Allegrowicze - Ręce opadają + OLX i inne twory

knur

Moderator globalny
Temat z poprzedniego forum, akurat mam coś od siebie do napisania więc zakładam wątek.

W niedzielę gościu coś ode mnie kupił na allegro i po chwili dostałem maila:

"Dzień dobry, żeby Pana nie martwić, chciałem tylko poinformować. Aktalnie przebywam we Francji i system bankowości aktualnie nie pozwala mi na sfinalizowanie zakupu. Wdług allegro mam na płatność 7 dni, a więc niech Pan się nie zdziwi gdy zapłacę gdzieś pod koniec tego terminu. Pozdrawiam"

Dziwnie to napisane, jakby przez bota albo translator.
Dodatkowo ze dwa razy dziennie dostaję od allegro maila, że "kupujący wybrał sposób dostawy bla bla" i tam jako płatność karta visa, ale żadne z tych rozpoczętych płatności nie dochodzą do skutku. Trochę przeczuwam, że to jakiś cwaniaczek chce opłacić lewą kartą itp. Napisałem do niego maila, że jak ma problem z płatnościami to niech normalnie przez swój bank i payu opłaci albo podam mu numer konta i niech wpłaci bezpośrednio. Żadnego odzewu, dzisiaj znowu maile od allegro o wybraniu sposobu dostawy itp. Chyba napiszę do allegro, że mam podejrzenie, że to jakiś wałek, bo nic się nie odzywa tylko wznawia te płatności.

sicksteaphoar

Stały bywalec
Właśnie pozbywam się mojego Xa przez OLX, bo taki sprzęt to wolę jednak face-to-face i olaboga: a ile pan zejdzie z ceny? 330zł może być? może pan przyjechać?

No i moje ulubione "jaka jest cena ostatecznia?", bo przecież w ogłoszeniu nie widać XD Wygląda jednak na to, że zdecydowana nabywczyni zabierze jutro moją konsolę. Generalnie kupa nerwów.

Varamir

Badass
OK, zatem z dawna obiecana opowieść pod tytułem "Jak NIE kupiłem PS4" na olx. Podobnie jako kolega @sicksteaphoar w takich dealach preferuję odbiór osobisty i sprawdzenie sprzętu na miejscu.

Pierwszy sprzedawca miał problem natury poznawczo - geograficznej. Podał mi adres z numerem domu gdzie była klatka schodowa bloku. I nie bardzo chciał podać numer mieszkania, pisząc że przecież mam adres. Pytania o termin zakupu, dowód zakupu, czy gdzie konsola była kupiona wyniośle ignorował, po czym stwierdził że mam się decydować bo jest inny kupujący. Zdecydowałem więc że nie kupię.

Druga sprzedawca (bo to ona była) zdała się sensowna, konkretna. Do czasu, bo problem zdał się być temporalnej natury. Odbiór dziś w grę nie wchodzi "bo idzie z koleżankami wieczorem w miasto". Jutro też nie bo cośtam. A najlepiej jakby w weekend. Był wtorek. Odpuściłem.

W danych cyrkumstancjach więc proszę się nie dziwić że kupiłem normalnie i po prostu w Sony Center. Bo była od ręki i z dyskiem 1 TB :)

• Popieram
Reactions: SimonX

Blue

Mieszkaniec forum
Możecie po mnie jechać, ale sam robię akcje typu Dante`s Inferno (jak God of War) :p. Jak coś jest niszowe go jest jakiś sposób żeby zwiększyć szansa na sprzedaż. Tak samo często w tytułach robiłem dodatkowo celowo błędy. Teraz ten algorytm allegro trochę pomaga kupującym i da się wpisać z błędami a wyskoczą dobre aukcje, kiedyś tak nie było.

Ale przy telefonie samsunga/huaweia itp to faktycznie nie widzę zbytnio sensu. Co innego jakby to był jakiś Myphone(jak Xiaomi)! ;)

Proszę o spamowanie PW zabawnymi pytaniami :D.

Blue

Mieszkaniec forum
okazało się, że @Blue jest gorszy od morele. dla mnie to taki sam case jak z telefonami.
Spokojnie, wasze spamy wiadomości nie zmienią mojego podejścia :). Dantes sprzedałem w cenie o 30 zł wyższej niż najniższe kup teraz na alledrogo, nazwa + dobre realfoto robi robote :p. Inna sprawa, że od dawna prawie nic nie sprzedaje.

No i wiecie że to jest system naczyń połączonych? Jak będzie trudniej coś sprzedać, to i ofert będzie mniej. Tak czy owak rozumiem że to zapycha wyniki wyszukiwania, wpisujcie konkretny model telefonu i po problemie. Są też UWAGA kategorie, klikniesz i jesteś na samsunga i nic to że w kategorii huawei jest "jak samsmung". No ale to allegro, olx jest pewnie mocno w tyle w tej kwestii.

Danio

Badass
PSN
arahjista
Steam
Danio237
Wina allegro i innych olxów, że za takie rzeczy nie tępią. Ja bym Blue za takie coś zbanował (tzn z allegro, nie z forum ;) ), bo nie po to wpisuję tytuł jakiejś gry by wyskakiwały mi inne, ale jak tyle ludzi tak robi i allegro ma to gdzieś to cóż począć. W pierwszej kolejności bym wyjebał jednak te wszystkie wypożyczane konta psn, które widnieją jako sprzedaż gry. Ale po co mają coś z tym robić jak to im pieniążki przynosi. To Sony musiałoby się tym bardziej zająć.

Blue

Mieszkaniec forum
Ja bym Blue za takie coś zbanował (tzn z allegro, nie z forum ;) )
Sue me!

Serio mnie rozwala to tępienie tego "Januszyzmu". Ile razy tu była wojenka o normalne zachowania dyktowane przez rynek i narzędzia... To tępienie Januszerki, której się opłaca poświęcać czas, żeby iść do biedronki wykupić 2 sztuki gry i puścić na allegro za 10-20zł więcej.... Przy okazji paliwo, użeranie się z klientem, wysyłka itp itd. Połowa tych jaśniepanów którzy tak narzekają, kupi cyfre, bo jej się nie chce bawić w używki(w sensie stać ich olanie zabawy w odsyłanie), albo nie sprzedaje używek bo im się nie chce(mimo że np są warte więcej niż te max 20zł co sobie ktoś zarobi na resellu z biedrony), ale narzekają że ktoś jest w takiej sytuacji że sobie dorobi stówkę miesięcznie na resellu rzeczy z promocji i chce mu się to robić. Połowy moich zachowań z podstawówki/liceum/studiów byście nie pochwalili, bo janusz! Straszne, dorobiłem sobie na studiach, grałem "za darmo", bo obracałem tym wszystkim, patrzyłem co działa, co nie etc. itp. Nikogo nie oszukałem, dawałem opisy zgodne ze stanem faktycznym, nawet jak to obniżało wartość produktu(i nadal to robie, wczoraj sprzedałem swój rower, opisane zgodnie z tym jaki był, nie z tym co koles mi mówił jak od niego kupowałem) a tu jest wojenka o tytuły. Organizowałem zakupy grupowe w liceum, kupowałem komputery, rozbierałem na części i sprzedawałem, kupowałem gry w wielopakach w dobrej cenie i sprzedawałem drożej, musiałem porobić zdjęcia, wystawić aukcje, dogadać się z klientem i zrobić wysyłkę, w ogóle to nie kosztuje czasu i pieniędzy, w ogóle. Straszny Janusz! Wszystko to sprzedawałem uczciwie, a ile razy się nadziałem na coś co nie było zgodne z opisem i byłem stratny, to moje. Było też i tak, że kupiłem coś, bo liczyłem na koniunkturę, a potem tego nie szło sprzedać, życie. Okropny Janusz oszust od tytułów!

A teraz, teraz większość rzeczy które mam do pozbycia, to mi leżą, bo nie mam kiedy tego kiedy ogarnąć/nie chce nie się, nawet jak to jest warte czasem i kilkaset złotych, tak straciłem na ramie, bo mi leży na półce chyba ze 3 lata. Proszę chętnie zapłacę dodatkowe 10-20% prowizji, tylko proszę to wystawić porządnie, a nie byle jak byle zeszło i bez ukrywania informacji. Tu mam ram, tu mam ramę do roweru ze scandium(dobrej marki, ale malo znanej wiec na bank bym w tytul walnał cos co sie Wam nie spodoba, bo w inaczej nikt nie znajdzie), tam mam zasilacz do kompa, tam obudowę, tam parę gier, tu planszówki. Albo najlepiej sprzedam w paczce calosc ponizej wartości tak zeby ktos mogl to odsprzedać tak jak ja kiedys robilem, na Waszej głowie ekspertyza, zdjęcia i aukcje, wysyłki + ryzyko ze nie bedziecie umieli tego popchnac za sensowne pieniadze. Chce się komuś?

Last edited:

MikeL

Mieszkaniec forum
"W opisie oraz w nazwie przedmiotu niedozwolone jest umieszczanie słów kluczowych w celu manipulowania wynikami wyszukiwania. Takie działania są nieuczciwe w stosunku do Kupujących, ponieważ mogą im utrudniać dotarcie do interesującego ich przedmiotu".

Blue

Mieszkaniec forum
BTW pewnie nikogo to tutaj bezpośrednio na forum nie dotknie(oprócz mnie, gdzie ja dostałem grubo po kieszeni). We wrześniu allegro zmieniło regulamin tak, że sprzedawanie tanich przedmiotów jest kompletnie nieopłacalne, obstawiam że spora część ludzi którzy sprzedają jakieś rzeczy do 2zł nie ma o tym pojęcia. Nawet jak nikt nie kupuje jednego przedmiotu tylko kilkadziesiąt(ja mam taką sytuację), ale to nie ma znaczenia, bo liczy się wartość pojedynczego przedmiotu, jak dam wielopak to ktokolwiek sortuje po cenie tego nie znajdzie(super nie? Kolejny bug systemu, nie opłaca się sprzedawać na sztuki, ale wyszukiwanie pakietów i sortowanie ich dla normalnego niezawziętego klienta jest nierealne). Minimalna prowizja to obecnie 25 groszy, ale teraz zasady wyróżnienia są takie: 19zł na 10 dni + prowizja zwiększona o 50%, no to sobie łatwo możecie policzyć ile wychodzi prowizji sprzedając jakieś rzeczy po 1zł. 25gr+zapewne podkręcane w górę to będzie 13gr = 38gr. 38% prowizji + opłata za wyróżnienie. Wprost rewelacja, uwalila mi to jakies kilka tysięcy złotych rocznie, bo za z taką marża się robić nie opłaca, to był jeden z naszych ważniejszych produktów, a oferty pakietowej nikt nie znajdzie, jednocześnie Allegro to był nadal niestety nasz główny kanał sprzedaży i nie bardzo widzę szansę żeby spadł na drugą pozycję. A Wam przeszkadza że GoWa dopisałem do Dantes Inferno...

Blue

Mieszkaniec forum
Obstawiam, że po prostu ceny pójdą w górę.
Ceny pójdą w góre jak minimalna kwota do wystawienia na aukcji pójdzie w górę z 1 zł, a to się zapewne nie stanie. Obstawiam, że sporo sprzedawców nawet nie wie o tej zmianie i jadą przekonani że max płacą 10%(przypominam zmiana była we wrześniu poprzedniego roku, więc już eony czasu temu). Sam się zorientowałem już po czasie. Do tego aukcje to system naczyń połączonych sprzedajesz pod warunkiem, że sprzedajesz.

No i ja jestem na allegro od ładnych kilku lat z tym, więc widzę że mało kto podniósł(obstawiam że po prostu mało kto zauważył tą "małą" zmianę w regulaminie), a ja oczywiście jak podniosłem, to pomimo tego że wielopaki mam w starej cenie, to sprzedaż spadła, bo musiała, bo i nikt wielopaków nie wyszukuje i nie sortuje po cenie za jednostkę, nie ma takiego narzędzia.

A system Super Sprzedawcy też jest rewelacyjny. Jak macie wystawić komuś 4 gwiazdki, no bo w końcu to dobra ocena, a przecież nie dorzucił cukierków w gratisie i nie podjechał sam godzinę po zamówieniu, tylko jeżeli wszystko było ok...to mu nie wystawiajcie w ogóle oceny. Jakbyście wystawili te 4, to właśnie zrobiliście mu numer który będzie musiał odrabiać przynajmniej kilkunastoma jak nie kilkudziesięcioma(już nie pamiętam) klientami którym się będzie chciało te 5tki wystawić, żeby utrzymać status super sprzedawcy etc. Generalnie allegro dla sprzedawców to jest coraz cięższy kawałek chleba, inna sprawa że ofc teraz jest tyle sprzedawców internetowych, że musi być ciężej.

Last edited: