Akcesoria do VR

Nesh

Stały bywalec
Zamówiłem OQ2 i ma dotrzeć 15 grudnia, ale jak czytam ten wątek to portfel się nie zamyka.
Co mam dokupić, żeby komfortowo pograć? Siakieś paski, covery, powerbanki... Chciałem założyć gogle i pograć, a tu się nie da :(
Dawać mnie tu spis must have do Questa.

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
To?
Czy te niedostępne?
A jak chcę grać z PC to kabel?
To jest tylko nakładka na defaultowa gabke, może przyjemniejsza w dotyku ale problemu wypijania potu nie rozwiąże. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest pseudo skóra, bodajże facial interface się cały komplet nazywa.

Co do PCVR, to albo kabel albo virtual desktop. Ale serio, w tym wątku masz raptem 3 strony, w wątku o queście 2 nieco ponad 10 (z czego na szybko przewijając w max 5 stronach rzeczy istotnych się zamkniesz), praktycznie wszystko już omówiono. Weź przejrzyj i pytaj jak coś jeszcze niejasne będzie. Po co powielać to samo

• Popieram
Reactions: Simplex

Pshemsky

Stały bywalec
Tak na szybko pytanie odnośnie gripów.
Niedawno doszedł email z oficjalnego VRcover store odnośnie nowych gripów do Q2. Zastanawiam się czy poczekać (bo już za często gubię przyczepność) na te po prawej czy po prostu kupić (akurat są na wyprzedaży) gripy mamut DX z mamut VR - bo ponoć w innym paskiem velcro są kompatybilne z Questem 2. Jak sądzicie ?

• Popieram
Reactions: arczi79

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Niedawno doszedł email z oficjalnego VRcover store odnośnie nowych gripów do Q2. Zastanawiam się czy poczekać (bo już za często gubię przyczepność) na te po prawej czy po prostu kupić (akurat są na wyprzedaży) gripy mamut DX z mamut VR - bo ponoć w innym paskiem velcro są kompatybilne z Questem 2. Jak sądzicie ?

Nie wiem, kiedy się te promocje kończą, ani jak VRcover wybrnął z sytuacji, ale dla mnie Mamuty są na wypasie. Mam wielkie łapy i DXy pasowały idealnie, ale zmodowalem je i teraz są uniwersalne (także dla małych łap młodej). Mogę wrzucić fotki co i jak mordować, ale to dopiero lo weekendzie, bo jestem nieodpowiedzialnym madafakerem i na sylwka oddalilem się od cywilizacji bez VR.

• Popieram
Reactions: Pshemsky

Pshemsky

Stały bywalec

Nie wiem, kiedy się te promocje kończą, ani jak VRcover wybrnął z sytuacji, ale dla mnie Mamuty są na wypasie. Mam wielkie łapy i DXy pasowały idealnie, ale zmodowalem je i teraz są uniwersalne (także dla małych łap młodej). Mogę wrzucić fotki co i jak mordować, ale to dopiero lo weekendzie, bo jestem nieodpowiedzialnym madafakerem i na sylwka oddalilem się od cywilizacji bez VR.
Jasne! (y) Właśnie kupiłem Mamuty bo sam mam spore łopatowe łapska. Chętnie podejrze mody wszelakie mody - dzięki. I udanej imprezy z dala od motłochu życzę :)

• Popieram
Reactions: LaggyLuke

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Też słyszałem że to nie działa, ale nie badałem tematu. Za to kolega powinien być zbadać temat przed zakupem. Teraz to najlepiej szukać na reddicie, czy komuś się udało to podłączyć. Laptop i VR to nie jest dobra kombinacja.

Torin

Badass
PSN
Toriniasty
XBL
Toriniasty
Steam
Toriniasty
Powiem szczerze, ze pewnie sam bym nie zwrocil uwagi zwlaszcza jak mialbym w miare nowego lapka. Po prostu myslisz, ze masz nowy sprzet i powinno byc git bo czemu niby nie?

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Jasne! (y) Właśnie kupiłem Mamuty bo sam mam spore łopatowe łapska. Chętnie podejrze mody wszelakie mody - dzięki. I udanej imprezy z dala od motłochu życzę :)
Trochę zamuliłem, ale tadaa (wiem, że gówniana jakość ale już ciemno i nie mam niestety nigdzie optymalnego oświetlenia):

W skrócie, to uciąłem ten boczny dzyndzel i przypaliłem nieco krawędź cięcia, żeby wygładzić coby nie drażniła dłoni.
Dodatkowo musiałem dorobić drugą dziurkę na przepuszczenie 'sznurówki' (rozgrzany wkrętak wchodzi jak w masło).
Sznurówę przepuściłem przez otulinę - jak na zdjęciach, żeby się nie wykręcała.
Velcro jest dłuższe od oryginalnego, ściągnąłem trytytką żeby nie przeszkadzało przy korzystaniu z joy'a. Dodatkowo teraz nic się nie rozpieprza przy wymianie baterii.

Coś niejasne to pytaj, ale rocket science to nie jest :)
Generalnie przed modem było wygodnie, ale teraz jest jeszcze lepiej, plus o wiele łatwiej mi się bierze do ręki kontrolery, bo z racji nieco innego kąta te sznurówki nie muszą być na styk naciągnięte.

Pshemsky

Stały bywalec
Trochę zamuliłem, ale tadaa (wiem, że gówniana jakość ale już ciemno i nie mam niestety nigdzie optymalnego oświetlenia):

W skrócie, to uciąłem ten boczny dzyndzel i przypaliłem nieco krawędź cięcia, żeby wygładzić coby nie drażniła dłoni.
Dodatkowo musiałem dorobić drugą dziurkę na przepuszczenie 'sznurówki' (rozgrzany wkrętak wchodzi jak w masło).
Sznurówę przepuściłem przez otulinę - jak na zdjęciach, żeby się nie wykręcała.
Velcro jest dłuższe od oryginalnego, ściągnąłem trytytką żeby nie przeszkadzało przy korzystaniu z joy'a. Dodatkowo teraz nic się nie rozpieprza przy wymianie baterii.

Coś niejasne to pytaj, ale rocket science to nie jest :)
Generalnie przed modem było wygodnie, ale teraz jest jeszcze lepiej, plus o wiele łatwiej mi się bierze do ręki kontrolery, bo z racji nieco innego kąta te sznurówki nie muszą być na styk naciągnięte.
Jak przyjdą moje i będę miał w dłoni to pewnie wtedy skumam co i jak. Dzięki :)

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
@LaggyLuke możesz jeszcze raz wrzucić te zdjęcia z "nawiertami". Dodatkowo powiedz czy (a jeśli tak to jak) zamontowałeś te oryginalne sznurki zabezpieczające (trzymające kontroler na nadgarstku) - dzięki (y)
Nieszczególnie chce mi się wszystko rozbebeszać, więc masz fotkę z internetu z naniesionymi modyfikacjami.
Czerwone kreski to miejsca cięcia, a białe kółka to (w przybliżeniu) lokacje nowych dziurek (wiercić nie trzeba, wystarczy rozgrzanym wkrętakiem np. - wchodzi jak w masło).

ń
Co do tasiemek na nadgarstki, to nie mocowałem, bo nie ma bata, żeby to przypadkiem się z ręki wyślizgnęło jak już masz gripa.
Niestety bez kombinowania tasiemek of Q2 nie założysz - na spodzie jest gotowe wcięcie na te od Q1, ale Q2 ma grubszego 'klina' na końcu tasiemki i się w to miejsce nie mieści. Ale jak już pisałem, po założeniu gripów sens tasiemiek znika.

arczi79

Prezes
Może kogoś zainteresuje:

...aczkolwiek nie jestem zwolennikiem magnetycznych złącz do ładowania.

• Popieram
Reactions: Bax

Torin

Badass
PSN
Toriniasty
XBL
Toriniasty
Steam
Toriniasty
Thingiverse to techniczne dno. Ma duzo contentu ale wyszukiwarka jest doslownie chujowa.
Jak chcesz zobacz yeggi.com to generalnie strona ktora indeksuje min thingiverse i pare innych.

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt

Dzisiaj odebrałem swój wydruk. Niby nic wielkiego, ale wreszcie jestem w stanie trafić w piłeczkę z forehandu. Tylko szkoda, że Racket Fury tego nie obsługuje.

Enyłej, jak ktoś pyka w pingla od Eleven i ma dostęp do drukarek 3D, to polecają ode mnie.

jawala

Nowy Forumowicz
  • Popieram
Reactions: Pshemsky

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Ja zamówiłem na Ali ciekawe czy to to samo, ile dałeś za wydruk?
US $16.16 20%OFF | Dla Oculus Quest 2 jedenaście gier w tenisa stołowego zastępcza rączka kontrolera 3D

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
Pewnie to samo, pliki ogólnodostępne, więc co najwyżej logo usunęli i sprzedają jako swoje.
Z tego właśnie powodu Sanlaki usunęli z Thingverse pliki no nowej wersji gunstocka i wysyłają, jak się ich na FB poprosi.

Dałem za swój wydruk tyle samo, tylko mi jeszcze dwie inne pierdółki koleś drukował, więc powiedzmy, że paletka kosztowała 80% tej kwoty.

jawala

Nowy Forumowicz
US $16.16 20%OFF | Dla Oculus Quest 2 jedenaście gier w tenisa stołowego zastępcza rączka kontrolera 3D

Pewnie to samo, pliki ogólnodostępne, więc co najwyżej logo usunęli i sprzedają jako swoje.
Z tego właśnie powodu Sanlaki usunęli z Thingverse pliki no nowej wersji gunstocka i wysyłają, jak się ich na FB poprosi.

Dałem za swój wydruk tyle samo, tylko mi jeszcze dwie inne pierdółki koleś drukował, więc powiedzmy, że paletka kosztowała 80% tej kwoty.
Jak Ci się gra tą "rakietką" bo mnie ona trochę irytuje, z padem jest trochę za ciężka, choć może nie chodzi o sam ciężar ale o środek ciężkości przesunięty do góry i w dół, co spowalnia ruch i obniża refleks. Nie jest to uczucie trzymania prawdziwej rakietki i nie mogę się do niej przyzwyczaić. Gram już nią parę godzin i chyba się rozstaniemy, jakoś nie czuję gry. Może jeszcze zakupię i przetestuję taką :
Trochę inaczej ułożony pad, rączka z baterią bliżej dłoni jakby przedłużenie ręki, może lepiej ułożony środek ciężkości.

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt

Jak Ci się gra tą "rakietką" bo mnie ona trochę irytuje, z padem jest trochę za ciężka, choć może nie chodzi o sam ciężar ale o środek ciężkości przesunięty do góry i w dół, co spowalnia ruch i obniża refleks. Nie jest to uczucie trzymania prawdziwej rakietki i nie mogę się do niej przyzwyczaić. Gram już nią parę godzin i chyba się rozstaniemy, jakoś nie czuję gry. Może jeszcze zakupię i przetestuję taką :
Trochę inaczej ułożony pad, rączka z baterią bliżej dłoni jakby przedłużenie ręki, może lepiej ułożony środek ciężkości.

Moim głównym problemem były forehandy - bez adaptera nie były zazwyczaj rejestrowane i piłka jakby przechodziła przez rakietkę. Miałem z tym problem w Racket Fury więc kupiłem Eleven - to samo, nawet ich beta nic w tym nie zmieniła. Niby pomaga, jak się śledzi wzrokiem piłeczkę przy uderzeniu, bo inaczej kontroler znika z kamer, ale jakoś mi to nie szło.
Za to teraz jest o niebo lepiej. Pewnie dlatego, że kółko z LEDami jest bardziej wysunięte i już tak nie ucieka z pola widzenia.

Co do komfortu, to dla mnie jest OK (czyt. nic mi nie przeszkadza), dawno już mnie trzymałem w ręku normalnej rakietki i nie mam punktu odniesienia do oryginału. Ja rączkę swojej owinąłem taśmą od rakiety tenisowej, bo plastik by się pewno ślizgał. Dodatkowo chyba najlepiej jest stosować snake grip, wtedy obniża się nieco środek ciężkości. Jak chcesz uszczknąć jeszcze parę gramów to zdejmij klapkę baterii i (jak masz) użyj baterii AAA w adapterze do AA, ale lepiej już nie będzie.

Ten drugi rodzaj rakietki, który zlinkowałeś to jest wcześniejszy model. Wczesna wersja będąca przeróbką ich adaptera dla Questa1/Rifta S. Teraz masz v2, którą zmodyfikowali właśnie dla poprawy balansu i obniżenia środka ciężkości. Tak więc, jak ci v2 nie leży, to z v1 będzie jeszcze gorzej.

jawala

Nowy Forumowicz
Dzięki za informacje nie wiedziałem że mam nowszą wersję. W sumie mi pasuje uchwyt samego pada mam na nim owijkę z rakiety tenisowej, nie mam takich problemów z brakiem widoczności o których pisałeś, brakuje mi jedynie miejsca na palec wskazujący kontrolujący położenie rakietki i zastanawiam się jak dorobić do kontrolera jakieś same "skrzydełko" na którym oprę wskazujący palec, może znasz takie projekty do wydrukowania?

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Niestety, nie wiem nic o lepszych modelach i nic na thingverse nie widzę.
Co do palca wskazującego, to jak już pisałem spróbuj snake gripa (jak ci się nie chce googlac, to w poprzednim poście masz zlinkowan fotkę).
Ja normalną rakietkę zawsze trzymałem tak, że palec środkowy i wskazujący miałem na jednej stronie w kształcie V, właśnie dla kontroli położenia, ale niestety trzeba się było przestawić :/

jawala

Nowy Forumowicz
Rakietkę trzymam dokładnie tak jak w Twoim linku na zdjęciu (z wysuniętym palcem wskazującym) i taki chwyt pasowałby mi do samego kontrolera od Questa tylko nie mam gdzie oprzeć palca wskazującego. Gdybym znalazł gdzieś projekt nakładki tylko pod ten palec, a rączką byłby kontroler to byłoby idealnie.

Ta wersja 1 rakietki o której piszesz teraz dopiero pojawiła się na Ali i wydaje mi się że jednak będzie lepsza ponieważ najcięższy element czyli uchwyt z baterią ma bliżej dłoni i w kierunku zgodnym z przedramieniem więc środek ciężkości znacznie bliżej dłoni. W naszej rakiecie jest dalej od dłoni i znacznie wyżej co powoduje odczuwalne zwiększenie wagi całej rakiety szczególnie główki. W tenisie ziemnym duża waga główki daje mocniejsze udeżenie ale trudniejsze manewrowanie. W tenisie stołowym ważniejsze jest manewrowanie rakietka a to właśnie utrudnia ciężka główka przez baterię.

Last edited: