Android - wybór telefonu

blazej

Stały bywalec
Jest na androidach/windowsach taka integracja jak w Applach?
- odbieranie ok odpisywanie na SMS z komputera
- odbieranie połączeń głosowych
- w MBanku kam robię przelew z safari, dostaje kod na telefon i telefon automatycznie wysyła kod do komputera i wkleja tak gdzie trzeba :)
-kopiowanie tekstu, obrazu na jednym urządzeniu i wklejanie do drugiego

• Popieram
Reactions: gseed

gseed

Stały bywalec
- w MBanku kam robię przelew z safari, dostaje kod na telefon i telefon automatycznie wysyła kod do komputera i wkleja tak gdzie trzeba :)
Za X lat jak już coś takiego pojawi się na PC, będziesz czytał od jabłkowych ignorantów, że Apple skopiowało patent :)

Co do kopii przed zmianą telefonu to Android też to ma, ale zawsze jest też kabelek;)
Ma? Tak, że nie trzeba czarować z apkami do przenoszenia smsów itp?
Zrobiłem to tydzień temu na huawei p30 pro, uruchamiasz program do transportu i wszystko masz pod jednym clickiem. Chyba że nie chcesz transportować wszystkiego, wtedy odznaczasz te aplikacje, które cię nie interesują.
No właśnie pół roku temu przenosiłem ojcu jakiegoś starszego samsunga na bodajże A50. To była jakaś masakra, stąd pytam. Była jakaś tam samsungowa funkcja, ale nie chciała zrobić wszystkiego.

Biskup

Mieszkaniec forum
PSN
DiukPL
Tak się zastanawiam... Dla kogo jest telefon (jeśli faktycznie traktujemy go jako smartfona, a nie jako ciekawostkę) za 10 tyś zł, który rysuje się od ziarenka piasku, ekran pęka od lekkiego naciśnięcia paznokciem i dbać o niego trzeba bardziej niż o własne dziecko? Może dla kosmonautów na stację orbitalną.

DarkStar

Mieszkaniec forum
Tak, aplikacja Your Phone od Microsoftu. Świetnie działa z Windows 10. Dodatkowo wyświetla ostatnio zrobione zdjęcia z rolki i można od razu z nimi coś zrobić na komputerze, bez żadnego kopiowania. Automagicznie pojawiają się natychmiast w aplikacji na Windowsie.

Wkrótce w tej samej aplikacji. Jest na roadmapie Microsoftu.

Tak, jest. Można szerować schowek między PC a smartfonem.

• Popieram
Reactions: Simplex and angh

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh
1. tak
2. tak (np. side sync)
3. Mowimy o wybranej przegladarce? jezeli tak, to tak, jest latwo, jezeli nie, to tez jest, ale wymaga poczatkowo zabawy.
4. tak, tak samo jak powyzej.

A teraz powiedz mi, czy mozesz w Apple:
- wejsc na git huba i sciagnac aplikacje tam wrzucona na swoj telefon i zainstalowac ja bez uzycia app store?
- Mozesz sciagnac z inneo sklepu lub bezposrednio plik instalacyjny do aplikacji wysylajacej informacje o np. problemach w Hong Kongu i nie zrazac sie cenzura Apple?

- mozesz sobie zainstalowac 3rd party launcher, zeby ustawic sobie telefon pod wlasne potrzeby i tak sobie zorganizowac ekran jak ci pasuje?
- mozesz napisac wlasny widget i wrzucic go sobie i znajomym na pulpit? Czy w ogole mozesz zainstalowac jakis widget na home screen?
- moge uzywac przegladarki, ktora ma swoj wlasny engine do renderowania stron / obslugi JS a nie jest skorka na Safari?
- Moge zainstalowac wewnetrzne proxy lub adblocker na telefonie zeby sobie samemu okreslic, co ma mi sie ladowac a co nie?
- Mozna zainstalowac inne app store, np. samsung, Amazon czy, nie wiem, nutaku;) ?

blazej

Stały bywalec
@angh, dokładnie jak napisał Simplex :)

Jak ktoś jest informatykiem pasjonatem j lubi grzebać to wiadomo, że mu to potrzebne.
Ja chce telefon działający od kopa, nic nie konfigurować, z dopracowanym aplikacjami przyjemnym dla oka interfejsem i z dobra komunikacją z komputerem, ale to ostatnie widzę, że już jest.

gseed

Stały bywalec
To są moje doświadczenia z Androidem sprzed kilku lat właśnie. Niby wszystko jest, niby wszystko się da, ale trzeba się namęczyć. U appla to po prostu działa od kopa. A jak ma nie działać to tego nie ma :)

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh
To są moje doświadczenia z Androidem sprzed kilku lat właśnie. Niby wszystko jest, niby wszystko się da, ale trzeba się namęczyć. U appla to po prostu działa od kopa. A jak ma nie działać to tego nie ma :)
troche wysilku oznacza zwykle zainstalowanie jednej aplikacji. I to bedzie dzialac czesto niezaleznie od tego, czy masz PC czy mac os jako glowny, podczas gdy apple bedzie dzialac tylko ze soba.
I o ile mozna sobie ustawic to co sie chce w androidzie, czasem wkladajac odrobine pracy, to w Apple pewnych rzeczy sie po prostu nie da za nic zrobic - dlatego tez jest to dla mnie lepsza opcja.

I tak w ogole, dywagacje o lepszosci/gorszosci gruszek i pomarancz moze by tak przerzucic do jakiegos mobilnego system wars? to jest temat o tym jaki telefon z Androidem polecic, a nie o tym, dlaczego polecic telefon nie z androidem.

blazej

Stały bywalec
Dobrze patrzę, że w kategorii cena jakość teraz poza konurencją jest Mi9T pro?

Ok 1600 dobre podzespoły, brak notcha, cienkie ramki i amoled.

Na drugim miejscu Poco F1 1100, ale grubsze ramki, notch i LCD.

hadxmen

Mieszkaniec forum
Omijaj Samsunga, mam służbową A50 i to dno totalne. Bateria nie wytrzymuje 1 dnia pomimo 4000mAH, a ładuje się ze 3-4h. Dodatkowo czytnik w ekranie to porażka (działa raz na kilka razy, 2/3 razy muszę wpisywać PIN), aparat słabiutki no i całość muli nawet z Nova Launcher.

U Huaweia też raczej bida z nędzą w tej cenie. Z automatu olej LG czy Sony.
Szukaj jakiegoś Xiaomi, może coś z Motorolii czy Oppo.
Testowałem jakiś model Oppo na Mediateku (!!!!!!!!) i chodził zajebiście w swojej klasie cenowej. Nie pamiętam co to było, ale ok 1100zł na Amoledzie.

scooby666

Stały bywalec
Dobrze patrzę, że w kategorii cena jakość teraz poza konurencją jest Mi9T pro?

Ok 1600 dobre podzespoły, brak notcha, cienkie ramki i amoled.

Na drugim miejscu Poco F1 1100, ale grubsze ramki, notch i LCD.

Takie coś w ole ole wyskoczyło. Też dobra opcja. :)