Akcesoria do VR

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Zobaczymy czy rozwiąże moje problemy z obracaniem się w Doom VFR (jeśli nie pomoże to i tak wydaje się super rozwiązaniem do VR).
W żadnego Dooma jeszcze nie grałem ale jeśli dobrze kojarzę, to w VFR problemem był brak obrotów na gałce, tak? No to taboret powinien zaradzić.
Ja już używam tego ustrojstwa do każdego tytułu, który nie wymaga wyższego stopnia aktywności fizycznej (kucanie, uniki, etc) i w ogóle nie obracam sie już wtedy gałką, więc nawet jak ci tak od razu nie podpasi, to IMO warto spróbować się przyzwyczaić.
Tylko to dupsko po ponad godzinie gry zaczyna uwierać, na szczęście można np. nieco opuścić i przyjąć trochę inną pozycję.

Tak przy okazji kolejne 2 polecanki:
1) zmieniłem stare wieszadło naścienne na nowy, bardziej kompaktowy model 2w1:

2) podróżna walizka na VR, oryginalnie od HTC Cosmos ale idealnie pasuje nawet do Frankenquesta, ja akurat wziąłem z Ali

• Popieram
Reactions: arczi79

arczi79

Prezes
Daj znać jak się sprawdza bo też rozważam zakup.
Perfekcyjnie nie jest bo faktycznie dupsko zaczyna boleć po jakimś czasie... ale gdy musiałem szybko obrócić się w grze "Guardians" - to było to raczej proste i przyjemne. Machanie łapkami w grze Gorilla Tag też było możliwe bez obijania czegokolwiek. Szału nie ma ale w przypadku niektórych tytułów będę korzystał z tego stołeczka (Dooma VFR już nie dałem rady sprawdzić wczoraj).

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
faktycznie dupsko zaczyna boleć po jakimś czasie
VR legs już mamy, to teraz pora na VR buttocks :ROFLMAO:
Z oferty Ikei są jeszcze stołki TROLLBERGET i LIDKULLEN i sa podobno bardziej komfortowe, ale to już inna półka cenowa. Jak się wirusisko wyszumi, to podjadę do Ikei i się przymierzę do tych burżujskich modeli, ale to nie tak, że NILSERIK jest nieużywalny czy coś. To jest po prostu genialna opcja, jak ktoś ma mikroskopijny playspace (czyt. dla mnie :)).

• Popieram

arczi79

Prezes
faktycznie dupsko zaczyna boleć po jakimś czasie
VR legs już mamy, to teraz pora na VR buttocks :ROFLMAO:
Z oferty Ikei są jeszcze stołki TROLLBERGET i LIDKULLEN i sa podobno bardziej komfortowe, ale to już inna półka cenowa. Jak się wirusisko wyszumi, to podjadę do Ikei i się przymierzę do tych burżujskich modeli, ale to nie tak, że NILSERIK jest nieużywalny czy coś. To jest po prostu genialna opcja, jak ktoś ma mikroskopijny playspace (czyt. dla mnie :)).
TROLLBERGET i LIDKULLEN - absolutnie odpadają. Na tym co teraz mam to mogę nawet robić małe przechyły całego taboretu... a te wspomniane przez ciebie mają cztery nogi więc absolutnie "nieruszalne".

• Popieram
Reactions: LaggyLuke

arczi79

Prezes
Słyszał ktoś czy udało im się zrobić jakieś postępy z tego typu rozwiązaniem (Omnidirectional Treadmill)? Pomysł wygląda fajnie ale na tym filmiku sprzed dwóch lat wygląda to na wczesny etap niemal "konceptu" a nie finalnego produktu:

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Słyszał ktoś czy udało im się zrobić jakieś postępy z tego typu rozwiązaniem (Omnidirectional Treadmill)? Pomysł wygląda fajnie ale na tym filmiku sprzed dwóch lat wygląda to na wczesny etap niemal "konceptu" a nie finalnego produktu:
Widziałeś w 5:06 jak go centrowało? Trochę pracy jeszcze ich czeka :)

arczi79

Prezes
Widziałeś w 5:06 jak go centrowało? Trochę pracy jeszcze ich czeka :)
Ale to było 2 lata temu - dlatego pytam czy ktoś coś słyszał więcej o tym projekcie ;)

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
Może nie jest to KatWalk, ale działa :)

Powerbank Anker PowerCore Essential, 20 000 mAh, 134PLN (kupione na Amazłom DE)

Elastyczne trytytki z Casto (materiał a la guma) 7PLN za paczkę (miałem kupione wcześniej by pochować kable od PC) ;)

Pierwsza trytytka założona, druga symetrycznie, majtające się końcówki przycięte.

Powerbank na zewnątrz, niby duży i ciężki ale przeciwwaga do pikującego nosa gogli jak znalazł.

Tak wygląda instalacja z boku

Kabelek z alledrogo 17.99PLN

Podłączony kabelek, jego nadmiar schowany w woreczku

Albercik, to działa hyhyh.
Podczas grania w gry natywne gogle ładują się bardzo wolno, nieco szybciej na VD, ale bilans ogólny jest dodatni.
Konstrukcja stabilnie się trzyma bo gumowe trytytki nie pozwlaja woreczkowi (który jest na wyposażeniu PB) się wysunąć.
Woreczek jest "zaciągany" na sznurek więc sam PB też nie ma prawa się z niego wymsknąć.
Dodatkową zaletą PB jest to, że wszystkie wyjścia i wejścia są po jednej stronie więc nie ma potrzeby demontować zestawu by go naładować.
Na noc, wystarczy odłączyć gogle od PB i podłączyć PB do ładowarki sieciowej.

Last edited:
  • Popieram

arczi79

Prezes
@Robert de Clair - no i spoko - zrobiłeś sobie przeciwwagę. Ja jak muszę korzystać z powerbanka to wkładam go do saszetki którą mam na pasie a która mniej więcej wygląda tak:

.... i kabelek usb małymi kawałkami welkro spinam na hedsecie aby nie latał sobie luźno. Power bank jaki ja wykorzystuję to "Xiaomi 20000mAh Power Bank 3 PLM07ZM USB-C 45W" - radzi sobie bardzo dobrze ale za ciężki aby mocować go jako przeciwwagę. Poza tym na stałe nie chcę go tam montować bo czasami przydaje mi się do innych celów ;)

A co do innych akcesoriów VR to widzę Logitech chce ugryźć kawałek tego rynku. Najpierw współpraca z Facebookiem jeśli chodzi o ich klawiatury a teraz zaoferowali "słuchawki gamingowe do VR":

Tutaj więcej: https://www.vrfocus.com/2021/04/logitech-gs-oculus-quest-2-headphones-arrive-in-the-uk/

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Ale te słuchawki to nic nowego, były w sumie od premiery Q2 i jedyny ficzer to krótszy kabelek, żeby się nie majtał.
Ten News dotyczy chyba tego, ze już są w UK (tylko czemu nie było wcześniej??).

Problemem jest to, że chyba żaden pasek 3rd party nienadaje się do słuchawek wokolusznych - zostaje ten szmaciany lub elite strap.

• Popieram
Reactions: Simplex

arczi79

Prezes
Ale te słuchawki to nic nowego, były w sumie od premiery Q2 i jedyny ficzer to krótszy kabelek, żeby się nie majtał.
A to powiem że nie słyszałem o nich - może dlatego że takie rozwiązania mnie nie interesują ( w sensie - mam kilka różnych modeli słuchawek a i tak chyba przy VR najlepiej spisują się rozwiązania zintegrowane)... a tytuł faktycznie sugeruje pojawienie się w UK (słuszna uwaga, dzięki za sprostowanie).

• Popieram
Reactions: LaggyLuke

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Nie tylko tytuł, na samym początku tego artykułu jest napisane że te sluchawki były dostępne w USA od premiery Questa a teraz wchodzą do UK.
Dla mnie przeciwwaga w postaci power banka jest niezbędna. Kiedyś go na próbę zdjąłem i po chwili zaczęły mnie boleć miejsca w których pasek za mocno dociskał do głowy.

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Owinięcie taśmą to nie jest adapter. Można nazwać to "zaadaptowaniem", ale adapter to nie jest :) (no chyba że rozszerzymy definicje tego slowa do absurdu - wtedy dwa kawałki drutu moga zostac uznane za adapter między wtyczką angielska i europejskim gniazdkiem ;) ).
Fundamentalna różnica jest taka, że tasmę to każdy ma w domu albo może kupić w byle gdzie, a adapter trzeba albo wydrukować albo kupić.

Jak mi @Dejw wydrukuję, to będę miał adapter, na razie mam taśmę :)

arczi79

Prezes
Jakaś nadzieja dla posiadaczy sprzętu HTC na przedłużenie żywotności ich headsetów (można zamawiać podzespoły do samodzielnej naprawy wraz z instrukcjami jak taką naprawę wykonać):
Niestety wzmianka jest tylko o Ameryce Północnej... więc nie wiem czy przypadkiem stary kontynent nie został ponownie "olany" przez HTC :/

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Dla posiadaczy Q2... może kogoś zainteresuje to porównanie:

Ostatnio przeglądałem Ali za czymś zbliżonym bo chciałbym korzystać przy VR z moich Arctisów (audio po kablu plus muza z BT) i HTC DAS się do tego nie nadaje ...no i właśnie większość 'chińczyków' też nie (tylny stelaż zachodzi za blisko ucha).
Z podanych powyżej modeli nr.5 bodajże jako jedyny nadaje się do tego celu (no i oryginalne paski dla elity).

Ja zamówiłem coć takiego. Nakładane na darmowy pasek, powinno leżeć pozobnie to Elite'a, ale pasek jest rozciągliwy, więc będzie efekt sprężynowania.

Ogólnie cholerstwa ewoluują. Teraz (póki co Amazon, na Ali jeszcze nie widziałem) wymyślili coś takiego. W sumie nie głupie i jak ten pomysł połączą ze skromniejszą ilością plastiku za głową, to może być ideał.

Tak na marginesie, to paski od Pico Neo 2 i 3 też powinny pasować, nie? Ale to już chyba trzeba by na Taobao szukać.

• Popieram

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
zainteresował mnie ten magazyn. Od dawna subskrybujesz? Jest tam coś ciekawego?
Zacząłem jakoś pod koniec zeszłego roku. Nie pamiętam dokładnie, ale było to w okolicy #1. W połowie marca wyszedł #3 i jakoś to idzie.
Wersja elektroniczna jest dostępna już przy progu 1 dolara, więc IMO warto wspierać taką inicjatywę, bo budżet i tak nie odczuje.

Zawartość miejscami na poziomie gazetki szkolnej, ale zawsze coś do poczytania się znajdzie. Jakiś artykuł i większej grze, coś o zapowiedziach i indykach, w #2 np. był podarnik jak streamować grę w VR. Szału jeszcze nie ma, ale widać że się rozwijają. No i ta recka katwalk była już 1.5 miesiąca temu, tylko ja mega rzadko na swojegoi gmaila zaglądam :-/
Jak nie jesteś pewien to mogę ostatni numer ci podesłać, ale w sumie za dolca możesz się sam przekonać :)

• Popieram

arczi79

Prezes
zainteresował mnie ten magazyn. Od dawna subskrybujesz? Jest tam coś ciekawego?
Zacząłem jakoś pod koniec zeszłego roku. Nie pamiętam dokładnie, ale było to w okolicy #1. W połowie marca wyszedł #3 i jakoś to idzie.
Wersja elektroniczna jest dostępna już przy progu 1 dolara, więc IMO warto wspierać taką inicjatywę, bo budżet i tak nie odczuje.

Zawartość miejscami na poziomie gazetki szkolnej, ale zawsze coś do poczytania się znajdzie. Jakiś artykuł i większej grze, coś o zapowiedziach i indykach, w #2 np. był podarnik jak streamować grę w VR. Szału jeszcze nie ma, ale widać że się rozwijają. No i ta recka katwalk była już 1.5 miesiąca temu, tylko ja mega rzadko na swojegoi gmaila zaglądam :-/
Jak nie jesteś pewien to mogę ostatni numer ci podesłać, ale w sumie za dolca możesz się sam przekonać :)
Już obyczajami jakieś "sample"... w sumie to najlepsza była by wersja papierowa - tylko podobno wysyłka droga :/

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Wersja elektroniczna jest dostępna już przy progu 1 dolara,
Też tak napisałem, a potem usunąłem, bo się wycwanili i podwyższyli próg :)
A to chujki małe, tak bez oficjalnego pisma mnie olali.
Mam dalej dostęp do pierwszych 3 ...jak mnie #4 ominie to zacznę się zastanawiać. 300% w górę - co oni, kryptowaluta jakaś czy co?

• Popieram
Reactions: Simplex and arczi79