Akcesoria do VR

Furio

Badass
Steam
furio2000
taki temacik, do którego będzie można wrzucać wszelakie akcesoria do VR.
Czy orientujecie się może, czy są już na rynku klawiatury, które można zobaczyć w VR? Szukam czegoś takiego do Elita.
Coś kiedyś słyszałem, że Logitech pracuje nad czymś takim, ale może są jakieś inne rozwiązania?

op1ekun

Aktywny forumowicz
Steam
op1ekun
Jako, że pinglam w zasadzie codziennie to szarpnąłem się na adapter do kontrolera Oculusowego żeby mieć „prawdziwą” paletkę ;)

• Popieram
Reactions: Simplex

Quiet

Mieszkaniec forum
Czy całe to urządzenie nie liczy się jako jeden wielki zewn. sensor? :p Na filmikach ten ruch nie wygląda zbyt naturalnie, ale podziwiam odwagę, że kupiłeś to w ciemno.

arczi79

Prezes
Daję znać, że jestem wariatem i kupiłem bieżnię KAT Walk C. Ma być u mnie na jesieni i na pewno zrobię solidne testy :)
Ja osobiście nie lubię gier na stojąco i jak tylko mogę to wolę grać siedząc na kanapie - więc dla mnie średnio interesujące taka inwestycja (co nie znaczy że nie będę chciał posłuchać Twojej recenzji tego sprzętu).

Jak bym miał kupować coś co zajmuje miejsce to raczej poszedłbym w tym kierunku (i może kiedyś z jakimś lepszym headsetem przyinwestuję w taki sprzęcik):

Ryslaw

Aktywny forumowicz
Ha, u mnie zupełnie przeciwnie. Gram praktycznie tylko na stojąco. Nawet w Moss, czy inny tytuł nie wymagający stania. Dlatego dla mnie taka bieżnia może być doskonałym rozwiązaniem :)

arczi79

Prezes
Ha, u mnie zupełnie przeciwnie. Gram praktycznie tylko na stojąco. Nawet w Moss, czy inny tytuł nie wymagający stania. Dlatego dla mnie taka bieżnia może być doskonałym rozwiązaniem :)
No to pytanie ile taka VR-owa sesja trwa u Ciebie? Bo jeśli to są sesyjki 20-minutowe to jestem w stanie zrozumieć. Ja nie siadam do VR zbyt często... ale jak już zakładam headset na głowę to przeważnie na 3+ godziny i stanie przez ten cały czas to jednak męczące (PS: lubię chodzić ale w świecie realnym).

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Ktoś tam chciał osobny temat. Ja dziś natknąłem się na takie cos:

Wygląda niewyjściowo, ale ponoć odciąża policzki.

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Kilka znajdziek od majfriendów dla ludzi, co się wypruli z siana:

1) DAS light <--= ~20USD, na moje oko wygląda toczka w toczkę jak Deluxe Audio Strap, tylko bez audio. Póki co tylko Quest1, ale idę o zakład że w ciądu miesiąca będzie model z mocowaniem do dwójki (nie odniosę się do Elite strapów, ale zarówno w Q1, jak i Q2 po zastosowaniu przeciwwagi DAS leży na mojej głowie idealnie ...próbowałem na Q1 Halo strap i powodował bóle głowy po 15min)

2) skóropodobny zamiennik gąbki <--= 12-15USD, podróba VRcover tylko bez wentylacji i osłony na nos (blokującej światło). Ja będę brał oryginał, bo przy Q1 sprawdził się świetnie, ale ten też wygląda dobrze, nie chłonie potu i ponad 10 dolców zostaje na coś innego :)

3) futerał na Questa 2 <--= 20USD, pewnie nie odbiega daleko oryginału? Choć kurna nie wiem, czy elite strapem wejdzie.

4) futerał na Frankenquesta <--= 30USD, pasi zarówno ja jedynkę i dwójkę, solidne pudło i sporo miejsca.

5) kabel 5m do linka <--= 15USD, jak brałem to była jeszcze szybka wysyłka z Francji

Last edited:

Pshemsky

Stały bywalec
2) skóropodobny zamiennik gąbki <--= 12-15USD, podróba VRcover tylko bez wentylacji i osłony na nos (blokującej światło). Ja będę brał oryginał, bo przy Q1 sprawdził się świetnie, ale ten też wygląda dobrze, nie chłonie potu i ponad 10 dolców zostaje na coś innego :)
Już miałem się skusić, ale 20/40 dni przesyłka, plus bankowo ta "skóra" zacznie pękać po parunastu dniach używania i dezynfekcji :/ Chyba jednak też poczekam na oryginał. Ale tak czy siak dzieki za namiar.

PS: a nie orientujesz się może w temacie "trzymaków" do BS i tym podobnych gier ? Coś na wzór gripów ala rękojeść - bo coś mi tam ktoś kiedyś mówił, ale nie pamiętam :unsure:

Pshemsky

Stały bywalec
Hmmm... myślałem bardziej o całkowitej zmianie uchwytu. Ja np. w BS trzymam całą dłonią kontrolery, więc myślałem bardziej nad czymś takim -

Czy kontrolery jakkolwiek się zmieniły względem Q1 ??

Ekiera

Prezes
PSN
Ekiera
XBL
Ekiera
Hmmm... myślałem bardziej o całkowitej zmianie uchwytu. Ja np. w BS trzymam całą dłonią kontrolery, więc myślałem bardziej nad czymś takim -

Czy kontrolery jakkolwiek się zmieniły względem Q1 ??
Mam te uchwyty, bo moja stara jest fanatyczką bitsejbera. Nie zdejmuję ich do np Pistol whips, ale też nie używam ich przy bs, bo są ciężkie, co w połączeniu z odsuniętym środkiem ciężkości sprawia, że szybko zaczynają mnie boleć nadgarstki.

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Co do BS, to natknąłem się kiedyś na coś takiego:

Ten drugi od lewej się nawet sprawdza.

Co do samych nakładek to pasują stare bez kłopotu, ale nowe kontrolery mają dłuższy uchwyt, przez co gruiy nie nachodzą tak wysoko.
Ja mam spore dłonie (rozmiar 10-10.5) i dla mnie ciągle Mamut DX sprawdzają się idealnie (ciągle mam z 5mm zapasu, żeby kciukiem wygodnie joystick obsługiwać), ale osoby z mniejszymi dłońmi mogą mieć problemy.

Sory za ogromne zdjęcia, nie umiem w miniaturkach :-C

Last edited:

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Zdjęcia mozna zmniejszac przez drag&drop po dodaniu.

"used by most players". Mam kilkadziesiąt godzin w BS, nie wiedzialem ze jest taki chwyt :D Nie mam też pojęcia co to są "vibros".

• Popieram
Reactions: MacKill

Arturo

Aktywny forumowicz
PSN
ArczeroS
XBL
ArczeroS
Steam
ArczeroS
Elite strap to jakieś 200zł. W podobnej cenie na allegro jest pasek halo, (na aliexpress można go dostać za 100zł). Testował ktoś? Wygląda chyba jak system z PSVR, więc pewnie wygodny jest. Widziałem, że polecają go ludzie na grupie Oculus Quest Polska na FB, ale stwierdziłem, że zapytam tutaj fachowców ;)

Voland

Aktywny forumowicz
Halo strap ma kilka wersji. Pierwsza jest legendarnie źle wykonana, a przynajmniej tak donosili wszyscy użytkownicy tego na Reddicie. Kolejne wersje chyba są lepsze, ale nie wiem czy tylko v3, czy v2 też już jest w miarę okay.

amzuk

Mieszkaniec forum
Elite strap to jakieś 200zł. W podobnej cenie na allegro jest pasek halo, (na aliexpress można go dostać za 100zł). Testował ktoś? Wygląda chyba jak system z PSVR, więc pewnie wygodny jest. Widziałem, że polecają go ludzie na grupie Oculus Quest Polska na FB, ale stwierdziłem, że zapytam tutaj fachowców ;)
W tej cenie nie lepiej oficjalny zestaw? Elite strap miesci się do oficjalnego etui i jest ładnie zintegrowana baterią. Wyliczając pojedynczo elementy plus przesyłki za każde, wyjdą podobne pieniądze, a wszystko ładnie pasuje.

Ja sobie chwalę oficjalny zestaw.

Arturo

Aktywny forumowicz
PSN
ArczeroS
XBL
ArczeroS
Steam
ArczeroS
W tej cenie nie lepiej oficjalny zestaw? Elite strap miesci się do oficjalnego etui i jest ładnie zintegrowana baterią. Wyliczając pojedynczo elementy plus przesyłki za każde, wyjdą podobne pieniądze, a wszystko ładnie pasuje.

Ja sobie chwalę oficjalny zestaw.
W cenie 200zł pewnie, że lepszy oficjalny elite strap. Ale to halo jest dwukrotnie tańsze. Bateria mi nie potrzebna (nie mam póki co czasu grać więcej niż 1h dziennie). Zastanawiam się tylko, czy bez tego górnego paska na rzep to się dobrze trzyma (elite strap jednak go ma). Z drugiej strony górny pasek na rzep to jest właśnie główna bolączka, jako, że z żoną mamy zupełnie różne głowy, a oboje gramy codziennie. Sporo tego majstrowania i ustawiania, przed wskoczeniem do gry.

meatbag

Prezes
No właśnie czy elite strap nie da się ulepszyć? Na serio jest taki super? Bo ja liczyłem, że jakieś poprawione chińczyki się pojawią, a tu cisza... Czyli brać go trzeba?

Arturo

Aktywny forumowicz
PSN
ArczeroS
XBL
ArczeroS
Steam
ArczeroS
No właśnie czy elite strap nie da się ulepszyć? Na serio jest taki super? Bo ja liczyłem, że jakieś poprawione chińczyki się pojawią, a tu cisza... Czyli brać go trzeba?
Póki co ogólnie cisza na temat 3rd party akcesoriów do questa 2. Wszyscy piszą, że mają opóźnienia i tym podobne rzeczy.

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
@Arturo ten Halo strap,co wrzuciłeś na fotce jest od Q1, teoretycznie można na chama wpasować do Q2 stosując jakieś podkładki (ludzie używali np paska rzepa jako dystans między halo a Q2), ale chyba lepiej poczekać na dedykowany produkt.
Ostrzegam, ze nie pasuje to na każdego, np. u mnie powodował bóle głowy przez ucisk u nasady czaszki (a np. halo na Dell Visor pasowało mi ok) - więc to zależy od kształtu czaszki ...ale większość zachwala.

@Voland problemy były w 'oryginalnym' halo - v1 miał mocowania drukowane w 3D i te się łamały, v2 miał już odlewane (i takie też były wszelkie podróby dostępne za pól ceny), v3 zmienił nieco wyważenie mocowania, przez co konstrukcja wyeliminowała konieczność górnego paska.

Ogólnie nic jeszcze sensownego nie widziałem, póki co pojawiło się kilka renderów nowego halo, ale produktu finalnego kupić jeszcze nie można ...daję im kilka tygodni i na waszym miejscu bym poczekał, jeśli nie chcecie się w Elite lub DAS ładować.

Pa przeczekanie proponuję coś takiego wydrukować w 3D i założyć na standardowy pasek. Powinno niskim kosztem poprawić komfort do czasu prawdziwych pasków.

• Popieram
Reactions: Arturo and meatbag

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
W dobie pękających pasków:
Gniotsja nie łamiotsja <--= £19 (+£11 za wysyłkę) porządne mocowanie maski spawalniczej, z dodrukowanym adapterem do montażu na Quest (link do dwójki, ale w tej samej cenie jest też odpowiednik dla 'dziadka' i moduł audio z piszczałkami od Kossa).

Pisalem swego czasu (przed wyjściem dwójki) z kolesiem co to robi i niby baaardzo komfortowe toto, ale nie bawi się w nagłośnienie tego sprzętu, bo ma dość zamówień od ludzi z kręgu simracing i nie ma potrzeby wchodzić na wyższy level biznesu.

Last edited:

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Dla pierwszego Questa zrobili, wiec może dla dwójki też zrobią.

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Dla pierwszego Questa zrobili, wiec może dla dwójki też zrobią.
Same słuchawki pasować będą, bo je się wkręca w ten środkowy gwint po prostu, pozostaje tylko kwestia kabli, bo w Q2 jest tylko jedno gniazdo 3.5mm. Na chwilę obecną lutownica lub splitter ...ale pewnie wersja dla 2ki też się pojawi jak będzie potrzeba.

Arturo

Aktywny forumowicz
PSN
ArczeroS
XBL
ArczeroS
Steam
ArczeroS
Gniotsja nie łamiotsja <--= £19 (+£11 za wysyłkę) porządne mocowanie maski spawalniczej, z dodrukowanym adapterem do montażu na Quest (link do dwójki, ale w tej samej cenie jest też odpowiednik dla 'dziadka' i moduł audio z piszczałkami od Kossa).

Pisalem swego czasu (przed wyjściem dwójki) z kolesiem co to robi i niby baaardzo komfortowe toto, ale nie bawi się w nagłośnienie tego sprzętu, bo ma dość zamówień od ludzi z kręgu simracing i nie ma potrzeby wchodzić na wyższy level biznesu.

Produkty tego gościa wyglądają świetnie. Zamówię to mocowanie i dam znać jak się sprawdza.

Voland

Aktywny forumowicz
Mnie też się podobają, ale ilekroć gdzieś widzę to mocowanie, to zawsze z komentarzami o tym jakie to brzydkie. Ciągle myślałem, że prawie tylko mi się podoba ¯\_(ツ)_/¯

Arturo

Aktywny forumowicz
PSN
ArczeroS
XBL
ArczeroS
Steam
ArczeroS
Mnie też się podobają, ale ilekroć gdzieś widzę to mocowanie, to zawsze z komentarzami o tym jakie to brzydkie. Ciągle myślałem, że prawie tylko mi się podoba ¯\_(ツ)_/¯
Pracuje w przemyśle, więc może to takie moje skrzywienie spowodowane byciem otoczonym maskami spawalniczymi i temu podobnymi rzeczami. A tak na poważnie to pisząc "świetne" miałem na myśli pomysłowość i wykonanie. Czuć, że gość to pasjonat. A wygląd to dla mnie sprawa kompletnie nieistotna. Ma być wygodnie i praktycznie. Niech cierpią Ci, którzy będą mnie w tym oglądać. Ja po tygodniu w queście 2 mam już dosyć tego materiałowego paska. Nawet granie Back in Black w beat saber przestało być przyjemne - a to już o czymś świadczy.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Pshemsky

Pshemsky

Stały bywalec

Produkty tego gościa wyglądają świetnie. Zamówię to mocowanie i dam znać jak się sprawdza.
Dawaj znać bo chyba na tego elite strap'a to się nie doczekam, bo już troche czasu mineło a na stronie oculusa dalej status "opened" :)

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Mi się podoba industrialny (trochę jakby steampunkowy, albo chociaż dieselpunkowy ;) ) wygląd tego mocowania. Jakbym nie miał DASa, to pewnie bym kupił, bo cena relatywnie przystępna jak na ręcznie robione akcesoria VR.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: meatbag and Arturo

Arturo

Aktywny forumowicz
PSN
ArczeroS
XBL
ArczeroS
Steam
ArczeroS

Dawaj znać bo chyba na tego elite strap'a to się nie doczekam, bo już troche czasu mineło a na stronie oculusa dalej status "opened" :)
Dziś wymieniłem z gościem kilka maili - właśnie kończy drukować większą partię i w tym tygodniu wysyłka. Zamówienie złożyłem i już przebieram nóżkami. Na pewno będę się dzielił pierwszymi i kolejnymi wrażeniami w tym wątku. Istotne będą te "kolejne" , bo standardowy pasek do Q2 też wydawał mi się znośny... do czasu :D