Akcesoria do VR

Biskup

Prezes
PSN
DiukPL
XBL
DiukPL
Steam
Biskup
  • Popieram
Reactions: Robert de Clair

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Ostatnio zauważyłem, że fajny strap się pojawił u majfriendów za ~100zł. Chyba zamówię na test, bo wygląda ciekawie

Próbuj, ale mi się wydaje przekombinowany - samo halo nie potrzebuje wspornika od góry, je trzeba zacieśnić dobrego stopnia, żeby opłatami głowę o całą konstrukcja się na tym trzyma. Jak poluznisz, żeby się opierało na górnym wsporniku to się tylna część przesunie do góry u całość spadnie że łba ...pomijam fakt, że ten wspornik i góry powinien być połączony na górze, bo tak to trochę mało wytrzymała konstrukcja.
 

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Alleluja! Można znowu kupić zestaw torba+pasek z baterią:
Wrzucisz łąskawie swoje odczucia w porównaniu do DASa? Wiem, że lżejsze, ale jak ogólny komfort na głowie?
 

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Jak poużywam na tyle żeby móc coś sensownego napisać, to tak, ostatnio nie miałem Questa 2 na głowie, ale moje pierwsze wrażenia były takie, że jest sporo lżejszy a ten mechanizm dopasowywania działa dobrze.
 

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
Ostatnio zauważyłem, że fajny strap się pojawił u majfriendów za ~100zł. ...
Zamówiony z kompletem akcesoriów typu facesilikony i gripy oraz cover na cale gogle, mam wobec niego chytry plan na frankenquesta.
Jak się powiedzie to będzie rewolucja na skalę świata i zdziwienie, że jeszcze nikt na to nie wpadł, jak się nie powiedzie, no cóż, będę miał gumę na gogle.
 

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
JPRDL, wcisnąłem tu dzisiaj milion tekstu, linków, fotek, etc. musiałem wracać do roboty, więc stwierdziłem, że dokończę później - nawet wybrałem manualnie save draft i co? gówno. Wszystko wcięło i muszę o zera cisnąć.
Także wybaczcie brak polotu, ale coś we mnie umarnęło do końca dnia.

W każdym razie udało mi się doprowadzić beznadziejny pasek na łeb dodawany w zestawie do Questa 2 to stanu używalności. Ba! Nawet uznaję go teraz za komfortowy.(modelka niestety miała niestandardowo małą głowę, przez co Quest wydaje się ogromny, ale ogólna koncepcja montażu jest widoczna).

Składniki:
1) Punkt główny programu. Z wysyłką z Polski to jakieś $7 i naprawdę nie ogarniam, dlaczego FB tego nie dorzucał do zestawu startowego ...przecież to z jednego dolca przy masowej produkcji musi kosztować.
W każdym razie, gruby silikon, sprawia, że pasek już nie idzie za nisko i nie irytuje uszu. Adapter dopasowuje się do kształtu głowy, wspiera się m.in. o nasadę czaszki i sprawia, że sam pasek już się nie zsuwa za nisko i nie ociera o uszy. Poziom komfortu nagle porównywalny do Questa 1. Dodam, że sam szmaciany pasek jest gumowany, zięc wystarczy raz ustawić rozmiar i potem się zakłada i ściąga jak przy Q1 - bez dodatkowej regulacji. Dodatkowy bonus to możliwość używania na leżąco.

2) Niby super, ale szmaciany pasek nie jest sztywnym więc doskwiera ucisk na kości policzkowe. Tutaj dupę ratuje polecana przy Q1 przez @Voland poprzeczna opaska na głowę. Koncepcja jest banalna - ciężar gogli się zawiesza o górę głowy i nie opera się na gębie. Na dobrą sprawę można doszyć skarpetę, ale ja wykorzystałam coś dedykowanego:
Link pierwszy z brzegu, na 100% znajdzie się coś z tańszą wysyłką.

W tej chwili gogle biją komfortem pierwszego Questa w standardowym wydaniu, ale nadal ciążą z przodu, przez co trzeba nieźle zacieśnić mocowanie, żeby się trzymały na miejscu.
Dlatego ja dorzuciłem przeciwwagę. Tutaj pełna dowolność, ale moja prowizorka okazała się super-effective.
- ulubiony powerbank (u mnie 10Ah), raczej zalecane, żeby był równomiernie wyważony,
- velcro do mocowania. Ja użyłem dwustronnego, jak w linku poniżej, bo akurat było pod ręką. Strona z rzepami trzyma się paska, więc nic się ni majta i powerbank trzyma się bardzo stabilnie.

No i teraz jest naprawdę super. Bez problemu jestem w stanie komfortowo 2h+ sesje w takim ustawieniu wysiedzieć. Super opcja budżetowa.
Frankenquest dalej IMO wygrywa, ale za 20% ceny można mieć 80% komfortu, więc raczej polecam rozwiązanie zaproponowane powyżej.
Kolejny argument, to kompaktowość - poniżej wrzucę zdjęcie frankenquesta w mieszczącym go etui oraz omawianej opcji budżetowej przy tym pudełku - zdjęcia może tego za dobrze nie obrazują, ale zmodowany szmaciany pasek zajmie poniżej 50% miejsca frankenquesta. Teraz za bardzo nie podróżujemy z przyczyn wiadomych, ale jak ktoś się musi upchnąć do jednaj walizki i plecaka to wybór chyba oczywisty,