Android - wybór telefonu

hadxmen

Mieszkaniec forum
Jakiś czas temu kupiłem OnePlus 7T Pro, bo krew mnie zalewała od służbowego A50, a OP6 sprzedałem, bo potrzebowałem kasy na gwałt. Jeśli chodzi o aparat to jest duzo lepszy niż w 6tce.

[/URL]

Last edited:

Gregys

Badass
Ja raczej celuję w OP7T (bez pro), tylko wciąż się nie mogę przekonać do wielkości tego telefonu. Warto dorzucić te 600 PLN do wersji pro?

edyta: Widzę pro w fajnej promocji na gearbest, można zaufać temu sprzedawcy? Jak z ewentualną gwarancją, albo cłem/VATem?

hadxmen

Mieszkaniec forum
To są praktycznie identyczne telefony, 7 Pro i 7T Pro to telefony ogromne, 7T jest bardzo miły w użytkowaniu ze względu na ramki. Ma również 90Hz! Ogólnie ekran w OnePlus 7t Pro to definitywnie najlepszy ekran jaki widziałem w smartfonie. W 7T też jest doskonały, ale ma łezkę!

7T Pro wziąłem, bo jarałem się ekranem bez wcięcia i ogólnie jestem zachwycony, ale to duże bydle. Simplex narzekał na wagę, mi nie przeszkadza.

Zdjęcia robiłem zwykłym aparatem (GCam nie działa tak dobrze jak na OP6) z ręki.

Bałem się baterii, ale z włączonym LTE, BT, dual sim, pakietem danych wystarcza mi spokojnie na dzień, pod wieczór zostaje 40-60%. Czasem dwa dni go nie ładowałem. Ładowanie jest błyskawiczne - nie podłączam telefonu na noc praktycznie wcale, a siedzi sobie w ładowarce rano po przebudzeniu z 20-30 minut. Korzystam z rozdzielczości 3200x1440 w 90Hz.

Przy używaniu nawigacji bateria już wyraźnie spada, ale większość osób ma ładowarkę w aucie :).

OnePlus spokojnie powinien wystarczyć na kilka lat - 6ka, którą sprzedałem koledze dalej działa jak nowa, choć użytkowałem ją od premiery. Jego dziewczyna przesiadła się na niego z S7 Edge i jest zachwycona.

Nie brałem drogiego telefonu z Chin. Poszukaj u nas:
7t był ostatnio na OleOle za 1999zł

Na OnePlus 7T nie zdecydowałem się tylko ze względu na to, że jakaś partia miała problemy z ekranem podobne do S10 z premiery i Huawei Mate 20 Pro (jakieś poświaty czy coś). Przy zamówieniu przez neta i prawie zwrotu można zaryzykować. Jarałem się jednak dodatkowo ekranem bez ramek i jakoś padło na 7T Pro :p.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Gregys and Simplex

Vuko Drakkainen

Stały bywalec
PSN
VukoDrakkainen
Widzę pro w fajnej promocji na gearbest, można zaufać temu sprzedawcy? Jak z ewentualną gwarancją, albo cłem/VATem?
1. Można, dzisiaj dostałem telefon, z którego właśnie piszę, czyli wszystko okej.
2. Gwarancja sklepu to rok, ale to chińska gwarancja więc mam nadzieję, że nie będę jej musiał sprawdzać.
3. Brak dodatkowych opłat (przynajmniej jest tak przy przesyłce priority line, która trwa długo (czyt. 16 dni), ale jest za darmo).

knur

Moderator globalny
Widzę pro w fajnej promocji na gearbest, można zaufać temu sprzedawcy? Jak z ewentualną gwarancją, albo cłem/VATem?
Tak jak napisał Vuko, jak dasz priority line, to cła nie powinno być, jak będzie to zawsze możesz nie odebrać przesyłki i wystąpić o zwrot kasy, ewentualnie później z nimi walczyć o zwrot nadpłaty. Płacić tylko paypalem, łatwo odzyskać kasę w razie co (pół roku a złożenie u nich reklamacji odnośnie transakcji), bo stoją po stronie kupującego.
Gwarancja chińczyka to rok, ale rzadko się zdarza, że oddadzą całą kasę albo nowy telefon, przeważnie zwrot części środków + zniżka na nowy zakup.
Jak różnica w cenie nie jest duża, to jednak polecam takie rzeczy kupować u nas, ewentualnie amazon. Jednak 24m rękojmia jest przyjemną perspektywą, w razie co.

• Popieram
Reactions: scooby666

hadxmen

Mieszkaniec forum
Odnośnie jeszcze OnePlus 7t Pro. Nie wiem jakim cudem bateria trzyma aż tak nieźle jak na parametry i ustawienia ekranu. W Samsungu A50 często pod koniec dnia wprost mi energii brakowało. Tu 1.5 dnia bez najmniejszego stresu.