Android - wybór telefonu

Pierog

Junior
Czy jest możliwość wydac 1500 zł maks i mieć za to telefon w którym wreszcie po tylu latach rozwoju technologii mobilnych zdjęć będę mógł zrobić zdjęcie i w dzień i w nocy i na każdym będzie coś widać a nie będzie tak że 3/4 z nich to rozmazane badziewie gdy tylko pojawi się najmniejsza chmura na niebie?

Wiem że do tego najpewniej by było potrzeba dwóch rzeczy: stabilizacji optycznej i trybu nocnego. Wiem też że przeczytałem chyba wszystko o obecnych telefonach i w zasadzie każdy miał przy zdjęciach jakieś ale i nie spełniał tych wymagań

Najbliżej spełnienia moich próśb jest chyba One Plus 6t i Motorola one vision

Słyszałem że ten pierwszy ma port aplikacji do zdjęć z Google pixela który ma powodować zbliżenie się do jego nocnej jakości. Motorola z kolei ma ponoć nie aż tak rewelacyjne zdjęcia w gorszych warunkach.

Czy mam rację? Któryś z nich jest lepszy? Jest może jakaś trzecia droga?

Chce kupić w sklepie a nie z jakichś dziwnych źródeł bo czytam że teraz część tych lepszych telefonów można zablokować za zalegenie z ratami

scooby666

Stały bywalec
Żaden. Jeśli chcesz telefon do zdjęć to polecam szukać Huawei P20 Pro. Powinien się zbliżać do 1500 zł w promocjach w sklepie. Ewentualnie jeśli w ogóle jeszcze go trafisz to Huawei Mate 20 Pro pojawia się w promo za 1999.

To jedyne telefony(do 2000), które mogą cokolwiek zdziałać przy robieniu zdjęć. Mają zdecydowanie większą matrycę od konkurencji.

Mate 20 pro i P20 Pro maja taka sama matrycę.

Pierog

Junior
Ok. Dzięki za info

Jeszcze ostatnie sprawa - jak dobrze czytam blokady telefonów można spotkać tylko w Samsungach? Patrząc na Huawei nie powinienem się tym w ogóle przejmować?

Czy w tym momencie jak kupię mate 20 pro z dowodem zakupu to będę miał problem z wymianą ekranu na nie-zielony?

scooby666

Stały bywalec
O jakie blokady chodzi? Bootloader? Samsung i Huawei ma.

Czy może blokady operatora? Jeśli o nie chodzi to chyba plus i play blokują telefony, w których raty nie są spłacane. Natomiast nie wiem czy jakikolwiek operator sprzedaje telefony od ręki. Tzn. Jeśli są raty to właścicielem stajesz się po zapłacie ostatniej.

Co do gwarancji to producenta obchodzi dowód zakupu na fvat 23%. Pierwotny.

Krusty

Aktywny forumowicz
XBL
KrustyPL
Steam
Krusty84
Czy jest możliwość wydac 1500 zł maks i mieć za to telefon w którym wreszcie po tylu latach rozwoju technologii mobilnych zdjęć będę mógł zrobić zdjęcie i w dzień i w nocy i na każdym będzie coś widać a nie będzie tak że 3/4 z nich to rozmazane badziewie gdy tylko pojawi się najmniejsza chmura na niebie?

Wiem że do tego najpewniej by było potrzeba dwóch rzeczy: stabilizacji optycznej i trybu nocnego. Wiem też że przeczytałem chyba wszystko o obecnych telefonach i w zasadzie każdy miał przy zdjęciach jakieś ale i nie spełniał tych wymagań

Najbliżej spełnienia moich próśb jest chyba One Plus 6t i Motorola one vision

Słyszałem że ten pierwszy ma port aplikacji do zdjęć z Google pixela który ma powodować zbliżenie się do jego nocnej jakości. Motorola z kolei ma ponoć nie aż tak rewelacyjne zdjęcia w gorszych warunkach.

Czy mam rację? Któryś z nich jest lepszy? Jest może jakaś trzecia droga?

Chce kupić w sklepie a nie z jakichś dziwnych źródeł bo czytam że teraz część tych lepszych telefonów można zablokować za zalegenie z ratami
Poczekać na Black Friday i kupić Google Pixel 3a.

• Popieram
Reactions: Sialala

scooby666

Stały bywalec
Ja bym nie kupił telefonu z Chin za taką kasę. Chyba, że różnicę odłożyć na serwis. ;) Jednak dwa lata polskiej gwarancji czy rękojmi robi swoje. Tym bardziej, że teraz te urządzenia robią nowe raz na tydzień.

DarkStar

Mieszkaniec forum
Mi 5 kupiłem w Chinach. Miał wadę fabryczną już na starcie - nie działał moduł GPS. Musiałem nowy telefon wysłać do serwisu. Akurat (jeżeli się nic nie zmieniło) Xiaomi jest w bardzo dobrej sytuacji, bo serwis jest w Polsce i - tak - można oddać tam telefon zakupiony w Chinach. Producent udziela gwarancji na każdy smartfon, niezależnie od tego gdzie był kupiony. Telefon odesłałem do Wrocławia, wrócił szybko (chyba ze trzy dni) sprawny.

blazej

Stały bywalec
Mam Huaweia P20pro do sprzedania (wziąłem w abonamencie). Za 1550 sprzedaje, czyli ok 250 niżej od Allegrowej.
Dzwoni do mnie ktoś, chce kupić tylko pyta czy kupiony czy na raty w abo, mówię, że na raty, na to on, że w takim razie telefon nie jest mój tylko operatora i jest ryzyko, że jak przestanę płacić to zablokują telefon.

Tak to teraz działa? Jeśli tak to rzeczywiście kupno od osoby prywatnej telefonu to ryzyko, mało kto chyba kupuje za gotówkę flagowce, żeby je potem odsprzedawać zafoliowane. Sam bym nie kupił od kogoś w ten sposób Iphone 11 pro nawet za 3k, bo może się okazać, że stanie się cegłą jak sprzedawca nie będzie płacił rachunków.

knur

Moderator globalny
Tak, jest taka opcja, np w Samsungach przez Knoxa. Takie zabezpieczenie przed braniem abo z tel na słupa.
Na swoich stronach operatorzy oferują opcje sprawdzenia tel po imei, czy nie jest zablokowany i czy jest w trakcie spłacania.

Last edited:

scooby666

Stały bywalec
Mam Huaweia P20pro do sprzedania (wziąłem w abonamencie). Za 1550 sprzedaje, czyli ok 250 niżej od Allegrowej.
Dzwoni do mnie ktoś, chce kupić tylko pyta czy kupiony czy na raty w abo, mówię, że na raty, na to on, że w takim razie telefon nie jest mój tylko operatora i jest ryzyko, że jak przestanę płacić to zablokują telefon.

Tak to teraz działa? Jeśli tak to rzeczywiście kupno od osoby prywatnej telefonu to ryzyko, mało kto chyba kupuje za gotówkę flagowce, żeby je potem odsprzedawać zafoliowane. Sam bym nie kupił od kogoś w ten sposób Iphone 11 pro nawet za 3k, bo może się okazać, że stanie się cegłą jak sprzedawca nie będzie płacił rachunków.
Nawet chyba w tym temacie o tym pisałem. Istnieje duże ryzyko kupna telefonu na raty z sieci komórkowej.

DarkStar

Mieszkaniec forum
Kupiłbym tego P30 Pro, ale Huawei wygląda w tej chwili na ślepą uliczkę (już wyszedł ich kolejny flagowiec bez aplikacji Google). Robiłem research ostatnio, bo miałem nadzieję, że sytuacja się uspokoiła, ale wszędzie piszą, że nie.

SimonX

Stały bywalec
PSN
sbronko
XBL
SimonX PL
Steam
sbronko
Kupiłbym tego P30 Pro, ale Huawei wygląda w tej chwili na ślepą uliczkę (już wyszedł ich kolejny flagowiec bez aplikacji Google). Robiłem research ostatnio, bo miałem nadzieję, że sytuacja się uspokoiła, ale wszędzie piszą, że nie.
No ale p30 pro ma jeszcze pełne wsparcie. A tym modelom bez appek można z tego co czytałem spokojnie całego googla zainstalować. Więc w sumie dlaczego ślepa uliczka? Przecież jak już ma te aplikacje, to ich nie straci (?)

Iron_medic

Stały bywalec
No ale p30 pro ma jeszcze pełne wsparcie. A tym modelom bez appek można z tego co czytałem spokojnie całego googla zainstalować. Więc w sumie dlaczego ślepa uliczka? Przecież jak już ma te aplikacje, to ich nie straci (?)
Nope. Jest z tym spory problem. Podobno ta nowa nakładka mocno syfi i nie idzie łatwo doinstalować google play services i apek z nimi związanych. Poza tym za google play services producenci płacą licencje, aby devy mogły korzystać w swoich apkach z takich udogodnień jak mapy (wyświetlanie z pinem) czy notyfikacje push za darmo. Hej ale masz za to zajebisty sklep huaweia xD (więcej nic w tym temacie nie powiem xP)

Edit. Możesz wszystkie aplikacje googla stracić po aktualizacji (widzimisie producenta)