Android - wybór telefonu

blazej

Badass
Jun 27, 2019
1,499
1,392
Teraz ja mam znowu pytanie o telefony androidowe, ale nie tylko.
Pytanie o realną konkurencje dla dosyć starego już S20 Fe. To znaczy telefon, który ma praktycznie wszystko łącznie z super ekranem, bardzo dobrym aparatem z nagrywaniem w zwolnionym tempie, 4K 60fps (s30fe to chyba ma) i z mocnymi bebechami. Niepotrzebne 5g.
S20 Fe jest dosyć drogowy, bo w marketach jest po ok. 2600, ale widzę na Pepperze, że bywał trochę poniżej 2000.

arian

Stały bywalec
Jun 27, 2019
390
368
36
A to jak ktoś biega poważnie to z zegarkiem? A nie opaską na klatce itd? :)
Opaskę na klacie trzeba z czymś połączyć... I raczej ze zwykłym Smart zegarkiem tego nie zrobisz.

A to że opaska na klatę lepsza to wiadomix
Wydaje mi się, że wszystkie nowe smartwatcha Xiaomi obsługują opaski po bluetooth. Mój to ma, a to już trzyletni staroć. GTR też miały z tego co wiem. Nie wiem jak Xiaomi Watch, ale on też ma raczej rozbudowane funkcje sportowe. Nie sądzę, żeby obcinali takie funkcje.

• Popieram
Reactions: Pats and Szozi

blazej

Badass
Jun 27, 2019
1,499
1,392
Połaziłem ostatnio po MM, obmacałem telefony i kurczę, one wszystkie są identyczne :) 90-100 % z nich ma paskudne launchery/nakładki. Jest jeden telefon, który się wyróżnia na duży plus to Galaxy Fold (ten, który się rozkłada jak książka), gdyby nie cena 8k…
Druga grupa telefonów, która się wyróżnia to Iphony - brakiem ekranu 120Hz który jest w większości chińczyków za 1k. Ale żeby być sprawiedliwym to jak wziąłem do ręki IPhone 13 Pro to bajka, wykonanie, stalowe ramki, genialny ekran 120Hz ( chyba jako jedyny z IPhonów) no i elegancki system. Tak powiem.

Belkaenes

Stały bywalec
Jun 27, 2019
335
388
Zastanawiam się nad Pixelem ze względu na Call Screen. Jak dla mnie to rewelacyjna apka, tylko nie wiem czy już działa w PL. Ktoś może ma Pixela i używa, albo wie czy ta apka działa u nas?
Usa,Canada i Japonia tylko.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

• Popieram
Reactions: Varamir

Gieeres

Mieszkaniec forum
Jul 6, 2019
621
261
Szybkie pytanie, prędzej czy później (raczej prędzej) czeka mnie zmiana telefonu. Szukam czegoś 120Hz z ekranem AMOLED i dobrą wydajnością, te trzy rzeczy ważniejsze dla mnie niż aparat. Nie chcę też wydać na telefon jakiś astronomicznych pieniędzy. Budżet 900 - 1200. W co najlepiej celować?
I pytanie pomocnicze, szukać na siłę 5G, jak myślicie?

scooby666

Badass
Jun 27, 2019
1,790
1,280
29
Warszawa
Szybkie pytanie, prędzej czy później (raczej prędzej) czeka mnie zmiana telefonu. Szukam czegoś 120Hz z ekranem AMOLED i dobrą wydajnością, te trzy rzeczy ważniejsze dla mnie niż aparat. Nie chcę też wydać na telefon jakiś astronomicznych pieniędzy. Budżet 900 - 1200. W co najlepiej celować?
I pytanie pomocnicze, szukać na siłę 5G, jak myślicie?
Jedyne co mi do tego pasuje to Redmi Note 10 Pro. Aczkolwiek za dużo wymagasz za takie pieniądze.
Jeśli miałbym coś polecić to bym celował w Samsunga A52s 5G, ale trzeba trochę dołożyć.

arian

Stały bywalec
Jun 27, 2019
390
368
36
Prawie drugie tyle niestety. Ten poco pro x3 wydaje się fajny ale niestety bez Amoled.
Chodzi Ci o telefon do grania, czy po prostu taki, który będzie działał szybko? Wydaje mi się, że zostaje Ci faktycznie Redmi Note 10 Pro. Z szybkich i z Amoledem jest jeszcze Realne 8 Pro, ale tam nie ma 120 Hz. Dla mnie 120 Hz to jest w sumie pierwsza rzecz z jakiej bym zrezygnował. U siebie próbowałem kolejny raz i kolejny raz wyłączyłem. Wolę nawet te pół godziny baterii więcej niż ładniejsze przewijanie podczas którego i tak nie da się nic przeczytać, więc po co mi to. 😉 Poco X3 Pro jest fajny, bardzo szybki, ale ekran w nim jest po prostu przeciętny. Nie mam się do czego przyczepić, ale czernie w nocy są po prostu szare i z tym się trzeba pogodzić. Chociaż bateria mogłaby trzymać odrobinę dłużej. W poprzednim telefonie miałem średnio 8 godzin SOT. Tutaj, mimo większej baterii, bliżej 6.

Gieeres

Mieszkaniec forum
Jul 6, 2019
621
261
Prawie drugie tyle niestety. Ten poco pro x3 wydaje się fajny ale niestety bez Amoled.
Chodzi Ci o telefon do grania, czy po prostu taki, który będzie działał szybko? Wydaje mi się, że zostaje Ci faktycznie Redmi Note 10 Pro. Z szybkich i z Amoledem jest jeszcze Realne 8 Pro, ale tam nie ma 120 Hz. Dla mnie 120 Hz to jest w sumie pierwsza rzecz z jakiej bym zrezygnował. U siebie próbowałem kolejny raz i kolejny raz wyłączyłem. Wolę nawet te pół godziny baterii więcej niż ładniejsze przewijanie podczas którego i tak nie da się nic przeczytać, więc po co mi to. Poco X3 Pro jest fajny, bardzo szybki, ale ekran w nim jest po prostu przeciętny. Nie mam się do czego przyczepić, ale czernie w nocy są po prostu szare i z tym się trzeba pogodzić. Chociaż bateria mogłaby trzymać odrobinę dłużej. W poprzednim telefonie miałem średnio 8 godzin SOT. Tutaj, mimo większej baterii, bliżej 6.
Dzięki za wszystkie informacje. Nie zależy mi na graniu, raczej na tym żeby tel nie przycinal. Jeśli już używam czegoś poza dzwonieniem to Internet i netflix bardziej. Na dobrej jakości ekranie i płynnym działaniu zależy mi najbardziej. Teraz mam Samsung Note 8 i gdyby mi dotyk nie przestał działać na 1/3 ekranu to pewnie bym przy nim pozostał. Telefon ma 3.5 roku i wydajnosciowo dalej daje radę.

angh

I Am Robot
Jun 27, 2019
5,318
3,147
oczywiscie, sam go mialem, po prostu mowie, ze on mial 60hz i dzialalo to niezle, wiec z ograniczonym budzetem lepiej wziac mocniejszy telefon z 60 fps niz slabszy ze 120 fps, bo bedzie przycinac znacznie bardziej w slabszym, a te pieniadze gdzies musza pojsc.

maxplastic

Badass
Jun 28, 2019
1,066
772
Za 1500 można kupić Realme GT Master Edition, który premierę miał niedawno, ma 120Hz, Super Amoled i ogólnie jest za tę cenę bardzo polecany. Co prawda wersja 6/128, może komuś nie wystarczać. Sam się nad nim zastanawiałem, ale kupiłem Oneplus.

Wspominany był Redmi Note 10 Pro, można znaleźć w niezłej cenie. Galaxy M52 5G to jest zupełna nowość, wyszedł na dniach, ale kosztuje 1750 w większości sklepów, jak patrzę. Z tych telefonów pewnie brałbym Realme, bo jest najmniejszy, ma nowsze bebechy (choć Samsung chyba ten sam procek), bateria co prawda "tylko 4300" przy 5000 u pozostałych. Poco X3 Pro to jest IMO gruba i ciężka cegła.

arian

Stały bywalec
Jun 27, 2019
390
368
36
Zgadzam się, że POCO jest wielki. Jest też z tych telefonów do 1200 zł najwydajniejszy, ale niestety szybszy procesor szybciej zjada nawet tą dużą baterię. Realme GT bardzo mi się podoba, mimo, że nie lubię kolorowych telefonów, ale tam bateria jest jeszcze mniejsza do "flagowego" procesora, więc jeśli nie ma jakichś czarów z optymalizacja, to nie liczyłbym na długi czas pracy na baterii.

maxplastic

Badass
Jun 28, 2019
1,066
772
Nie wiem czy nie miałeś na myśli "zwykłego" Realme GT, które faktycznie jest kolorowe, a więc jedna wersja żółto-czarna, druga granatowa. On ma chyba najlepszy teraz procek Snapdragon 888 i baterie 4500, czytałem że faktycznie mogło być lepiej. Zastanawiałem się też nad tym telefonem.

Jednak ja mówiłem o GT Master, który wyszedł z miesiąc temu, a wbrew mylącej nazwie, nie jest lepszy. Procek ma słabszy i baterię 4300, ale wydaje się to być ok, poza tym ma wspomniane 120hz i Amoled. No i kolory bardziej klasyczne, biały, szary, jeszcze jakiś.

arian

Stały bywalec
Jun 27, 2019
390
368
36
Nie wiem czy nie miałeś na myśli "zwykłego" Realme GT, które faktycznie jest kolorowe, a więc jedna wersja żółto-czarna, druga granatowa. On ma chyba najlepszy teraz procek Snapdragon 888 i baterie 4500, czytałem że faktycznie mogło być lepiej. Zastanawiałem się też nad tym telefonem.

Jednak ja mówiłem o GT Master, który wyszedł z miesiąc temu, a wbrew mylącej nazwie, nie jest lepszy. Procek ma słabszy i baterię 4300, ale wydaje się to być ok, poza tym ma wspomniane 120hz i Amoled. No i kolory bardziej klasyczne, biały, szary, jeszcze jakiś.
Faktycznie, że to jest ten, który w szarym kolorze wygląda jak walizka. :) Ale też mi się podoba. Rzeczywiście to nazewnictwo jest idiotyczne.

Gieeres

Mieszkaniec forum
Jul 6, 2019
621
261
Trafił się właśnie gt master w promocji na x-kom. Pytanie czy brać 6gb czy 8gb ramu. Różnica w cenie jakieś 300zl i nie wiem czy jest sens dopłacać. Macie w ogóle jakieś doświadczenia z tą marką?

Wiktor

Aktywny forumowicz
Jun 28, 2019
118
71
Jest jeszcze coś takiego. Nie wiem czy to błąd, bo myślałem, że nie ma wersji 6/128 w z tymi szarymi pleckami.
Co do tel. to syn ma 8/256 i jak dotychczas żadnych zastrzeżeń nie zgłaszał.
Jeśli nie trawisz tak jak ja systemu na telefonach xiaomi to myślę, ze jest to całkiem fajna alternatywa. Zwłaszcza w takiej cenie.

MsbS

Prezes
Jun 27, 2019
3,340
4,077
Moja mama seniorka używa mojego Xiaomi Redmi sprzed jakichś 4 lat, chciałbym kupić jej coś nowszego.
Więc szukam:
- Android (możliwie niezaśmiecony)
- Nie za duży
- Z sensownym aparatem tylnym
- Z wejściem słuchawkowym
- Do internetów, maila, GMapsów, więc CPU niezbyt ważne, ale kluczowe żeby menu/launcher nie zamulał
- No i idealne byłoby micro USB, bo rodzice żadnego urządzenia USB-C nie mają.

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
Jun 27, 2019
4,513
4,769
43
Zielona Wyspa
Tez sie zastanawialem nad tym Pixelem (szczegolnie ze te sluchawki zbieraja dobre opinie), ale:
- moj telefon dziala bez zarzutu
- wkurza mnie polityka Google ograniczajaca czesc funkcjonalnosci Google Photos do Pixeli (np. to MagicEraser ma byc dostepne tylko dla posiadaczy Pixeli i zrozumialbym to, gdyby to dzialalo tylko na telefonie, ale posiadacze PIxeli beda mogli z tego korzystac takze w Google Photos przez przegladarke - wtedy cala robote odwalac beda serwery Google - dlaczego to ma byc niedostepne dla pozostalych uzytkownikow Google Photo?)
- to beda BARDZO ciezkie telefony (200g - juz moj Note 10+ jest ciezka celga, a oba nowe Pixele beda jeszcze ciezsze)
- blokada na recenzje - praktycznie kazdy wiekszy portal i jutuber juz ma te telefony, ale jedyne co moga o nich napisac to jak wygladaja. Google naprawde oczekuje ze kupie telefon w ciemno bez dokladnych informacji na temat wydajnosci, jakosci zdjec i video? Te wszystkie emarga powinny zdechnac. Oczywiscie zeby zalapac sie na promo ze sluchawkami trzeba zamowic telefon do 27 pazdziernika. Pierwsze recenzje wydajnosci i aparatow pewnie pojawia sie 28-ego ;)