Android - wybór telefonu

Gregys

Mieszkaniec forum
Ja żyję w błędzie i support też żyje w błędzie:
Iphone SE po podłączeniu kabelka daje dostęp do zdjęć. Żeby to było możliwe, musiałem go odblokować odciskiem palca. Nie żebym namawiał, bo sam wrócę do androida, gdy ten telefon już zdechnie. Pokazuję tylko jak to działa, żeby bzdur nie powtarzać.

Muzi

Stały bywalec
Też jestem przed wyborem telefonu (w moim Galaxy s8 bateria już ledwo żyje). iPhone odpada bo to słaby sprzęt (zamknieta infrastruktura, problem ze zgraniem zdjęć, brak logowania paluchem), Samsunga już nie chcę, bo słaba bateria (s10e), ceny absurdalne, logowanie paluchem w ekranie co działa podobno tak sobie (s10). Tak więc co mi pozostaje?

edit. telefon musi mieć bardzo dobry aparat i wodo/pyło szczelność.
Note 9 - świetny ekran ( brak notcha czy kamerek w ekranie ), czytnik linii na pleckach, bardzo dobry aparat, rysik i bateria, która przy lżejszym używaniu starczy na 2 dni, a przy intensywnym spokojnie na cały dzień. Opinia po 10 miesiącach użytkowania.

A jak komuś przeszkadza, że to poprzednia generacja to faktycznie OnePlus teraz najlepszym wyborem.

Puchacz

Aktywny forumowicz
Drobne pliki czy pojedyńcze zdjęcia to faktycznie puszczam przez dysk google ale całość danych (przed sprzedaniem tel) to tylko po kablu.

Mam do zgrania 15gb zdjęć z telefonu to czym to najlepiej zrobić (jaka aplikacja do tego FTP), bo przez dysk google czy dropbox nie przejdzie (za mało miejsca)?

scooby666

Stały bywalec
Drobne pliki czy pojedyńcze zdjęcia to faktycznie puszczam przez dysk google ale całość danych (przed sprzedaniem tel) to tylko po kablu.

Mam do zgrania 15gb zdjęć z telefonu to czym to najlepiej zrobić (jaka aplikacja do tego FTP), bo przez dysk google czy dropbox nie przejdzie (za mało miejsca)?
Ja używam na androidzie ShareMe dawniej MiDrop.

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh

najlepiej po kablu.
Ja mam Amazon prime i tam mam nielimitowany storage na zdjecia (bez kompresji jak na google), wiec akurat zdjecia moge usuwac i zapomniec o ich synchronizacji. Ale to kosztuje.
A kabel i tak masz, wiec nie ma co kombinowac. Zawsze tez mozesz kupic 1TB na google i miec spokoj.

Albo uzywaj SD card jak mozesz, i trzymaj tam wszystkie zdjecia, wtedy masz polowe problemow z glowy;)

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh
Dlatego iPhone wins. Cały backup telefonu w chmurze. Robisz factory reset, sprzedajesz. Kupujesz nowy, restore z chmury i masz dokładnie ten sam telefon co wcześniej pod względem zawartości.
A czy przypadkiem icloud storage nie jest ograniczone do 5 gb? I zdjecia sa gdzie indziej i tak wrzucane? Jak zamierzasz wcisnac tam 15 gb zdjec?

• Popieram
Reactions: Puchacz

Puchacz

Aktywny forumowicz
Dlatego iPhone wins. Cały backup telefonu w chmurze. Robisz factory reset, sprzedajesz. Kupujesz nowy, restore z chmury i masz dokładnie ten sam telefon co wcześniej pod względem zawartości.
Przecież to nie o to chodzi zupełnie. Po pierwsze to backup takiej ilości danych w chmurę nie jest darmowy (chyba 5gb max), a po drugie ja chce to zgrać w celach archiwalnych a nie nadal nosić ze sobą.

Mam w domu ipada, iphona xs i dla mnie to jest tragedia jak cos tam trzeba zgrac/backupnac.

Jak

Padawan
PSN
jac3k5
XBL
jac3k5
Przecież to nie o to chodzi zupełnie. Po pierwsze to backup takiej ilości danych w chmurę nie jest darmowy (chyba 5gb max), a po drugie ja chce to zgrać w celach archiwalnych a nie nadal nosić ze sobą.

Mam w domu ipada, iphona xs i dla mnie to jest tragedia jak cos tam trzeba zgrac/backupnac.
50gb na iCloud to śmiesznie pieniądze kosztuje i nie będziesz się przejmował backupem na iPadzie i iPhone.

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh

50gb na iCloud to śmiesznie pieniądze kosztuje i nie będziesz się przejmował backupem na iPadzie i iPhone.
Podobne pieniadze kosztuje 100 GB na google drive, ale to wciaz za malo na backup zdjec. Do samych zdjec najlepsza opcja jest amazon prime nawet, jezeli jest drozszy nieco. A do zwyklego backupu - wystarczy zgrac je na pc/nas i miec to z glowy bez koniecznosci oplacania miesiecznicy.

Jak

Padawan
PSN
jac3k5
XBL
jac3k5

Podobne pieniadze kosztuje 100 GB na google drive, ale to wciaz za malo na backup zdjec. Do samych zdjec najlepsza opcja jest amazon prime nawet, jezeli jest drozszy nieco. A do zwyklego backupu - wystarczy zgrac je na pc/nas i miec to z glowy bez koniecznosci oplacania miesiecznicy.
Po edycji zdjecia na iPhone trzeba ręcznie usuwac kopie z Google drive, a prime nie ma na Apple TV, w moim przypadku odpada.
Jak bym synchronizował zdjęcia pomiędzy Androidem i Apple to bym się na coś innego niż iCloud zdecydował.

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh
Na szczęście jest to temat o Androidzie a nie o iPhone więc problemy na apple tv nie mają znaczenia;)
Poza tym, Amazon jest najlepsza opcja archiwizacji zdjęć, a nie nie ich oglądania. A o archiwizację było pytanie.

Puchacz

Aktywny forumowicz
No czyli jednak ten backup w Apple nie taki fajny jak się go rysyuje (dodam, że w Samsungu działa to tak samo przynajmniej w modelach S). Do tego 50gb (za 50 zł rocznie) może nie starczyć jak telefon ma nawet te minimum 64gb (a może mieć więcej przecież), a do tego iPad 128gb. A wieksza opcja to już 144 zł rocznie.

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh
Mam 4tb fot na Amazon. W bezstratnym archiwum. Zdublowane niemal w google photos, do oglądania, za darmo. I są memories.
Co do kopii przed zmianą telefonu to Android też to ma, ale zawsze jest też kabelek;)

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh
Co do kopii przed zmianą telefonu to Android też to ma, ale zawsze jest też kabelek;)
Ma? Tak, że nie trzeba czarować z apkami do przenoszenia smsów itp?
Zrobiłem to tydzień temu na huawei p30 pro, uruchamiasz program do transportu i wszystko masz pod jednym clickiem. Chyba że nie chcesz transportować wszystkiego, wtedy odznaczasz te aplikacje, które cię nie interesują.

DarkStar

Mieszkaniec forum
Backup zdjęć w chmurze Google jest darmowy, a miejsce jest nielimitowane. Mi oferowana w tej opcji jakość zdjęć w zupełności wystarcza. Backup telefonu i przywracanie aplikacji Android miał już kilka lat temu, zapewne zanim Apple to "wynalazło".