czasem musiałem ładować w pracy telefon. Różnica jest kolosalna. Nie wspominając już o samym czasie ładowania :).

MikeL

Stały bywalec
Warto w tej promocyjnej cenie wymienić LG G3? Z tego ostatniego wciąż jestem zadowolony, poza tym, że bateria już trochę nie domaga i padło mi wyjście słuchawkowe. ;)
Zastanawiają mnie trochę proporcje tego telefonu i to wcięcie ekranu na aparat.

tomee

Aktywny forumowicz
U mnie podobnie, przez lata się wstrzymywałem, bo a to lepszy dźwięk na słuchawkach, a to nie chciało mi się parować ale kupiłem ostatnio jakieś chińczyki i nie rozstaję się prawie z nimi, nie zdawałem sobie sprawy, że takie to wygodne.

MikeL

Stały bywalec
Mam słuchawki od chińczyka, ale trzymają ok. 2h 40 min., a na rower to za krótko (nie da się całej Rozgrywki wysłuchać). ;) A tej Motki nie kupiłem w końcu. Widzę, że znowu jest w promocji, tyle że wtedy kosztowała 599 zł, a teraz 699 zł, phi! :)

knur

Moderator globalny
Miałem wcześniej bezprzewodowe z kablem, nie ma w ogóle startu do całkowicie bezprzewodowych, nie ten wymiar swobody. :)
No chyba, że ktoś chce słuchać bez przerwy ponad 3h to wtedy faktycznie, takie bez baterii schowanej w pilocie na kablu się nie obędzie. Ja tylko na dojazdy do/z pracy więc nawet nie zdążę ich wyładować w ciągu dnia.

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
A dla mnie bez kabelków nie mają sensu, bo ja sobie noszę je zawieszone na szyi i jak potrzebuję to wkładam do ucha. Nie będę za każdym razem wyciągał i chował do etui jak zwierzę ;)
(jestem przekonany że takie bez kabelka to bym natychmiast zgubił, zwłaszcza że nawet raz udało mi się zgubić takie na kabelku).

Srebrny_Lis

Badass
PSN
orson1234
Steam
maszyna do pisana oto czym jest pc
Też tak mam. Idę sobie przez miasto, wchodzę do sklepu i potrzebuje się komunikować, wieszam po prostu na szyi.

No i najważniejsze czyli wypadanie z ucha, np przy treningu gdy się pocisz. Tu wypada i cyk wkładasz, a tak to z ziemi podnosisz

knur

Moderator globalny
A dla mnie bez kabelków nie mają sensu, bo ja sobie noszę je zawieszone na szyi i jak potrzebuję to wkładam do ucha. Nie będę za każdym razem wyciągał i chował do etui jak zwierzę ;)
(jestem przekonany że takie bez kabelka to bym natychmiast zgubił, zwłaszcza że nawet raz udało mi się zgubić takie na kabelku).
Ja wkładam w domu i wyjmuję w pracy (zboczeniec!). Jak chcę z kimś pogadać to nie muszę ich zdejmować, akurat dobrze słychać mimo, że to pchełki. Idealnie mi siedzą w uchu, jak wyciągam, to nieraz się gumka potrafi wywinąć na drugą stronę, taki zasys. ?

knur

Moderator globalny
W momencie, kiedy rozmówca nie musi powtarzać tego co mówi i nie słyszy co chwilę "co?" to jest ok. :p
Serio, dla mnie brak kabla to gamechanger (najgorszy jest ten pilocik z baterią, który się zaczepia i ogólnie wkurwia), nawet kosztem znieważenia kogoś, mówiąc do niego w słuchawkach!

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
No właśnie nie chodzę na czworakach jak zwierzę szukając słuchawki która mi wypadła :p
Potrzebuję wyjąć słuchawkę, to nie musze jej wkładać do kieszeni albo do etui. Same plusy.

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Uszy mam dobre, ale można o coś zahaczyć albo przypadkiem wyrwać i klops.
No i czas działania na baterii to straszna bieda. Moje trzymają 5-7h na luzie.

To jak wyjmujesz słuchawkę, to pozwalasz jej tak se dyndać, jak kutas?
A jak nosisz złoty łańcuch na szyi to Ci dynda?