Amiga - przyjaciółka :)

philipo

Stały bywalec
Jun 28, 2019
280
214
34
To z tej okazji ?
192375788_204507651495057_8382188905777212761_n.jpg

philipo

Stały bywalec
Jun 28, 2019
280
214
34
  • Popieram
Reactions: Pshemsky

MikeL

Badass
Jun 27, 2019
1,249
1,075
WAŻNA INFORMACJA!
Niniejsza akcja w trakcie jej trwania osiągnęła kilka celów dodatkowych, dzięki czemu znacząco zmieniła się zawartość pakietów dla Wspierających.

Oto co na chwilę obecną zawiera pakiet podstawowy o wartości 60 PLN:

--> Książka Historia Amigi Piksel po Pikselu (edycja standardowa, druk)

--> Płyta audio CD Amiga Impressions (digipack)

--> Tekturowy model Amigi 500 (Cartoon Edition) i bardzo bogaty zestaw akcesoriów, w tym polskie akcenty takie jak np. kompletne wydania gier Teenagent i Franko (pudełka, dyskietki, instrukcje)

--> Specjalne wydawnictwo Action Replay (druk, 108 stron)

--> Specjalne wydawnictwo Amiga w Pixelu (druk)

--> Komercyjne, pełne wersje najlepszych na świecie emulatorów wraz z oprogramowaniem AMIGA FOREVER 9 PLUS EDITION + C64 FOREVER 9

--> Kalendarz naścienny na rok 2022, w formacie A3, inspirowany amigowymi grafikami

--> Zestaw siedmiu kart pocztowych z amigowymi motywami

--> Archiwum magazynu Pixel (numery 1-70, PDF)

--> Specjalne wydanie magazynu PIXEL z okazji 30-lecia powstania Amigi 500 (PDF)

--> Jeśli zechcesz, dodatkowo Twoje imię i nazwisko lub ksywa znajdzie się w książce na stronach z podziękowaniami za wsparcie (zapytamy o to w ankiecie po zakończeniu akcji)

Można "wspierać" dowolną ilość razy, za przesyłkę płaci się raz niezależnie od ilości dokonanych "wsparć". Chyba nie ma się nad czym zastanawiać ;)

• Popieram
Reactions: Cezar

philipo

Stały bywalec
Jun 28, 2019
280
214
34
ZZ9000 - karta graficzna dla Amigi. Unboxing i pierwsze wrażenia.

Karta ZZ9000 to produkt niemieckiej formy MNT, oferuje dobre osiągi i duże możliwości, w tym kilka niespotykanych w kartach graficznych dla Amigi. Pierwsza część cyklu o tej karcie: wyciągnięcie z pudełka i zainstalowanie w komputerze - Amidze 4000TX.

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Jul 16, 2020
996
886
DK
Pewnie z czasem tak, w końcu C64 się doczekało.
Fajnie, że będzie też AGA i bez możliwość odpalania gier z USB bez modowania.
Szkoda, że QuickShota II nie dali zamiast pada, ale chyba by im się za bardzo pudełko rozrosło :)

Szozi

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
980
888
Ja bym odkupił 600 miałem taką z włożonym dyskiem twardym, bajka. Do tego kick off, dune 2, Cannon fodder i sensible world of soccer.
@Flimbox teraz są tak zboczone ceny, że trzeba być naprawdę maniakiem. Zostaje emulacja

Flimbox

Stały bywalec
Sep 19, 2020
491
304
Kraków
Na ebay.de jest tego sporo jest drożej ale za 600zł coś powinno się dać kupić, kwestia czy dla kogoś kto nie miał tego komputera gra warta świeczki.

Jak emulacja wystarczy to https://thecompany.pl/ ale to nie odda dźwięku mielonej dyskietki !

• Popieram
Reactions: Szozi

philipo

Stały bywalec
Jun 28, 2019
280
214
34
Miałby ktoś w ogóle A500 na handel? Nigdy nie miałem, a bardzo mnie kusi, tylko bym wolał z pewnego źródła.
Niestety nie mam teraz żadnej nadprogramowej Amigi, ale polecam monitorować ten watek https://www.ppa.pl/gielda/.
Możesz dać tam tez ogłoszenie co i w jakiej cenie chcesz kupić. Czasem można trafić coś fajnego i jest spora szansa,że kupujesz naprawde sprawdzony sprzęt a i czasem można liczyc na jakąś pomoc w późniejszych ewentualnych naprawach. Jedyna uwaga to należy sprawdzać profil sprzedającego jak długo jest na forum itp. bo sporadycznie trafiają się typy próbujące sprzedać jakiś złom z wystawek jako "rarytas" ;-)

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,216
7,393
Jak emulacja wystarczy to https://thecompany.pl/ ale to nie odda dźwięku mielonej dyskietki !

Nie jestem fanem emulacji, retro to dla mnie przede wszystkim sprzęt, gry schodzą na drugi plan. :)
The Company znam, w sumie jak już bym się bawił w emu to pewnie by padło na pi400 + pimiga 1.5, no ale to już byłby koszt używanej A500.

Niestety nie mam teraz żadnej nadprogramowej Amigi, ale polecam monitorować ten watek https://www.ppa.pl/gielda/.

A miewasz nieraz? Wolałbym z jakiegoś znanego mi źródła, ale zerknę też na tamto forum.