Android - wybór telefonu

Biskup

Mieszkaniec forum
PSN
DiukPL
Z drugiej strony dostajesz świetny sprzęt bez googlowskiego syfu. ;)
A co jest nie tak z "googlowskim syfem"? Widzę emotkę, ale też serio pytam. Bo od czasu Nexusów (RIP), Pixeli i ogólnie sprzętu z oprogramowaniem Android One, to lepiej zoptymalizowanego androida z super przejrzystym UI, to nie miałem okazji używać.

U

Usunięte konto 2

Guest
NOKIA obecnie daje czystego Androida, bez żadnych nakładek, z updateami o krok za googlowskimi flagshipami, z całkiem przyzwoitym hardware za ułamek ceny. Nigdy telefon mi się nie powiesił, żadnych ścinek, wszystko działa dokładnie tak, jak powinno. I dalej są to bardzo wytrzymałe telefony. Mój zaliczył już dziesiątki upadków, w tym z kilku metrów na beton i poza paroma rysami na rogach obudowy jest jak nowy. Używam go już kilka lat i gdy będę zmieniał na nowy, to na 100% będzie NOKIA (jeżeli będą jeszcze istnieli; przy okazji, teraz to marka, inna firma te telefony robi). Z pewnością mój model nie robi takich zdjęć jak nowe Pixele, ale to też i starszy, znacznie tańszy model z dość słabą kamerą. Aczkolwiek ja w ogóle nie robię zdjęć, zatem na tym mi nie zależało.

scooby666

Stały bywalec
Z drugiej strony dostajesz świetny sprzęt bez googlowskiego syfu. ;)
A co jest nie tak z "googlowskim syfem"? Widzę emotkę, ale też serio pytam. Bo od czasu Nexusów (RIP), Pixeli i ogólnie sprzętu z oprogramowaniem Android One, to lepiej zoptymalizowanego androida z super przejrzystym UI, to nie miałem okazji używać.
Niektórzy cenią swoją prywatność, a Google "zbiera anonimowe dane w celu personalizacji reklam", ale kupno Huaweia bez nich raczej tej prywatności nie zapewni. Dane polecą po prostu w innym kierunku.

DarkStar

Mieszkaniec forum
No ale p30 pro ma jeszcze pełne wsparcie.
Za chwilę wyjdzie Android 10.

A tym modelom bez appek można z tego co czytałem spokojnie całego googla zainstalować.
Czytałem jakiejś hujwejowej apce, która ma nazwę przypominającą "letz go" (nie umiem znaleźć), jest stroną prowadzoną przez nie wiadomo kogo i wymaga oddania pełnej kontroli (jak remote desktop na PC) nad smartfonem tej stronie. De facto Huawei dodał fabrycznie backdoor do swojego najnowszego smartfona, a idioci w Internecie polecają instalację, w tym redaktorzy różnych serwisów. Tak, fix polega na oddaniu nieznanej stronie, prowadzonej przez nieznany podmiot w Chinach, pełnej kontroli do naszego telefonu. Huawei wykorzystał jakieś API dla klientów segmentu Enterprise, które umożliwia zdalną kontrolę nad urządzeniem i w zamyśle ma być stosowane przez administratorów w korpo.

• Popieram
Reactions: scooby666

scooby666

Stały bywalec

scooby666

Stały bywalec
Androida w wersji AOSP każdy może wydać na swój sprzęt. Nigdzie nie ma odpowiedzi na pytanie czy Huawei dostanie aktualizację do Androida 10 w wersji z Google Play Services.
Prawo nie działa wstecz. Zakaz korzystania z narzędzi Google na smartfonach Huawei nie ma wpływu na aktualizacje.
Sam Huawei się chwali na grafikach screenem EMUI10 Beta z Play Store na głównym ekranie.

Iron_medic

Stały bywalec
Prawo nie działa wstecz. Zakaz korzystania z narzędzi Google na smartfonach Huawei nie ma wpływu na aktualizacje.
Sam Huawei się chwali na grafikach screenem EMUI10 Beta z Play Store na głównym ekranie.
Dobre sobie :)
Heh. No to jest dobry tekst. Trochę mnie rozbawił. Jakie prawo? Producent może ci namieszać co chce w aktualizacji, a ty klikając umowę przy pierwszym uruchomieniu się na to zgodziłeś

Vuko Drakkainen

Stały bywalec
PSN
VukoDrakkainen
Dobre sobie :)
Heh. No to jest dobry tekst. Trochę mnie rozbawił. Jakie prawo? Producent może ci namieszać co chce w aktualizacji, a ty klikając umowę przy pierwszym uruchomieniu się na to zgodziłeś
On pisał o prawie, Ty o umowie. Dostrzegasz różnicę?

DarkStar

Mieszkaniec forum
Ciężko tak gdybać nie mając informacji. Android 10 jeszcze nie wyszedł, Google może licencjonować swoje usługi Huawei do obecnej wersji, czyli Androida 9, ale Android 10 to przyszłość, więc nie jest to takie oczywiste.

Iron_medic

Stały bywalec
On pisał o prawie, Ty o umowie. Dostrzegasz różnicę?
No i ... ? Nie zmienia faktu, że huawei może wycofać google play services z modeli które je aktualnie posiadają zastępując je własnymi usługami i aplikacjami. Co z tego że google nie zabierze im (huaweiowi) dostępu do gps, jak mogą sami chcieć wycofać by zwiększyć bazę użytkowników (a wypadało by dać devom motywację do wrzucania apek w sklepie huaweia)

Edit:
Dla ścisłości. Tak dostrzegam różnicę między prawem a umową i wiem co oba te słowa znaczą :p

DarkStar

Mieszkaniec forum
Nadal to samo. Chyba czytałem ten sam artykuł kiedyś. Cytując:

"We are complying with the order and reviewing the implications. For users of our services, Google Play and the security protections from Google Play Protect will continue to function on existing Huawei devices," a spokesperson told us.
Będziesz nadal otrzymywać poprawki do swojego Androida 9. Będziesz nadal otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń. Usługi Google będą nadal działać. Na Androidzie 9. Nikt nie mówi wprost, że kolejna wersja też będzie działać na telefonach Huawei. Google może udostępniać poprawki, ale te telefony już na zawsze zostaną z dziewiątką.

Nie wiem tego, piszę tylko czego się obawiam i dlaczego - mimo że P30 Pro to bardzo dobry smartfon - bałbym się kupić dziś telefon od Huawei. Powyższy artykuł mnie w żaden sposób nie uspokaja, bo ja jednak chcę mieć dziesiątkę.

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh
powiem tak: p30 pro to naprawde swietny kawalek telefonu. Szczegolnie zjecia, chociaz oczywiscie nie podskocza mojemu bezlustru, sa juz naprawde swietne i do codziennych 'maluch wyglada pieknie trzasnijmy mu 100 fotek' absolutnie wystarczy i to, co robi mozna od razu drukowac. Oczywiscie nie jest to poziom "rok temu mialem tu piekny wschod slonca i odbicia w wodzie, mam kanapki, termos, statyw, bede siedzial teraz 3 godziny i nacisne migawke dokladnie wtedy, jak slonce dotknie korony tego drzewa".
Dodatkowo, p30 pro bedzie mial wszystki poprawki bezpieczenstwa oraz update z google play, jakie sie kiedykolwiek pojawia. Porblemy z nowym mate nie maja znaczenia tutaj.
Jak juz w koncu wykopia ta pomaranczowa lalke i dojda do wniosku, ze jednak nei ma sensu niepotrzebnie walczyc z kazdym panstwem o wszystko, to pewnie wrocimy do jako takiej normalnosci i zapomnimy o tych problemach.

Na chwile obecna jednak p30 pro to solidny sprzet za dobra cene, wystarczy na kolejne kilka lat zycia (nie ja bede sie tym bawil tak czy siak tylko lepsza polowa), i jak sie skonczy to bede bral to, co w przyszlosci bedzie w miare dobrym rozwiazaniem. Wiec, o ile nowy Mate moze byc problematyczny nieco, to p30 pro spokojnie bierz.

I nie, p30 pro nie zostanie na zawsze z android 9. Caly czas sa robione osobne wyjatki i Huawei wciaz handluje z US. Wystarczy, ze bedzie wyjatek na android 10, albo, ze wojna handlowa sie skonczy. albo, ze wybory w US zdecyduja o zmianie na szczycie.
Ostatni nowe wyjatki zostaly zatwierdzone pare dni temu:

a w najgorszym wypadku - android 9 robi wszystko to, co potrzebuje.

Witam !
potrzebuje małej porady w wyborze telefonu z systemem android. Telefon jest przewidziany dla osoby która nie ma wygórowanych potrzeb. Surfowanie po internecie, sprawdzanie poczty, mediów społecznościowych itp. Chodzi o to żeby telefon był w miarę szybko działający z wytrzymałą baterią plus nie za drogi.
Pozdrawiam

projektkong

Stały bywalec
Witam !
potrzebuje małej porady w wyborze telefonu z systemem android. Telefon jest przewidziany dla osoby która nie ma wygórowanych potrzeb. Surfowanie po internecie, sprawdzanie poczty, mediów społecznościowych itp. Chodzi o to żeby telefon był w miarę szybko działający z wytrzymałą baterią plus nie za drogi.
Pozdrawiam
Motorola Moto G7 Power z czystym (bez nakładki) Androidem i pojemną (5000 mAh) baterią za 699 złotych.
https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/motorola-moto-g7-power-4gb-czarny.bhtml

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh
Moto ma lepszy czas życia na baterii, ale nie tak mocno, redmi też pokonuje większość konkurencji. Imo redmi jest po prostu lepszym telefonem a czas życia baterii jest więcej niż wystarczający.

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh
nie wiem, czy wszystkie, ale wiekszosc ma dosc dobry czas pracy. Sam mam w domu jeszcze xiaomi mi 3 i wciaz dziala swietnie;) imo njalepszy ich telefon.
Ale czasy dzialania na baterii sa latwe do wygooglania. Zgadza sie, ze Motorola generalnie wygrywa jezeli chodzi o baterie, ale troche jej brauje w innych rzeczach. 720 pixeli rozdzielczosci na telefonach naprawde troche widac.

Tutaj troche podsumowania i alternatyw:

"The first smartphone that comes to mind around the Moto G7 Power's price and class is the Redmi Note 7. It has a bigger and higher-res screen with much smaller notch, faster chipset, better camera department - all of this wrapped in a dual-glass body. The Note 7 can't do 4K clips with its default app, but while its battery is just 4,000 mAh, its endurance isn't a match for the Power, but it's still quite respectable. Oh, and did we mention the Note 7 is cheaper where available? "

imo, Xiaomi to lepszy telefon, po prostu, podczas gdy glowna i chyba jedyna zaleta Moto to czas zycia na baterii. I ten czas wcale nie jest zly w xiaomi.

• Popieram
Reactions: Gregys

DarkStar

Mieszkaniec forum
Czytałem jakiejś hujwejowej apce, która ma nazwę przypominającą "letz go" (nie umiem znaleźć), jest stroną prowadzoną przez nie wiadomo kogo i wymaga oddania pełnej kontroli (jak remote desktop na PC) nad smartfonem tej stronie. De facto Huawei dodał fabrycznie backdoor do swojego najnowszego smartfona, a idioci w Internecie polecają instalację, w tym redaktorzy różnych serwisów. Tak, fix polega na oddaniu nieznanej stronie, prowadzonej przez nieznany podmiot w Chinach, pełnej kontroli do naszego telefonu. Huawei wykorzystał jakieś API dla klientów segmentu Enterprise, które umożliwia zdalną kontrolę nad urządzeniem i w zamyśle ma być stosowane przez administratorów w korpo.

"let's play", nie "let's go" :)

Lzplay.net. I don't speak Chinese, but that's "Something, something Google Play..." You know what, I'm just going to click the blue button and install whatever this is.

Puchacz

Aktywny forumowicz
Też jestem przed wyborem telefonu (w moim Galaxy s8 bateria już ledwo żyje). iPhone odpada bo to słaby sprzęt (zamknieta infrastruktura, problem ze zgraniem zdjęć, brak logowania paluchem), Samsunga już nie chcę, bo słaba bateria (s10e), ceny absurdalne, logowanie paluchem w ekranie co działa podobno tak sobie (s10). Tak więc co mi pozostaje?

edit. telefon musi mieć bardzo dobry aparat i wodo/pyło szczelność.

Torin

Stały bywalec
PSN
Toriniasty
XBL
Toriniasty
Steam
Toriniasty
Musialo sie cos zmienic, bo ja tez pamietam, ze trzeba bylo jakies itunesy instalowac. Na szczescie moj kontakt z Iphonami sie skonczyl na ich pierwszej wersji.

Puchacz

Aktywny forumowicz
Jakoś XS jej nie ma. Nawet nie ma czytnika wbudowanego.

Ja żyję w błędzie i support też żyje w błędzie:

Importowanie na komputer PC
Aby zaimportować zdjęcia na komputer PC, możesz podłączyć urządzenie do komputera i użyć aplikacji Zdjęcia Windows:
  1. Upewnij się, że używasz najnowszej wersji aplikacji iTunes na swoim komputerze PC. Importowanie zdjęć na komputerze PC wymaga aplikacji iTunes w wersji 12.5.1 lub nowszej.

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh
Też jestem przed wyborem telefonu (w moim Galaxy s8 bateria już ledwo żyje). iPhone odpada bo to słaby sprzęt (zamknieta infrastruktura, problem ze zgraniem zdjęć, brak logowania paluchem), Samsunga już nie chcę, bo słaba bateria (s10e), ceny absurdalne, logowanie paluchem w ekranie co działa podobno tak sobie (s10). Tak więc co mi pozostaje?

edit. telefon musi mieć bardzo dobry aparat i wodo/pyło szczelność.
Huawei p30 pro lub Pixel 3-4.
I racja, nie pchaj się w iPhone, sporo się poprawiło ale wciąż Apple wie lepiej czego chcesz.